Skupina Mint Investments získala Factory Office Center pro své privatní klienty

09. listopadu 2011, 08:50 - Profit, TZ
09. listopadu 2011, 08:50

Mint  Investments,  středoevropský  správce  neveřejných  nemovitostních  investičních portfolií, informoval o tom, že úspěšně dokončil akvizici budovy Factory Office Center.   FOC představuje  cca  10.000  m²  kancelařských  a  obchodních  prostor  vysoké  kvalitativní třídy a nachází se, v mezinárodními nájemci oblíbené, městské části Praha 5 - Smíchov.

Foto: Mint Investments

Velikost transakce dosáhla přibližně 30 milionů eur. Budova Factory Office Center se vyznačuje  vynikající  polohou  vedle  jednoho  z hlavních  center  všech  typů  hromadné dopravy,   je plně obsazena a může se pochlubit dlouhodobými pronájmy s mezinárodními nájemci jako je Johnson & Johnson a společnosti ze skupiny WPP.

Radim Bajgar, partner ve společnosti Mint Investments, k tomu uvedl: “Naším hlavním zaměřením  stále  zůstává  zřizování  a  obhospodařování  neveřejných  nemovitostních investičních  portfolií  pro  velké  mezinárodní  i  lokální  institucionální  investory.  Ovšem vzhledem k velkému potenciálu a rychlému růstu zájmu místních privátních  investorů

investovat svůj volný kapitál do komerčních nemovitostí, nabízíme nyní také komplexní řešení pro tuto privátní klientelu.

Se současným negativním sentimentem na kapitálových trzích, probíhající evropskou státní dluhovou krizí a velmi nízkými krátkodobými i dlouhodobými úrokovými sazbami, nejsem  vůbec  překvapen,  že  se  místní  privátní  investoři  poohlížejí  po  investicích  do hotovost-generujících nemovitostí ve zdravém středoevropském regionu. Je to region, který dobře znají, aktiva, na která si mohou sáhnout, a my jsme správci, kterým mohou důvěřovat. Očekáváme, že nemovitostní investiční apetit místních privátních investorů v nadcházejících letech ještě poroste, už dnes s našimi privátními klienty pracujeme na dalších  zajímavých  akvizicích,„  potvrzuje  Radim  Bajgar.

Skupina Mint Investments byla založena v již roce 2002 a k dnešnímu dni pro své klienty investoval cca 195 miliónů eur (equity) do nemovitostí ve střední Evropě. Společnost spravuje  majetek  v investiční  hodnotě  přes  500  milionů eur  ve  dvou  stávajících  neveřejných  institucionálních  fondech  (CSPF,  QPPH)  a uzavřeném  neveřejném  privátním  fondu  (Mint  5).  V  současné  době  spravuje  28 projektů  představujících  zhruba  480.000  m²  čisté  užitné  plochy  v  kancelářských, obchodních a rezidenčních segmentech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít