Article, show

Soukromý tryskáč? Co to je?

05. listopadu 2009, 10:53 - (red)
05. listopadu 2009, 10:53

Kapitola 201

S plynem jako s dluhy * Jakeš v ODS * Julínek v praxi * Američtí magoři * Clinton erectus

S plynem jako s dluhy

Zima na krku a Ukrajina neplní podmínky věřitelů. Nemá na platby za odebraný ruský plyn a hrozí, že jej bude odebírat bez placení, berouc si evropské odběratele za rukojmí. Rusko přitom opakovaně vyjádřilo, že by rádo dosáhlo stability odběru plynu stejně jako platící evropští odběratelé stability dodávek. V případě, že se však z Ukrajiny zase stane „černá díra“, v níž se bude ztrácet plyn, bude Rusko zásobovat Evropu opět pouze severní cestou, nikoli přes Ukrajinu.
Je dobře, že si takto rozdané karty konečně začali uvědomovat i političtí a mediální ideologové, kteří loni nemohli Rusku přijít na jméno. K odstranění potíží je třeba poznat jejich skutečné, nikoli propagandistické příčiny. Není předčasné z tohoto malého, leč důležitého krůčku v poznání vyvodit, že tuto zimu by nemuselo být až tak zima?

Jakeš v ODS

Pardubický zastupitel Jaroslav „Milouš“ Kňava všem na pardubickém zastupitelstvu letos 27. října vysvětlil, že když si tři zastupitelé společně s podnikateli, kteří dostávají městské zakázky, „zaletěli do Madridu na fotbal“, je to jejich soukromá věc. A nikomu do toho nic není. Překvapuje ho a vadí mu, vyjadřují-li se k tomu opoziční poslanci. On není jejich zastupitelem. On není členem jejich strany. Prosí a žádá je, aby nepoužívali v tisku „tydlecty věci“. Jeho to uráží. Jeho to dehonestuje. On je z toho smutný. „Nikdo z vás se k tomu nemá co vyjadřovat. Co vám je vůbec po tom? Co si to vůbec dovolujete?“ On sám by to prý nikdy neudělal. Jim on se zpovídat nebude. Bude se zpovídat za prvé občanům, za druhé ODS. Ale nikoli jim, opozičníkům. (Opozičníci členy ODS logicky nejsou. Možná se dosud mylně počítali i mezi občany.)
„Proč se na to ptáte na zastupitelstvu, tady na politickém orgánu?“ Nádherná věta, ideologická výzbroj více než dvacet let pečlivě udržovaná. Musí být doslova zažraná v genitáliích. A dále: „Prosím, dejte trestní oznámení. Ale v žádném případě takto se nechovejte!“ Závěrečná lahůdka: „To, že někdo použije obrat ‚soukromý tryskáč‘? Co to je? Dneska v České republice máte všechna letadla soukromá – kromě ČSA. A tryskáč? Každé letadlo, které nemá vrtuli, je tryskáč!“

Julínek v praxi

Nebohý starý pán Julínek, dej mu pánbu nebe, otec exministra Tomáše Julínka, měl invalidní kartu, aby mohl svůj vůz pohodlněji parkovat, když žil. A ona karta otce Julínka se dostala k exministrově asistentce, která ji prokazatelně používala. Julínek syn prý nic neví o tom, jak se k ní dostala.
Má snad ta karta nožičky, nebo levituje? Či snad se stal zázrak? Nebo co? Asistentka nemohla využít ani obvyklé výmluvy řidičů, kteří si invalidní karty kopírují, že právě jedou se svým vozem pro právoplatného držitele oné karty, ale on jako na potvoru nejde a nejde. To víte, invalida. Jedině snad, že by exministrova spolupracovnice čekala na majitele karty někde na spiritistické seanci? Mohou být, exministře Julínku, i duchové invalidní? Kdyby však mohl být morální defekt považován za invaliditu, tak by to mohla být dokonce vlastní karta exministra Tomáše Julínka.

Američtí magoři

Skupina bývalých příslušníků KGB hledá v Karpatech ostatky upíra Drákuly, aby s jejich pomocí ovládla svět a obnovila slávu Sovětského svazu. Naopak jakýsi agent CIA zná jako jediný tajné informace o blízké budoucnosti. Takto blbé syžety neměly ani smutně proslulé příběhy majora Zemana. Pomalu bude asi na místě rehabilitovat Jaroslava Dietla a celou normalizační pseudokulturu, o níž jsme si právem mysleli, že je upadlá. Takové zbytky mozků vymývající americké filmy dělají masy poslušnými, ale ideologicky správně orientovanými. A není to úplně náhoda. Déja vu. Neměli jsme snad mnozí před dvaceti lety pocit, že jsme vykročili od oněch škvárů?

Clinton erectus

Tak se zbláznili i islámští, či jací to jsou, bolševici v Prištině a vztyčili sochu Billa Clintona. Clintonovi to nepřišlo padlé na hlavu, a sám tam přijel se odhalit. Tentokrát nikoli in natura, ale v bronzu. Moniky netřeba. Její duch tam však byl zcela nepochybně přítomen. Vztyčená socha se vztyčenou rukou. Vedle vztyčený Clinton se vztyčenou rukou, na ruce vztyčený… Ne, neradujte se, pouze ukazováček. Stálo jich tam dost. Stálo jim to za to?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít