Škoda Auto vyhrála i podeváté

02. dubna 2007, 00:00 - (čtk, tos)
02. dubna 2007, 00:00

CZECH TOP 100 Prestižní anketa Czech TOP 100, tedy žebříček stovky nejobdivovanějších českých firem, má již devět let stále stejnou královnu. Je jí mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Ta vyhrála anketu i letos. Jinak se ale žebříček dynamicky mění. Letos do něj proniklo mnoho nováčků.

CZECH TOP 100 Prestižní anketa Czech TOP 100, tedy žebříček stovky nejobdivovanějších českých firem, má již devět let stále stejnou královnu. Je jí mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Ta vyhrála anketu i letos. Jinak se ale žebříček dynamicky mění. Letos do něj proniklo mnoho nováčků.

Nejobdivovanější tuzemskou společností roku 2007 se stala automobilka Škoda Auto. Druhé místo v anketě Czech TOP 100 obsadila elektrárenská skupina ČEZ a třetí je výrobce léčiv Zentiva. Stejné pořadí bylo i před rokem. Překvapením je naopak osmé místo společnosti Kofola, která v minulých letech v žebříčku vůbec nebyla.

Mladoboleslavská automobilka zatím vyhrála všech devět ročníků soutěže, a i tentokrát s velkou převahou. „V první desítce se umístili zástupci z devíti různých oborů, potravinářství má zástupce dva. Mezi první stovku obdivovaných firem pronikla řada nováčků,“ řekl předseda sdružení Jan Struž. „Jsou jimi například společnosti CE Wood, GTS Novera, Globus ČR, TPCA, Four Seasons Hotel, Moravia Energo nebo Žďas. Dalšími nováčky v žebříčku nejlepších jsou také Česká zbrojovka a Lázně Teplice,“ uvádí Struž.

Vůbec nejúspěšnějším nováčkem je společnost Kofola, která získala osmou příčku, umístila se druhá ve svém oboru a zaujala prvenství v Moravskoslezském kraji.

Dalším úspěšným nováčkem je Moira CZ. Rychlý vzestup zaznamenala i společnost LINET, která obhájila loňské vítězství v oboru a poprvé se propracovala do první desítky.

Loňský nováček Student Agency si o jedno místo polepšil a postoupil na čtvrtou příčku. Na páté místo se posunula Česká pojišťovna, šestou zaujal Plzeňský Prazdroj, sedmá byla Skanska CZ. Za osmou Kofolou následovaly deváté Třinecké železárny a první desítku uzavíral Linet.

Žebříček publikuje Sdružení Czech TOP 100 již od roku 1999. Firmy jsou rozděleny do 25 oborů. Stovku nejobdivovanějších firem pak tvoří ty, které se umístily na prvních čtyřech místech v každém oboru.

Žebříček je sestavován na základě hlasování manažerů významných společností, ekonomických a finančních analytiků, zástupců oborových sdružení, svazů a profesních asociací. V rámci hlasování hodnotí oslovení odborníci řadu kritérií. Například základní ukazatele firmy, jako inovační schopnost, kvalita výrobků a služeb, její dlouhodobá hodnota. Posuzuje se i její lidský potenciál. Dále kvalita managementu i to, nakolik umí přilákat a udržet talentované zaměstnance. Hodnotí se i vztah firmy ke společnosti, odpovědnost k životnímu prostředí, podpora regionu, charitativní a obecně prospěšné projekty.

Přestože anketa Czech TOP 100 nevychází jen z tvrdých dat a údajů o obratu a zisku firem, garantem velké váhy žebříčku je složení hlasujících, kteří o pořadí rozhodují. Soutěž si proto získala za devět let své existence vysoké renomé. Anketa patří mezi nejrespektovanější žebříčky, které odrážejí stav českého hospodářství.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít