Skrývání, vazby a slzy za JP

10. února 2012, 15:16 - Petr Kolář
10. února 2012, 15:16

Politický diář

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se minulou středu zastal ministra školství Josefa Dobeše a vynadal Petru Gazdíkovi. Šéf poslanců topky Gazdík totiž pro Právo komentoval další spor s véčkařským ministrem (tentokrát o školném) tak, že v deníku vyšel titulek: „Gazdík: Dobeš skrývá neschopnost.“ To prý šéfa státní kasy rozčílilo coby „ošklivá, nepravdivá a ničím nepodložená pomluva člena vlády“. Podle Kalouska ministr Dobeš rozhodně nic neskrývá.

Ze skrývání čehokoli nelze podezírat ani ministryni kultury Alenu Hanákovou z Kalouskovy a Gazdíkovy strany. „V tuto chvíli tedy seznam není… tedy existuje a není problém ho zveřejnit… církevní majetek je známý, není to nic tajného… nebo spíše řeknu to jinak, celkový kompletní seznam v ruce nemáme,“ odpověděla ministryně České televize, zda existuje seznam nemovitostí a majetku, který se má vrátit církvím. Aha.

Pokud dojde ke změně šéfa Budvaru, rozhodne o tom osobně předseda vlády Petr Nečas. Premiér tak reagoval na zprávu Hospodářských novin (HN), že odvolání a nahrazení Jiřího Bočka má být výsledkem paktu šedé eminence jihočeské politiky Pavla Dlouhého z ODS s pražským podnikatelem Ivem Rittigem, jenž má vliv na ministra zemědělství Petra Bendla. Sám Boček Rittiga zmiňuje v souvislosti se šéfem kontrolní skupiny ministerstva v Budvaru, poradcem ministrů zemědělství i průmyslu a právníkem Tomášem Jindrou. Ani vazby mezi Rittigem a Jindrou ale podle Nečase neznamenají, že by měl mít lobbista na ministerstvu významný vliv. „To je, jako když se říká, že mě řídí Jana Nagyová. Jsou to nesmysly,“ řekl HN premiér. Teď by měl mít Boček teprve strach!

V rozpočtovém výboru sněmovny minulý týden skončili Michal Doktor s Jiřím Paroubkem. První opustil řady ODS, druhý kvůli útěku z ČSSD. Zvlášť v Paroubkově případě prý Česko přichází o mnoho. „Opakovaně jsem sdělil, že funkci opustím dobrovolně a okamžitě, pokud za mne bude nalezena adekvátní náhrada. Myslím totiž, že jako bývalý ministr a premiér naší země, ale také např. jako dlouholetý náměstek primátora pro finance hl. m. Prahy mám k problematice státního rozpočtu a fiskální problematice vůbec co říci. Myslím, že to může být užitečné pro veřejnost, mohu být se svými zkušenostmi prospěšný občanům,“ napsal ještě před svým odvoláním do tiskové zprávy Jiří Paroubek. Při pohledu na náhradníky, Radima Jirouta z ODS s Jiřím Zemánkem z ČSSD, nezbývá než zamáčknout slzu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít