Sleva na manželku v daňovém přiznání

11. března 2009, 00:00 - Petra Sýkorová
11. března 2009, 00:00

Rád bych v přiznání k dani z příjmů fyzických osob uplatnil daňovou slevu na manželku. Vím, že je to možné, pokud manželka neměla v roce 2008 vlastní příjem přesahující 68 tisíc korun. Spadají tam také mateřská a rodičovský příspěvek?

čtenář z Mělníka

Pokud manželka neměla v roce 2008 vlastní příjem přesahující 68 tisíc korun, může manžel uplatnit slevu na manželku podle § 35baodst. 1 písm. b) zákona o daních z příjmů. Do vlastního příjmu manželkyse započítává peněžitá pomoc v mateřství nebo nemocenská. Naopak rodičovský příspěvek ani porodné se do vlastních příjmů nezahrnují, stejně jako ostatní dávky státní sociální podpory, dávkysociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi, příspěvek na péči, sociálníslužby a podobně. Do vlastního příjmu se nepočítají ani státnípříspěvky na penzijní připojištění, stavební spoření či stipendium.

Ministerstvo financí ČR

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít