Smokie u Pumpy

01. července 2010, 18:38 - Tomáš Novák
01. července 2010, 18:38

Sólový kousek jihočeského promotéra

Představuji si, jak provádím anketu mezi posluchači koncertu kapely Smokie, která vystoupila u benzinové pumpy u Čkyně na jihu Čech. Otázka zní: „Kolik si myslíte, že pořadatel vydělá?“ Záměrně píši „mezi posluchači“, protože návštěvník je ten, kdo si koupí lístek a může se pohybovat před pódiem, tancovat nebo se o to alespoň pokoušet, chodit si pro strakonické pivo ke stánku a používat přistavené kadibudky. Posluchači se vyznačují tím, že nemají lístek, jsou za plotem, pivo si přinesli svoje a jako toalety jim slouží přilehlé polnosti.
Mohou si dovolit ten komfort, že v případě špatné slyšitelnosti či mizerného dohledu se seberou a půjdou domů, protože jejich bydliště bývá ve většině případů nedaleko. Nad mojí anketní otázkou by pravděpodobně mávli rukou: „… ten na tom nezchudne.“
„Rokáč“ na kamionovém parkovišti na Prachaticku, v pořadí čtvrtý, letos nabídl předkapely Turbo a Strahov. Z původní sestavy Smokie, kapely, která se drží na pódiích už 45 let, zbyl sice už jen baskytarista Terry Uttley, repertoár ovšem dle očekávání sestával z nejosvědčenějších starých pecek.
To vše v režii jediného muže. Jediným promotérem tohoto čtvrtého ročníku festivalu Rocková pumpa je Ivan Miller jinak nájemce zmíněné benzinky, zvaný též Ivan Pumpa Miller.
Na přípravě koncertu pracuje rok. Rozpočet činí dva miliony korun českých. Vážení a vážené, teď tedy odpověď na onu otázku. „Po odečtení všech nákladů činil Ivanův zisk minus patnáct tisíc korun.“
Dále už jen drobná kalkulace. Průměrná cena vstupenky byla 690 korun, což znamená, že by stačilo, kdyby z oněch „posluchačů“ prošlo nepříjemným procesem zakoupení lístku pouhých 21,7 osoby a organizátor by byl odměněn krásnou nulou za roční přípravy.
Ivane, pevné nervy a díky všem 1776 platícím divákům.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít