Soutěž o knihu Hans-Adam II. - Stát ve třetím tisíciletí

28. března 2011, 14:00 - Vláďa Barák
28. března 2011, 14:00

Zasoutěžte si s námi o knihu, ve které úspěšný monarcha a podnikatel, hlava státu s nejvyšší životní úrovní na světě, se v této ojedinělé a velmi inspirující knize dělí o své názory a zkušenosti se správou věcí veřejných.

Foto: Grada

Německé a anglické vydání knihy vzbudilo velkou pozornost. Autor stručně seznamuje čtenáře s historií a problémy současného státu a přináší návrhy, co by měl stát udělat, aby byl schopen plnit úkoly i v novém tisíciletí. Za hlavní výzvy států kníže považuje: zabránění válek mezi státy a občanských válek, služba všem občanům státu, ne jen privilegovaným skupinám, maximální demokracie a vláda práva pro všechny občany a konkurenceschopnost ve věku globalizace. Podle jeho názoru má stát plnit úlohu servisního centra, které slouží občanům. Pokud tuto úlohu neplní, mají mít občané právo to změnit volbami nebo i hlasováním o změně ústavy.

Prvních devět kapitol věnuje vládnoucí kníže Liechtensteinu, analýze vzniku státu a jeho různých forem včetně ústavního pořádku v zemích Švýcarsko a Lichtenštejnsko, které považuje za nejvíce rozvinuté. Mimo jiné se zajímavě zabývá porodností, která díky materialisticky poživačné společnosti, jenž raději šetří a užívá si život, výrazně klesá. V následujících kapitolách se pak také hovoří o ústavě státu budoucnosti, strategii a o výhledu do třetího tisíciletí včetně přílohy „Návrh ústavy pro stát ve třetím tisíciletí“.

Týdeník Profit pro vás ve spolupráci s vydavatelstvím Grada připravil soutěž. Vyhrát můžete jeden z tří výtisků knihy Stát ve třetím tisíciletí. Soutěžní otázka: Kolik kapitol nabízí dohromady kniha Stát ve třetím tisíciletí?

Svoji odpověď zašlete do 3.4. na email soutez@profit.cz a nezapomeňte prosím připojit vaši adresu pro zaslání případné výhry.

Vyhlášení soutěže o knihu:

Zájem zasoutěžit si o knihu byl značný. Všechny tři výtisky proto v nejbližších dnech rozešleme výhercům, kterými jsou:

M. Janálová, Holešov

K. Říha, Třebíč

J. Kraus, Ivančice

Výhercům gratulujeme a těm, na které se štěstí neusmálo přejeme trochu toho štěstíčka v příští soutěži.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít