Skrývání, vazby a slzy za JP

10. února 2012, 15:16 - Petr Kolář
10. února 2012, 15:16

Politický diář

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se minulou středu zastal ministra školství Josefa Dobeše a vynadal Petru Gazdíkovi. Šéf poslanců topky Gazdík totiž pro Právo komentoval další spor s véčkařským ministrem (tentokrát o školném) tak, že v deníku vyšel titulek: „Gazdík: Dobeš skrývá neschopnost.“ To prý šéfa státní kasy rozčílilo coby „ošklivá, nepravdivá a ničím nepodložená pomluva člena vlády“. Podle Kalouska ministr Dobeš rozhodně nic neskrývá.

Ze skrývání čehokoli nelze podezírat ani ministryni kultury Alenu Hanákovou z Kalouskovy a Gazdíkovy strany. „V tuto chvíli tedy seznam není… tedy existuje a není problém ho zveřejnit… církevní majetek je známý, není to nic tajného… nebo spíše řeknu to jinak, celkový kompletní seznam v ruce nemáme,“ odpověděla ministryně České televize, zda existuje seznam nemovitostí a majetku, který se má vrátit církvím. Aha.

Pokud dojde ke změně šéfa Budvaru, rozhodne o tom osobně předseda vlády Petr Nečas. Premiér tak reagoval na zprávu Hospodářských novin (HN), že odvolání a nahrazení Jiřího Bočka má být výsledkem paktu šedé eminence jihočeské politiky Pavla Dlouhého z ODS s pražským podnikatelem Ivem Rittigem, jenž má vliv na ministra zemědělství Petra Bendla. Sám Boček Rittiga zmiňuje v souvislosti se šéfem kontrolní skupiny ministerstva v Budvaru, poradcem ministrů zemědělství i průmyslu a právníkem Tomášem Jindrou. Ani vazby mezi Rittigem a Jindrou ale podle Nečase neznamenají, že by měl mít lobbista na ministerstvu významný vliv. „To je, jako když se říká, že mě řídí Jana Nagyová. Jsou to nesmysly,“ řekl HN premiér. Teď by měl mít Boček teprve strach!

V rozpočtovém výboru sněmovny minulý týden skončili Michal Doktor s Jiřím Paroubkem. První opustil řady ODS, druhý kvůli útěku z ČSSD. Zvlášť v Paroubkově případě prý Česko přichází o mnoho. „Opakovaně jsem sdělil, že funkci opustím dobrovolně a okamžitě, pokud za mne bude nalezena adekvátní náhrada. Myslím totiž, že jako bývalý ministr a premiér naší země, ale také např. jako dlouholetý náměstek primátora pro finance hl. m. Prahy mám k problematice státního rozpočtu a fiskální problematice vůbec co říci. Myslím, že to může být užitečné pro veřejnost, mohu být se svými zkušenostmi prospěšný občanům,“ napsal ještě před svým odvoláním do tiskové zprávy Jiří Paroubek. Při pohledu na náhradníky, Radima Jirouta z ODS s Jiřím Zemánkem z ČSSD, nezbývá než zamáčknout slzu.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít