Article, show

Skrývání, vazby a slzy za JP

10. února 2012, 15:16 - Petr Kolář
10. února 2012, 15:16

Politický diář

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se minulou středu zastal ministra školství Josefa Dobeše a vynadal Petru Gazdíkovi. Šéf poslanců topky Gazdík totiž pro Právo komentoval další spor s véčkařským ministrem (tentokrát o školném) tak, že v deníku vyšel titulek: „Gazdík: Dobeš skrývá neschopnost.“ To prý šéfa státní kasy rozčílilo coby „ošklivá, nepravdivá a ničím nepodložená pomluva člena vlády“. Podle Kalouska ministr Dobeš rozhodně nic neskrývá.

Ze skrývání čehokoli nelze podezírat ani ministryni kultury Alenu Hanákovou z Kalouskovy a Gazdíkovy strany. „V tuto chvíli tedy seznam není… tedy existuje a není problém ho zveřejnit… církevní majetek je známý, není to nic tajného… nebo spíše řeknu to jinak, celkový kompletní seznam v ruce nemáme,“ odpověděla ministryně České televize, zda existuje seznam nemovitostí a majetku, který se má vrátit církvím. Aha.

Pokud dojde ke změně šéfa Budvaru, rozhodne o tom osobně předseda vlády Petr Nečas. Premiér tak reagoval na zprávu Hospodářských novin (HN), že odvolání a nahrazení Jiřího Bočka má být výsledkem paktu šedé eminence jihočeské politiky Pavla Dlouhého z ODS s pražským podnikatelem Ivem Rittigem, jenž má vliv na ministra zemědělství Petra Bendla. Sám Boček Rittiga zmiňuje v souvislosti se šéfem kontrolní skupiny ministerstva v Budvaru, poradcem ministrů zemědělství i průmyslu a právníkem Tomášem Jindrou. Ani vazby mezi Rittigem a Jindrou ale podle Nečase neznamenají, že by měl mít lobbista na ministerstvu významný vliv. „To je, jako když se říká, že mě řídí Jana Nagyová. Jsou to nesmysly,“ řekl HN premiér. Teď by měl mít Boček teprve strach!

V rozpočtovém výboru sněmovny minulý týden skončili Michal Doktor s Jiřím Paroubkem. První opustil řady ODS, druhý kvůli útěku z ČSSD. Zvlášť v Paroubkově případě prý Česko přichází o mnoho. „Opakovaně jsem sdělil, že funkci opustím dobrovolně a okamžitě, pokud za mne bude nalezena adekvátní náhrada. Myslím totiž, že jako bývalý ministr a premiér naší země, ale také např. jako dlouholetý náměstek primátora pro finance hl. m. Prahy mám k problematice státního rozpočtu a fiskální problematice vůbec co říci. Myslím, že to může být užitečné pro veřejnost, mohu být se svými zkušenostmi prospěšný občanům,“ napsal ještě před svým odvoláním do tiskové zprávy Jiří Paroubek. Při pohledu na náhradníky, Radima Jirouta z ODS s Jiřím Zemánkem z ČSSD, nezbývá než zamáčknout slzu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Aukro chystá změny. Začátkem srpna bude služba nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít