Soutěž podnikatelských nápadů

03. června 2009, 13:54 - mgr. Rita Kindlerová
03. června 2009, 13:54

Společnost

V soutěži Poštovní spořitelna Milionový nápad, kterou organizuje Institut rozvoje podnikání (IDE) při VŠE v Praze, vyhrál Petr Froněk s projektem Flexicat. Jeho cílem je vývoj a výroba speciálních nástrojů pro úpravu velkých a zakřivených ploch, které budou využitelné ve všech oblastech průmyslu. Druhý se umístil František Churý s projektem Keepinhead.com, který se zaměřuje na novou formu výuky jazyků, a na třetím místě Stanislav Richter s projektem školního svačinového systému Snacker. Do druhého ročníku soutěže se celkem přihlásilo 174 projektů. Vítězům soutěže byly rozdány ceny v celkové hodnotě 380 tisíc korun, v současné době navíc probíhají jednání předkladatelů projektů s investory. Na fotografii zleva vítěz Petr Froněk a Tomáš Basista, výkonný manažer marketingu SME v Poštovní spořitelně.