Slevy pěkně pohromadě

19. listopadu 2010, 16:29 - Jakub Křešnička
19. listopadu 2010, 16:29

Nákupy na internetu

Češi slevy milují. Znovu se to potvrzuje i v případě využívání hromadných snížení cen při nákupech na internetu. Zatímco v celých USA vzniklo za dva roky existence této služby zhruba 60 poskytovatelů, prakticky novorozený sedmiměsíční trh v Česku už má na osmdesát slevových serverů. Kromě zavedených společností je mezi nimi i řada „garážových firem“.
„Obávám se, že firmy bez dostatečného ekonomického a lidského zázemí začnou svým přístupem odrazovat zákazníky nebo nebudou schopny dostát závazkům,“ soudí Tomáš Čupr, zakladatel prvního takového tuzemského portálu Slevomat.cz s tím, že inicioval spojení zástupců serverů do profesní asociace. Na neformální „startovní“ schůzce se ukázaly firmy, které představují zhruba 80 procent trhu, kromě české jedničky Slevomat i trojka Vykupto, dále Cupolis, BonyBony, Hypersleva a Dealbook.
„Čekám, že se zapojí i další. Nejde o nějakou snahu konzervovat trh, nebudou se platit žádné vysoké vstupní poplatky. Chceme vytvořit hlavně etický kodex služby, zajistit transparentnost nabídek a třeba i vytvoření registru nepoctivých obchodníků,“ dodal Čupr. Jeho společnost za sedm měsíců existence svým zhruba 80 tisícům zákazníků ušetřila přes 120 milionů korun a nabízí 2000 slevových kuponů denně.
Do spolku slevových severů, který má odstartovat během několik týdnů, se zapojí i dvojka na českém trhu Zapakatel.cz. „Pokud taková asociace vznikne, součástí budeme,“ říká Tomáš Carba, marketingový manažer firmy. „Potenciál k růstu tohoto druhu internetového obchodování rozhodně je a není nikterak malý. Ovšem řada menších serverů nedodržuje základní pravidla klientského přístupu, což velmi vážně ohrožuje důvěryhodnost celého segmentu v očích zákazníků,“ dodává Carba na vysvětlení. Jeho firma má přibližně 40 tisíc registrovaných zákazníků a její obrat se pohybuje mezi pěti a deseti miliony korun měsíčně. V blízké době plánuje expanzi i na zahraniční trhy. Například akvizice v Austrálii by mohla proběhnout v řádech týdnů až měsíců.
Rozrůstá se i server Slevomat.cz. Vedle majority v Cupolisu nyní koupil i zhruba třicetiprocentní podíl ve Vykupto. Oba servery mají ale nadále fungovat odděleně. „Očekáváme, že díky tomuto partnerství zajistíme nadstandardní kvalitu služeb jak na straně zákazníků, tak dodavatelů. K tomu by měla pomoci úzká spolupráce na několika úrovních – marketingové, právní a technologické,“ řekl Tomáš Bátrla, vlastník serveru Vykupto.
Vedle toho Slevomat rozjel spolupráci se serverem iDnes, rozšířil se pod značkou Zľavomat.sk na Slovensko a plánuje jít brzy i dále na východ.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít