Soutěž Best of Realty zná své vítěze

11. listopadu 2010, 15:54 - Hamřík Miloslav, TZ
11. listopadu 2010, 15:54

Na slavnostním galavečeru byly včera v Praze v sále České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok.

Foto: Best of Realty

O vítězích 12. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Dr. Tomášem Drtinou, ředitelem společnosti INCOMA GfK, s. r. o. Členy jury byli respektovaní odborníci z řad Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), Obce architektů, Asociace hotelů a restaurací, bank, developerů i realitních makléřů. O ocenění letos usilovalo 25 projektů ve čtyřech základních kategoriích a tři projekty v kategorii Zvláštní cena poroty. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2010“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2009, a to v kategoriích Nová administrativní centra, Rezidenční projekty, Obchodní centra a Hotely. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie i laici.

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (zde bylo celkem 14 soutěžících) porotci postavili nejvýše 1. etapu projektu Zelené Město na pomezí Prahy 9 a Prahy 3, u níž ocenili bezchybné propojení všech atributů moderního bydlení. Podle názoru jury patří Zelené Město k tomu nejlepšímu, co bylo v rezidenčním developmentu hlavního města realizováno. Z nových administrativních center si vítězství odnáší Amazon Court v Praze 8. Porota cenu udělila za originální vnitřní řešení umožňující nadstandardní pracovní prostředí, za celkovou kvalitu a v neposlední řadě i za vynikající architekturu, díky níž se Amazon Court řadí mezi dominanty Prahy 8. Kategorii obchodních center dominovala 4. fáze Olympie Brno. Projekt získal prvenství za naplnění vize formulované již v 90. letech minulého století. Ve spolupráci s renomovanými architekty postupně vyrostl na okraji Brna v několika fázích největší mimopražský nákupně-zábavní komplex v České republice, jehož dosah díky šíři, pestrosti a kvalitě nabídky překračuje hranice Jihomoravského kraje. V kategorii hotelů získal titul Wellness & spa hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích, a to za citlivou revitalizaci novorenesančního objektu, z něhož se stal hotel vyhovující nejpřísnějším měřítkům. Design pokojů i veřejně přístupných prostor splňuje požadavky i velmi náročných hostů.

Zvláštní cenu poroty letos získalo Centrum Černošice ve stejnojmenném městečku v sousedství Prahy. Cena byla udělena za nebývale přiměřené urbanisticko-architektonické řešení, které přispělo k vytvoření živoucího centra Černošic a k výraznému zkvalitnění života jeho obyvatel.. Držitelem ceny „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stalo Centrum Paraple za vybudování přístavby Centra, pod jehož realizací je podepsána společnost Trigema Building. Ta se vzdala svého zisku, čímž výrazně snížila náklady na celou stavbu. Cena čtenářů mediálních partnerů patří karlovarskému projektu Rezidence Královská Vyhlídka, který soutěžil v kategorii rezidenčních projektů.

Předseda odborné jury Tomáš Drtina letošní ročník komentoval slovy: „Dopady krize logicky pocítila i soutěž Nejlepší z realit. Přes nižší počet projektů než v minulých letech nicméně přišla na trh řada kvalitních realizací, takže i letos bylo z čeho vybírat. Potěšilo mne, jak výrazně tentokrát bodovaly mimopražské projekty - je to potvrzením toho, že kvalitní development se neomezuje pouze na hlavní město.

Kompletní přehled projektů oceněných ve 12. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty

1. místo Zelené Město (I. etapa), pomezí Prahy 9 a Prahy 3, Zelené Město / Lighthouse Group

2. místo Eko Logické vily Nymburk, Nymburk-Drahelice, Gama Prague development

3. místo Villa Park Čechovka, Havlíčkův Brod-Stromovka, Villa Park Čechovka

Nová administrativní centra

1. místo Amazon Court, Praha 8, RCP Amazon (SPV developera Europolis Real Estate Asset Management)

2. místo Campus Science Park, Brno, AIG/Lincoln CZ

3. místo CITY West, Praha 5, FINEP CZ

Obchodní centra

1. místo Olympia Brno – fáze 4, Brno-Modřice, Somerston Olympia CZ

2. místo Fashion Arena Outlet Center, Praha 10, TK Development a LMS/Euro Mall Štěrboholy

3. místo OC Atrium, Hradec Králové, Amádeus Real Nástupnická

Hotely

1. místo Wellness & spa hotel Augustiniánský dům, Luhačovice, TEKOO Reality

2. místo Grand Majestic Plaza, Praha 1, Le-Investment

3. místo NH Olomouc Congress ( superior), Olomouc, GEMO Olomouc

Zvláštní cena poroty

Centrum Černošice ve stejnojmenném městečku

Developer: IBS-Rokal

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence

Centrum Paraple za vybudování přístavby Centra, pod jejíž realizací je podepsána společnost Trigema Building.

Cena čtenářů mediálních partnerů

Rezidence Královská Vyhlídka z kategorie Rezidenční projekty, Karlovy Vary

Developer: Satpo Development

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít