Slevy pěkně pohromadě

19. listopadu 2010, 16:29 - Jakub Křešnička
19. listopadu 2010, 16:29

Nákupy na internetu

Češi slevy milují. Znovu se to potvrzuje i v případě využívání hromadných snížení cen při nákupech na internetu. Zatímco v celých USA vzniklo za dva roky existence této služby zhruba 60 poskytovatelů, prakticky novorozený sedmiměsíční trh v Česku už má na osmdesát slevových serverů. Kromě zavedených společností je mezi nimi i řada „garážových firem“.
„Obávám se, že firmy bez dostatečného ekonomického a lidského zázemí začnou svým přístupem odrazovat zákazníky nebo nebudou schopny dostát závazkům,“ soudí Tomáš Čupr, zakladatel prvního takového tuzemského portálu Slevomat.cz s tím, že inicioval spojení zástupců serverů do profesní asociace. Na neformální „startovní“ schůzce se ukázaly firmy, které představují zhruba 80 procent trhu, kromě české jedničky Slevomat i trojka Vykupto, dále Cupolis, BonyBony, Hypersleva a Dealbook.
„Čekám, že se zapojí i další. Nejde o nějakou snahu konzervovat trh, nebudou se platit žádné vysoké vstupní poplatky. Chceme vytvořit hlavně etický kodex služby, zajistit transparentnost nabídek a třeba i vytvoření registru nepoctivých obchodníků,“ dodal Čupr. Jeho společnost za sedm měsíců existence svým zhruba 80 tisícům zákazníků ušetřila přes 120 milionů korun a nabízí 2000 slevových kuponů denně.
Do spolku slevových severů, který má odstartovat během několik týdnů, se zapojí i dvojka na českém trhu Zapakatel.cz. „Pokud taková asociace vznikne, součástí budeme,“ říká Tomáš Carba, marketingový manažer firmy. „Potenciál k růstu tohoto druhu internetového obchodování rozhodně je a není nikterak malý. Ovšem řada menších serverů nedodržuje základní pravidla klientského přístupu, což velmi vážně ohrožuje důvěryhodnost celého segmentu v očích zákazníků,“ dodává Carba na vysvětlení. Jeho firma má přibližně 40 tisíc registrovaných zákazníků a její obrat se pohybuje mezi pěti a deseti miliony korun měsíčně. V blízké době plánuje expanzi i na zahraniční trhy. Například akvizice v Austrálii by mohla proběhnout v řádech týdnů až měsíců.
Rozrůstá se i server Slevomat.cz. Vedle majority v Cupolisu nyní koupil i zhruba třicetiprocentní podíl ve Vykupto. Oba servery mají ale nadále fungovat odděleně. „Očekáváme, že díky tomuto partnerství zajistíme nadstandardní kvalitu služeb jak na straně zákazníků, tak dodavatelů. K tomu by měla pomoci úzká spolupráce na několika úrovních – marketingové, právní a technologické,“ řekl Tomáš Bátrla, vlastník serveru Vykupto.
Vedle toho Slevomat rozjel spolupráci se serverem iDnes, rozšířil se pod značkou Zľavomat.sk na Slovensko a plánuje jít brzy i dále na východ.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít