Škoda Roomster už klepe na dveře

23. ledna 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
23. ledna 2006, 00:00

NOVINKY ZE ŠKODOVKY V Mladé Boleslavi rozhodně nespí na vavřínech. Ač modely Škoda Fabia a Škoda Octavia stále vládnou žebříčkům prodejů na českém trhu, doslova za dveřmi je premiéra nového modelu Škoda Roomster. Veřejnosti se poprvé představí na únorovém autosalonu v Ženevě.

foto: Škoda-Auto

NOVINKY ZE ŠKODOVKY V Mladé Boleslavi rozhodně nespí na vavřínech. Ač modely Škoda Fabia a Škoda Octavia stále vládnou žebříčkům prodejů na českém trhu, doslova za dveřmi je premiéra nového modelu Škoda Roomster. Veřejnosti se poprvé představí na únorovém autosalonu v Ženevě. Společnost Škoda Auto se chystá po fabii, octavii a superbu představit již čtvrtý model ze své produkce. Roomster se bude vyrábět v pobočném závodě Škoda Auto v Kvasinách, sériová výroba by se měla rozeběhnout ve druhé polovině letošního roku. Další informace zatím zástupci Škody Auto úzkostlivě tají a veškeré uniklé informace či fotografie nehodlají komentovat. Samotná studie Roomsteru měla premiéru před více než dvěma roky na podzimním frankfurtském autosalonu, představila se několikrát i potenciálním českým zákazníkům. Na základě velkého zájmu se rozhodlo o její výrobě. VELKÝ MEZI MALÝMI Ač konečná podoba Roomsteru stále není známá, některé věci jsou jasné už před oficiální premiérou. Délka vozu by měla odpovídat velkoprostorové verzi budoucí nové generace Škody Fabie, která přijde na trh zřejmě v roce 2007. Podle dostupných informací nabídne nový model více prostoru než Renault Kangoo, je vyšší než Citroen Berlingo a má více místa v zavazadlovém prostoru než Fiat Doblo. Má to být nejen užitkové auto, ale také osobní auto. Známá samozřejmě zatím není ani cena, očekává se ale, že ta základní se bude pohybovat zhruba na hranici 350 tisíc korun. FABIA VYROSTE Jak už bylo řečeno, příští rok by se měla na trh dostat nová generace oblíbeného modelu Škoda Fabia. Druhá generace malé škodovky vyjde designově z Roomsteru, dostane stejně jako Roomster černé přední a prostřední sloupky karoserie. Díky tomu se opticky spojí čelní sklo s bočními okny a vznikne dojem výrazně proskleného auta. Celá karoserie má být zejména v zadní části masivnější než u současného modelu, dojem podtrhnou větší světla. Na trhu by měly být tři varianty karoserie, chybět ale bude sedan. NÁSTUPCE SE DOČKÁ I SUPERB

Svého následníka dostane i luxusní model Škoda Superb. Dostupné zprávy říkají, že nástupce současné generace tohoto modelu bude vyšší, měl by si však zachovat své současné tvary a typ karoserie. Škoda Superb je na trhu od roku 2001. Příchod jeho nástupce se očekává v roce 2009. O rok dříve by pak měl nabídku automobilů značky Škoda rozšířit model Yetti, který zatím existuje ve verzi studie.

CO CHYSTÁ ŠKODA AUTO

 • 2006: nový model Roomster
 • 2007: nová generace modelu Fabia
 • 2008: nový model Yetti
 • 2009: nová generace modelu Superb

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
 • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

 • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

 • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

 • Firma s hypotékami za 22 miliard

 • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

 • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

 • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

 • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

 • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít