Slevový byznys nabídne pojištění nakoupených slev

19. srpna 2011, 13:44 - Profit, TZ
19. srpna 2011, 13:44

Slevový server Berslevu.cz na září chystá produkt, kteří znalci v oboru označují za svým způsobem revoluční - pojištění nakoupených slev.

Foto: Profimedia.cz

Po prázdninách představíme pojištění všech námi prodaných voucherů ve spolupráci s jednou z největších pojišťoven v České republice. Je to úplně nový produkt, který se nám podařilo vytvořit společně s pojišťovnou. Vzhledem k tomu, že jsme zakládajícími členy vznikající Asociace portálů hromadného nakupovaní, tak bude velmi pravděpodobné, že toto pojištění bude v budoucnu nutností. Pokud bude chtít slevový portál do Asociace vstoupit, bude muset být pojištěný proti úpadku třetích stran podobně jako je to v případě cestovních kanceláří,“ říká David Antić z portálu Berslevu.cz.

Aktivita Berslevu ukazuje, že také konzervativnější subjekty, jakými jsou pojišťovny, berou slevový trh vážně a dokáží pro něj připravit speciální produkty. Z bankovního segmentu jsme zaznamenali například speciální kreditní karty pro uživatele konkrétních slevových serverů,“ komentuje novou službu Michal Hardyn z největšího tuzemského porovnávače slev SlevyDnes.cz

Další velcí hráči českého byznysu se v oboru internetových slev objevují. Prostřednictvím slevových serverů začaly prodávat své výrobky a služby hypermarkety Globus a síť velkoobchodů Makro dokonce spustila svůj vlastní slevový server.  

V létě celý internetový obor zaznamenává každoroční útlum a jinak tomu není ani u slevových serverů. To je ideální prostor pro testování nových produktů a služeb pro zákazníky. Jeden ze zajímavých projektů už funguje. Server Vykupto spustil tzv. Rychloslevy. „Jde o koncept novodobých ‚happy hours‘, kdy zákazník nečeká na rezervace, netiskne slevové kupóny. Místo toho si najde zrovna probíhající Rychloslevu ve svém okolí a jde si ji užít rovnou. V případě, že ji nestihne využít, dostane své peníze obratem zpět. Koncept je zajímavý i pro větší hráče, teď jsme např. zahájili spolupráci s řetězcem KFC,“ říká Tomáš Bátrla, zakladatel serveru Vykupto.cz.

Po loňských přibližně 400 mil. Kč v tržbách slevových serverů hovoří aktuální odhady o celkovém objemu hromadných internetových slev kolem 3 miliard Kč. „My si myslíme, že to číslo může být ještě o něco vyšší a může atakovat hranici 4 miliard Kč v tržbách. K našemu optimismu přispívají například stále rostoucí slevové servery portálů Seznam.cz a Centrum.cz, kdy jejich začlenění mezi ostatní služby portálů umožňuje zkvalitnit cílení na konkrétní uživatele,“ komentuje odhady Hardyn.

Situace v oboru hromadných internetových slev je totiž v České republice poměrně unikátní. V žádném jiném evropském státu nevzniklo více než pár desítek slevových serverů. Například v Itálii jsme napočítali méně než 20 serióznějších slevových serverů, zatímco v ČR bylo v první polovině tohoto roku přes 250 fungujících slevových serverů. „Chceme využít našich zkušeností z provozování největšího srovnávače slevových serverů ve vysoce konkurenčním prostředí České republiky a aktuálně pracujeme na expanzi do Slovenska a Maďarska. Zároveň analyzujeme možnosti v dalších státech východní Evropy a na Balkáně,“ říká Michal Hardyn z portálu SlevyDnes.cz, za kterým stoji silná investorská skupina provozující pod značkou ePojisteni.cz největší online srovnávač pojištění v ČR.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít