SocDr., mukl Huml a slavné Česko

04. listopadu 2011, 15:32 - Petr Kolář
04. listopadu 2011, 15:32

Politický diář

Nevím, jak to bude důstojné, ale prohlasujeme to, sliboval na začátku jedné z největších obstrukčních akcí na půdě sněmovny šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg. Už v té době se na jeho slova dalo vsadit. Kdyby měla koalice 101 či 102 hlasů proti 99, respektive 98, jako v minulosti, mohl opozici „nekonečný mejdan“ ve sněmovně něco přinést. S počtem minimálně 115 hlasů však byli socialisté a komunisté předem odsouzeni k porážce. Pokud to všechno dělali pouze kvůli vlastnímu zviditelnění, zjevně si příliš nepomohli. Například v internetové anketě serveru Lidovky.cz odpověděla drtivá většina hlasujících, že „obstrukce opozice jsou hanebné“. Ale třeba si v Lidovém domě zfalšují své vlastní průzkumy a vyjde jim to opačně.

Během celé té „spacákové estrády“ zazněla spousta hloupostí a leckdy nevybíravých urážek. Nevadí, všichni už si tak nějak zvykli. Pak jsou ale výroky, které by aspoň trochu soudný člověk nemohl nikdy vypustit z úst. Bývalý véčkařský poslanec Stanislav Huml, sympatizující s ČSSD například vyřkl věty: „I obyčejný mukl se může vyspat. Ke mně se chovají jako gestapáci, to tedy ne!“ Kvůli takovým lidem je téměř škoda, že některá agentura prodávající zážitky nenabízí například gestapácký výslech na Pankráci s následným převozem na týdenní pobyt v kulisách koncentračního tábora v Osvětimi. Pan Huml by se zjevně moc neprospal. Tedy pokud by prošel selekcí…

Jediné zvažované odklady reformních zákonů, daňových a druhého pilíře důchodové reformy s obstrukcemi opozice nijak nesouvisejí. V prvním případě jde spíše o to, že se mezi sebou koaliční strany nedokázaly „dohádat“ a daly si ještě nějakou dobu navíc (zatím rok), ve druhém případě šlo zřejmě jen o otestování reformních možností této vlády, ze kterých lze na pozadí krize pomalu elegantně vycouvat. Druhý pilíř důchodové reformy by totiž byl rozpočtově negativní. Myslet si, že by s ním vláda přišla od ledna 2014, tedy pár měsíců před volbami do sněmovny, je naivní.

Bývalý eurokomisař a předseda ČSSD Vladimír Špidla se podle Aktuálně.cz pokusí oživit myšlenkové centrum sociální demokracie – Masarykovu demokratickou akademii. „V nejvzdálenější formě bychom chtěli vytvořit pevnější základnu, která by se podobala vysoké škole,“ uvedl. Uznejte, že titul jako SocDr. nezní vůbec špatně…

Prestižní týdeník Economist označil v obsáhlém materiálu poměry v Česku za zahnívající vládu politických stran s tím, že mnoho jejich čelných představitelů jsou zkorumpovaní a arogantní lidé zneužívající systém ve svůj prospěch. Vida, a pak že je světová sláva „zlatých českých ručiček“ minulostí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít