Snažíme se být spojovacím můstkem

09. října 2006, 00:00 - (pk)
09. října 2006, 00:00

ING. MIROSLAV FRÝBA, PREZIDENT BUSINESS CLUBU HRADEC KRÁLOVÉ:Kolik má váš klub členů a jak byste je obecně charakterizoval?V současné době sdružujeme více než 70 partnerů. Jde o zástupce významných společností převážně z východních Čech nebo firem, které chtějí v těchto krajích podnikat a poznat obchodní prostředí.

ING. MIROSLAV FRÝBA, PREZIDENT BUSINESS CLUBU HRADEC KRÁLOVÉ: Kolik má váš klub členů a jak byste je obecně charakterizoval?

V současné době sdružujeme více než 70 partnerů. Jde o zástupce významných společností převážně z východních Čech nebo firem, které chtějí v těchto krajích podnikat a poznat obchodní prostředí.

Co je hlavním cílem a náplní?

Mezi hlavní cíle patří vytváření podnikatelského prostředí pro partnery klubu, pomoc při navazování obchodních kontaktů a získávání nových obchodních příležitostí. Ve spolupráci s magistráty a krajskými úřady pak jde například o organizaci setkání českých a zahraničních investorů, mapování směrů rozvoje regionů či spolupráci při organizování veletrhů a výstav. Snažíme se tedy o vytváření jakéhosi „spojovacího můstku“ mezi podnikateli a státní správou či samosprávou.

Jaké vztahy máte s regionální hospodářskou komorou? Myslím, že vztahy jsou na dobré úrovni, vzájemně se respektujeme a některé akce navštěvujeme společně. Jaký je vlastně rozdíl mezi vaší a jejich činností?

Hlavní rozdíl je ve výběru partnerů klubu - nejsme oborově rozděleni a omezeni. Rovněž cíle klubu, jeho organizace i způsob činnosti jsou odlišné.

Jaké akce z vaší podzimní nabídky byste zvýraznil a pozval na ně čtenáře? Jsme klubem s partnerskou základnou, takže neorganizujeme pravidelné akce určené pro širší veřejnost. Informace o připravovaných setkáních partnerů jsou interní záležitostí klubu. Mohu vám však sdělit alespoň základní informace o programech, které již proběhly. Například letos v září byli našimi hosty místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, europoslanec Oldřich Vlasák a poslanec David Kafka. Večer na téma „Kam směřuje Česká republika po volbách a vítězná ODS v povolební situaci“ moderovala Marie Retková. V minulosti klub navštívili také další politici, například Mirek Topolánek, Miroslav Macek či Jaromír Schling, ale také osobnosti z oblasti kultury, například Michal Viewegh, Arnošt Goldflam a další. Kdo se může stát novým partnerem vašeho klubu? Může to být jednatel nebo ředitel společnosti, případně jimi pověřená osoba z řad vyšších manažerů, nebo také významný podnikatel - fyzická osoba. Může jít i o více osob z jedné firmy. Při výběru dalších partnerů má nezanedbatelnou váhu i doporučení stávajících partnerů klubu. Spolupracujete s magistrátem nebo krajem na konkrétních projektech?**

O spolupráci se snažíme, na konkrétních projektech však ještě nespolupracujeme. Zveme hejtmany a primátory na klubová setkání, na kterých jsou naši partneři informováni o záměrech samosprávy a připravovaných projektech. Podnikatelé zde mohou sdělit svoje názory, a to i v neformálním prostředí.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít