Slevový byznys nabídne pojištění nakoupených slev

19. srpna 2011, 13:44 - Profit, TZ
19. srpna 2011, 13:44

Slevový server Berslevu.cz na září chystá produkt, kteří znalci v oboru označují za svým způsobem revoluční - pojištění nakoupených slev.

Foto: Profimedia.cz

Po prázdninách představíme pojištění všech námi prodaných voucherů ve spolupráci s jednou z největších pojišťoven v České republice. Je to úplně nový produkt, který se nám podařilo vytvořit společně s pojišťovnou. Vzhledem k tomu, že jsme zakládajícími členy vznikající Asociace portálů hromadného nakupovaní, tak bude velmi pravděpodobné, že toto pojištění bude v budoucnu nutností. Pokud bude chtít slevový portál do Asociace vstoupit, bude muset být pojištěný proti úpadku třetích stran podobně jako je to v případě cestovních kanceláří,“ říká David Antić z portálu Berslevu.cz.

Aktivita Berslevu ukazuje, že také konzervativnější subjekty, jakými jsou pojišťovny, berou slevový trh vážně a dokáží pro něj připravit speciální produkty. Z bankovního segmentu jsme zaznamenali například speciální kreditní karty pro uživatele konkrétních slevových serverů,“ komentuje novou službu Michal Hardyn z největšího tuzemského porovnávače slev SlevyDnes.cz

Další velcí hráči českého byznysu se v oboru internetových slev objevují. Prostřednictvím slevových serverů začaly prodávat své výrobky a služby hypermarkety Globus a síť velkoobchodů Makro dokonce spustila svůj vlastní slevový server.  

V létě celý internetový obor zaznamenává každoroční útlum a jinak tomu není ani u slevových serverů. To je ideální prostor pro testování nových produktů a služeb pro zákazníky. Jeden ze zajímavých projektů už funguje. Server Vykupto spustil tzv. Rychloslevy. „Jde o koncept novodobých ‚happy hours‘, kdy zákazník nečeká na rezervace, netiskne slevové kupóny. Místo toho si najde zrovna probíhající Rychloslevu ve svém okolí a jde si ji užít rovnou. V případě, že ji nestihne využít, dostane své peníze obratem zpět. Koncept je zajímavý i pro větší hráče, teď jsme např. zahájili spolupráci s řetězcem KFC,“ říká Tomáš Bátrla, zakladatel serveru Vykupto.cz.

Po loňských přibližně 400 mil. Kč v tržbách slevových serverů hovoří aktuální odhady o celkovém objemu hromadných internetových slev kolem 3 miliard Kč. „My si myslíme, že to číslo může být ještě o něco vyšší a může atakovat hranici 4 miliard Kč v tržbách. K našemu optimismu přispívají například stále rostoucí slevové servery portálů Seznam.cz a Centrum.cz, kdy jejich začlenění mezi ostatní služby portálů umožňuje zkvalitnit cílení na konkrétní uživatele,“ komentuje odhady Hardyn.

Situace v oboru hromadných internetových slev je totiž v České republice poměrně unikátní. V žádném jiném evropském státu nevzniklo více než pár desítek slevových serverů. Například v Itálii jsme napočítali méně než 20 serióznějších slevových serverů, zatímco v ČR bylo v první polovině tohoto roku přes 250 fungujících slevových serverů. „Chceme využít našich zkušeností z provozování největšího srovnávače slevových serverů ve vysoce konkurenčním prostředí České republiky a aktuálně pracujeme na expanzi do Slovenska a Maďarska. Zároveň analyzujeme možnosti v dalších státech východní Evropy a na Balkáně,“ říká Michal Hardyn z portálu SlevyDnes.cz, za kterým stoji silná investorská skupina provozující pod značkou ePojisteni.cz největší online srovnávač pojištění v ČR.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od…
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít