Snažíme se být spojovacím můstkem

09. října 2006, 00:00 - (pk)
09. října 2006, 00:00

ING. MIROSLAV FRÝBA, PREZIDENT BUSINESS CLUBU HRADEC KRÁLOVÉ:Kolik má váš klub členů a jak byste je obecně charakterizoval?V současné době sdružujeme více než 70 partnerů. Jde o zástupce významných společností převážně z východních Čech nebo firem, které chtějí v těchto krajích podnikat a poznat obchodní prostředí.

ING. MIROSLAV FRÝBA, PREZIDENT BUSINESS CLUBU HRADEC KRÁLOVÉ: Kolik má váš klub členů a jak byste je obecně charakterizoval?

V současné době sdružujeme více než 70 partnerů. Jde o zástupce významných společností převážně z východních Čech nebo firem, které chtějí v těchto krajích podnikat a poznat obchodní prostředí.

Co je hlavním cílem a náplní?

Mezi hlavní cíle patří vytváření podnikatelského prostředí pro partnery klubu, pomoc při navazování obchodních kontaktů a získávání nových obchodních příležitostí. Ve spolupráci s magistráty a krajskými úřady pak jde například o organizaci setkání českých a zahraničních investorů, mapování směrů rozvoje regionů či spolupráci při organizování veletrhů a výstav. Snažíme se tedy o vytváření jakéhosi „spojovacího můstku“ mezi podnikateli a státní správou či samosprávou.

Jaké vztahy máte s regionální hospodářskou komorou? Myslím, že vztahy jsou na dobré úrovni, vzájemně se respektujeme a některé akce navštěvujeme společně. Jaký je vlastně rozdíl mezi vaší a jejich činností?

Hlavní rozdíl je ve výběru partnerů klubu - nejsme oborově rozděleni a omezeni. Rovněž cíle klubu, jeho organizace i způsob činnosti jsou odlišné.

Jaké akce z vaší podzimní nabídky byste zvýraznil a pozval na ně čtenáře? Jsme klubem s partnerskou základnou, takže neorganizujeme pravidelné akce určené pro širší veřejnost. Informace o připravovaných setkáních partnerů jsou interní záležitostí klubu. Mohu vám však sdělit alespoň základní informace o programech, které již proběhly. Například letos v září byli našimi hosty místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, europoslanec Oldřich Vlasák a poslanec David Kafka. Večer na téma „Kam směřuje Česká republika po volbách a vítězná ODS v povolební situaci“ moderovala Marie Retková. V minulosti klub navštívili také další politici, například Mirek Topolánek, Miroslav Macek či Jaromír Schling, ale také osobnosti z oblasti kultury, například Michal Viewegh, Arnošt Goldflam a další. Kdo se může stát novým partnerem vašeho klubu? Může to být jednatel nebo ředitel společnosti, případně jimi pověřená osoba z řad vyšších manažerů, nebo také významný podnikatel - fyzická osoba. Může jít i o více osob z jedné firmy. Při výběru dalších partnerů má nezanedbatelnou váhu i doporučení stávajících partnerů klubu. Spolupracujete s magistrátem nebo krajem na konkrétních projektech?**

O spolupráci se snažíme, na konkrétních projektech však ještě nespolupracujeme. Zveme hejtmany a primátory na klubová setkání, na kterých jsou naši partneři informováni o záměrech samosprávy a připravovaných projektech. Podnikatelé zde mohou sdělit svoje názory, a to i v neformálním prostředí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla…
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Technologie
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít