Škoda Roomster se představila světu

06. března 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
06. března 2006, 00:00

ŽENEVSKÝ AUTOSALON Doba dohadů o konečné podobě a ceně čtvrtého modelu z produkce mladoboleslavské automobilky končí. Cena Škody Roomster začne na 340 tisících korunách. Právě Roomster zažil výstavní premiéru na autosalonu v Ženevě, kde se prezentuje přes 140 novinek.

ŽENEVSKÝ AUTOSALON Doba dohadů o konečné podobě a ceně čtvrtého modelu z produkce mladoboleslavské automobilky končí. Cena Škody Roomster začne na 340 tisících korunách. Právě Roomster zažil výstavní premiéru na autosalonu v Ženevě, kde se prezentuje přes 140 novinek.

Ženevský autosalon letos hostí 262 vystavovatelů z více než třiceti zemí celého světa. Základním mottem první letošní významné přehlídky novinek na automobilovém trhu je efektivita využití pohonných hmot a důraz na alternativní pohony.

Nejen prudký nárůst cen pohonných hmot v posledních letech, ale také hrozba tenčících se světových zásob ropy stojí za tím, že roste obliba hybridních vozů. Ty kombinují různé druhy pohonu, což umožňuje úsporu pohonných hmot. Premianty hybridních pohonů jsou především asijské automobilky. Po značkách Kia, Lexus a Toyota se do hybridních pohonů pustily i další značky z tohoto koutu světa - Mazda a Mitsubishi.

ROOMSTER MEZI FABIÍ A OCTAVIÍ Český zákazník však patrně nejvíce čekal na premiéru roomsteru. Ten s nejslabším motorem 1,2 litru bude stát od 339 900 korun. Škoda Auto s roomsterem vstupuje na trh rodinných víceúčelových vozů, které zatím v nabídce této automobilky chyběly. Nový model se začne sériově vyrábět koncem března, první zákazníci si ho budou moci koupit koncem června. Roomster se poprvé objevil v roce 2003 jako designová studie na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. Příznivý ohlas odborné i laické veřejnosti přiměl vedení firmy k rozhodnutí o sériové výrobě. HYUNDAI PŘEDSTAVIL MODEL PRO NOŠOVICE

Hodně společného s českým trhem má i koncept vozu Genus, který v Ženevě představila automobilka Hyundai. Pokud totiž dojde k dohodě mezi touto automobilkou a českým státem, bude se genus vyrábět v severomoravských Nošovicích. „Jednání jsou na velmi dobré cestě. Může to být jen otázka dnů, maximálně dvou tří týdnů, kdy bude definitivně jasno,“ prozradil viceprezident Hyundai Europe Gerry Dorizas.

Genus zaujme nejen futuristickým designem, ale i výbavou. V prostoru zpětných zrcátek například není sklo, ale kamery, které obrázky vysílají na monitor umístěný na palubní desce. Měl by být konkurencí i pro mladoboleslavské škodovky.

NOVÝ KOMBÍK Z RUMUNSKA

Velké překvapení vzbudil v Ženevě koncept vozu Dacia Logan Steppe. Kombík i na českém trhu oblíbeného modelu Logan by měl vyrazit na silnice už letos na podzim. Další ženevská novinka osloví zájemce o střední užitkové vozy. Chevrolet Captiva chce konkurovat zejména modelům Hyundai Santa Fe, Honda CR-V nebo BMW X3.

Ani evropské automobilky nezaostávají za konkurencí a prakticky všechny připravily na letošní výstavní premiéru novinku. Peugeot malý model 207, Renault Clio ve verzi RS, Ford nový kabriolet, Volkswagen dvě nové úpravy modelu Polo, konkrétně model CrossPolo a Polo Eco. *

Škoda Roomster.

Peugeot 207.

Dacia Logan Steppe. foto: www.salon-auto.ch//

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít