Skupina firem kolem OKD

15. září 2003, 00:00 - admin
15. září 2003, 00:00

VLONI, PŘES POKRAČUJÍCÍ ÚTLUMOVÉ PRÁCE NA NĚKOLIKA DOLECH, SE VYTĚŽILO V OKD ZHRUBA 12 MILIONŮ TUN ČERNÉHO UHLÍ. PRŮMĚRNÝ PLAT NA OSTRAVSKÉM GIGANTU PŘESAHUJE DVACET TISÍC KORUN.

VLONI, PŘES POKRAČUJÍCÍ ÚTLUMOVÉ PRÁCE NA NĚKOLIKA DOLECH, SE VYTĚŽILO V OKD ZHRUBA 12 MILIONŮ TUN ČERNÉHO UHLÍ. PRŮMĚRNÝ PLAT NA OSTRAVSKÉM GIGANTU PŘESAHUJE DVACET TISÍC KORUN.

Samotné OKD mají dalších sedmnáct dceřiných společností, počínaje hornickým penzijním fondem, přes dřevozpracující podnik po firmu s hotelem na Slovensku. OKD má spoustu majetku uloženu i například v nemovitostech. OKD, a. s., Správa majetku hospodaří s bytovým fondem, který zahrnuje téměř 6000 domů, tedy 45 000 bytů, které jsou rozesety po 24 městech a obcích severomoravského regionu. Nejvíc domů je v okresu Karviná a největší počet bytů je podle hodnocení jejich kvality v I. kategorii a velikosti 2+1. Poslední akvizicí OKD je strojírenská firma Kovona Karviná, která zaměstnává asi šest desítek pracovníků, a která patřila do Z-group Zdeňka Zemka. Kovona vyrábí například válcované profily nebo zárubně. OKD se staly členem prestižního „Energy clubu“, který sdružuje ruské giganty RAO, Yukos a Gazprom, americký Exxon, francouzské firmy EdF a Gas de France a italský Enel. Vznik tohoto klubu inicioval ruský prezident Vladimir Putin, který se zúčastnil i nedávného setkání energetických mamutů v Petrohradě. Na této schůzce vznikla fotografie šéfů OKD s Putinem, se kterou se tak rádi, podle kuloárových informací, chlubí. Důvěryhodné zdroje také uvádějí, že manažeři OKD se chtěli zapojit do deblokace tzv. ruského dluhu a využít k tomu Putina. Proti připraveným scénářům, ve kterých figuruje firma Falcon, která už část ruského dluhu vypořádala, však neměli šanci. OKD společně s dalšími firmami jako je Metalimex, část Kovohutí Břidličná, Válcovny trub Chomutov či Železárny Veselí tak tvoří skupinu, která zaměstnává třicet pět tisíc lidí. Koláček s Otavou však chtějí expandovat dál, mají zálusk na státní podíl v Sokolovské uhelné a lákají je polské černouhelné doly.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového…
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Patentové skici odhalují malý dvoumístný sporťák značky Honda
Technologie
Aukro chystá změny. Na konci měsíce začne migrace a služba bude desítky hodin nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít