Skupina Mint Investments získala Factory Office Center pro své privatní klienty

09. listopadu 2011, 08:50 - Profit, TZ
09. listopadu 2011, 08:50

Mint  Investments,  středoevropský  správce  neveřejných  nemovitostních  investičních portfolií, informoval o tom, že úspěšně dokončil akvizici budovy Factory Office Center.   FOC představuje  cca  10.000  m²  kancelařských  a  obchodních  prostor  vysoké  kvalitativní třídy a nachází se, v mezinárodními nájemci oblíbené, městské části Praha 5 - Smíchov.

Foto: Mint Investments

Velikost transakce dosáhla přibližně 30 milionů eur. Budova Factory Office Center se vyznačuje  vynikající  polohou  vedle  jednoho  z hlavních  center  všech  typů  hromadné dopravy,   je plně obsazena a může se pochlubit dlouhodobými pronájmy s mezinárodními nájemci jako je Johnson & Johnson a společnosti ze skupiny WPP.

Radim Bajgar, partner ve společnosti Mint Investments, k tomu uvedl: “Naším hlavním zaměřením  stále  zůstává  zřizování  a  obhospodařování  neveřejných  nemovitostních investičních  portfolií  pro  velké  mezinárodní  i  lokální  institucionální  investory.  Ovšem vzhledem k velkému potenciálu a rychlému růstu zájmu místních privátních  investorů

investovat svůj volný kapitál do komerčních nemovitostí, nabízíme nyní také komplexní řešení pro tuto privátní klientelu.

Se současným negativním sentimentem na kapitálových trzích, probíhající evropskou státní dluhovou krizí a velmi nízkými krátkodobými i dlouhodobými úrokovými sazbami, nejsem  vůbec  překvapen,  že  se  místní  privátní  investoři  poohlížejí  po  investicích  do hotovost-generujících nemovitostí ve zdravém středoevropském regionu. Je to region, který dobře znají, aktiva, na která si mohou sáhnout, a my jsme správci, kterým mohou důvěřovat. Očekáváme, že nemovitostní investiční apetit místních privátních investorů v nadcházejících letech ještě poroste, už dnes s našimi privátními klienty pracujeme na dalších  zajímavých  akvizicích,„  potvrzuje  Radim  Bajgar.

Skupina Mint Investments byla založena v již roce 2002 a k dnešnímu dni pro své klienty investoval cca 195 miliónů eur (equity) do nemovitostí ve střední Evropě. Společnost spravuje  majetek  v investiční  hodnotě  přes  500  milionů eur  ve  dvou  stávajících  neveřejných  institucionálních  fondech  (CSPF,  QPPH)  a uzavřeném  neveřejném  privátním  fondu  (Mint  5).  V  současné  době  spravuje  28 projektů  představujících  zhruba  480.000  m²  čisté  užitné  plochy  v  kancelářských, obchodních a rezidenčních segmentech.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít