Škatulata před spojením

27. října 2011, 15:49 - Adam Junek
27. října 2011, 15:49

Letiště Praha, ČSA

První listopadový den bude na pražské Ruzyni ve znamení přesunů vrcholových manažerů z kanceláře do kanceláře, respektive alespoň poputují štítky s funkcemi. Dosavadní šéf Letiště Praha a Českých aerolinií Miroslav Dvořák se totiž vzdá svých funkcí a proces spojování obou státem ovládaných podniků už bude řídit z pozice generálního ředitele nově vzniklého Českého aeroholdingu. Do něj postupně vplují všechny dceřiné společnosti ČSA i samo Letiště Praha. Toto propojení odsouhlasil v uplynulých dnech Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Jeho předseda Petr Rafaj ovšem bez bližších podrobností upozornil, že s podmínkami, které nadále zajistí férovou soutěž na českém nebi. Podle informací týdeníku Euro jsou mezi požadavky strážců volné soutěže i personální náležitosti, tedy například, že by Miroslav Dvořák neměl být zastoupen ve statutárních orgánech Letiště Praha.
Kvůli požadavkům antimonopolního úřadu se 1. listopadu dají do pohybu „škatulata“ v manažerských pozicích. Spolu s Dvořákem se členy představenstva aeroholdingu stanou Petr Vlasák, Marta Guthová, Josef Adam a Philippe Moreels. První tři mají své výkonné funkce i v rámci holdingu. Moreels se ve stejný den stane prezidentem aerolinek, v nichž Dvořák získá post předsedy dozorčí rady. Personální obsazení zároveň ilustruje, jak bude propojování fungovat. Každý z členů vrcholového vedení bude mít pod patronací některou z budoucích dceřiných společností. Například Adam do konce loňského roku vedl charterovou dceru ČSA – Holidays Czech Airlines, tudíž logicky bude v jeho portfoliu. Šéfem Letiště Praha, které přejde pod křídla mateřské firmy mezi prvními, se stává od listopadu Jiří Pos.
Mimochodem u Letiště již proces začleňování začal. Nejdříve byly vyvedeny nemovitosti, které do aeroholdingu byly vloženy fúzí k 1. říjnu. Nyní je na řadě samotný aeroport. Vůbec první dceřinou společností Českého aeroholdingu se už minulý týden stal Czech Airlines Handling.V průběhu příštích čtyř až pěti měsíců pak budou následovat další dceřiné firmy ze skupiny ČSA. Samotné ČSA vstoupí do korporace jako poslední. Předběžně se plánuje, že do konce prvního pololetí příštího roku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít