Skupina Mint Investments získala Factory Office Center pro své privatní klienty

09. listopadu 2011, 08:50 - Profit, TZ
09. listopadu 2011, 08:50

Mint  Investments,  středoevropský  správce  neveřejných  nemovitostních  investičních portfolií, informoval o tom, že úspěšně dokončil akvizici budovy Factory Office Center.   FOC představuje  cca  10.000  m²  kancelařských  a  obchodních  prostor  vysoké  kvalitativní třídy a nachází se, v mezinárodními nájemci oblíbené, městské části Praha 5 - Smíchov.

Foto: Mint Investments

Velikost transakce dosáhla přibližně 30 milionů eur. Budova Factory Office Center se vyznačuje  vynikající  polohou  vedle  jednoho  z hlavních  center  všech  typů  hromadné dopravy,   je plně obsazena a může se pochlubit dlouhodobými pronájmy s mezinárodními nájemci jako je Johnson & Johnson a společnosti ze skupiny WPP.

Radim Bajgar, partner ve společnosti Mint Investments, k tomu uvedl: “Naším hlavním zaměřením  stále  zůstává  zřizování  a  obhospodařování  neveřejných  nemovitostních investičních  portfolií  pro  velké  mezinárodní  i  lokální  institucionální  investory.  Ovšem vzhledem k velkému potenciálu a rychlému růstu zájmu místních privátních  investorů

investovat svůj volný kapitál do komerčních nemovitostí, nabízíme nyní také komplexní řešení pro tuto privátní klientelu.

Se současným negativním sentimentem na kapitálových trzích, probíhající evropskou státní dluhovou krizí a velmi nízkými krátkodobými i dlouhodobými úrokovými sazbami, nejsem  vůbec  překvapen,  že  se  místní  privátní  investoři  poohlížejí  po  investicích  do hotovost-generujících nemovitostí ve zdravém středoevropském regionu. Je to region, který dobře znají, aktiva, na která si mohou sáhnout, a my jsme správci, kterým mohou důvěřovat. Očekáváme, že nemovitostní investiční apetit místních privátních investorů v nadcházejících letech ještě poroste, už dnes s našimi privátními klienty pracujeme na dalších  zajímavých  akvizicích,„  potvrzuje  Radim  Bajgar.

Skupina Mint Investments byla založena v již roce 2002 a k dnešnímu dni pro své klienty investoval cca 195 miliónů eur (equity) do nemovitostí ve střední Evropě. Společnost spravuje  majetek  v investiční  hodnotě  přes  500  milionů eur  ve  dvou  stávajících  neveřejných  institucionálních  fondech  (CSPF,  QPPH)  a uzavřeném  neveřejném  privátním  fondu  (Mint  5).  V  současné  době  spravuje  28 projektů  představujících  zhruba  480.000  m²  čisté  užitné  plochy  v  kancelářských, obchodních a rezidenčních segmentech.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár…
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín, ne na elektřinu
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Technologie
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Evleaks: Galaxy Note 8 posune cenovou laťku ještě výš, bude stát 1000 eur
Historická akvizice v oblasti GPU na obzoru. Firma vyvíjející grafiky PowerVR je na prodej
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít