Skrývání, vazby a slzy za JP

10. února 2012, 15:16 - Petr Kolář
10. února 2012, 15:16

Politický diář

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se minulou středu zastal ministra školství Josefa Dobeše a vynadal Petru Gazdíkovi. Šéf poslanců topky Gazdík totiž pro Právo komentoval další spor s véčkařským ministrem (tentokrát o školném) tak, že v deníku vyšel titulek: „Gazdík: Dobeš skrývá neschopnost.“ To prý šéfa státní kasy rozčílilo coby „ošklivá, nepravdivá a ničím nepodložená pomluva člena vlády“. Podle Kalouska ministr Dobeš rozhodně nic neskrývá.

Ze skrývání čehokoli nelze podezírat ani ministryni kultury Alenu Hanákovou z Kalouskovy a Gazdíkovy strany. „V tuto chvíli tedy seznam není… tedy existuje a není problém ho zveřejnit… církevní majetek je známý, není to nic tajného… nebo spíše řeknu to jinak, celkový kompletní seznam v ruce nemáme,“ odpověděla ministryně České televize, zda existuje seznam nemovitostí a majetku, který se má vrátit církvím. Aha.

Pokud dojde ke změně šéfa Budvaru, rozhodne o tom osobně předseda vlády Petr Nečas. Premiér tak reagoval na zprávu Hospodářských novin (HN), že odvolání a nahrazení Jiřího Bočka má být výsledkem paktu šedé eminence jihočeské politiky Pavla Dlouhého z ODS s pražským podnikatelem Ivem Rittigem, jenž má vliv na ministra zemědělství Petra Bendla. Sám Boček Rittiga zmiňuje v souvislosti se šéfem kontrolní skupiny ministerstva v Budvaru, poradcem ministrů zemědělství i průmyslu a právníkem Tomášem Jindrou. Ani vazby mezi Rittigem a Jindrou ale podle Nečase neznamenají, že by měl mít lobbista na ministerstvu významný vliv. „To je, jako když se říká, že mě řídí Jana Nagyová. Jsou to nesmysly,“ řekl HN premiér. Teď by měl mít Boček teprve strach!

V rozpočtovém výboru sněmovny minulý týden skončili Michal Doktor s Jiřím Paroubkem. První opustil řady ODS, druhý kvůli útěku z ČSSD. Zvlášť v Paroubkově případě prý Česko přichází o mnoho. „Opakovaně jsem sdělil, že funkci opustím dobrovolně a okamžitě, pokud za mne bude nalezena adekvátní náhrada. Myslím totiž, že jako bývalý ministr a premiér naší země, ale také např. jako dlouholetý náměstek primátora pro finance hl. m. Prahy mám k problematice státního rozpočtu a fiskální problematice vůbec co říci. Myslím, že to může být užitečné pro veřejnost, mohu být se svými zkušenostmi prospěšný občanům,“ napsal ještě před svým odvoláním do tiskové zprávy Jiří Paroubek. Při pohledu na náhradníky, Radima Jirouta z ODS s Jiřím Zemánkem z ČSSD, nezbývá než zamáčknout slzu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít