Siemens v nové hale na elektromotory vytvořil 200 pracovních míst

11. května 2012, 01:26 - Dalibor Dostál
11. května 2012, 01:26

I v době návratu ekonomické recese se společnosti Siemens daří vytvářet nová pracovní místa. Ve svém mohelnickém závodě ve čtvrtek otevřela novou halu o rozloze téměř čtyři tisíce metrů čtverečních, kde najde práci zhruba dvě stě zaměstnanců.  

Foto: Siemens

Již předtím byl přitom závod na výrobu nízkonapěťových asynchronních elektromotorů největší svého druhu v Evropě. V nové hale za 300 milionů korun bude Siemens vyrábět elektromotory v zákaznickém provedení a elektromotory pro speciální použití. Například motory pro ventilátory na odsávání spalin a kouře v případě požáru v tunelech. Ty musejí fungovat i při extrémní teplotě 400°C po dobu dvou hodin. Ventilátory s těmito motory jsou instalovány například v tunelech nového dálničního obchvatu Prahy a budou součástí i série Dobrovského tunelů v Brně.

„Zvýšení výrobní kapacity je odrazem vysoké profesionality našich zaměstnanců a efektivity a kvality našich výrobních procesů. K výrobě standardních motorů nyní přidáváme výrobu speciálních provedení na klíč, dle přání našich zákazníků. Je to další kvalitativní skok v našem systematickém a dlouhodobém rozvoji závodu,“ říká Pavel Pěnička, ředitel mohelnického závodu Siemens. „V nové hale chceme vyrábět až 120 tisíc těchto motorů ročně ve dvousměnném provozu. V hale bude s postupným náběhem výroby k dispozici až 200 pracovních míst. Ta budeme obsazovat stávajícími i novými zaměstnanci,“ dodal Pavel Pěnička.

Celkově chce závod v tomto roce vyrobit až 1,2 milionu elektromotorů. Denně opustí brány podniku téměř 4,5 tisíc motorů. Mohelnické elektromotory jsou určeny k pohonu především průmyslových zařízení, jako jsou ventilátory, čerpadla, kompresory, obráběcí stroje a hydraulické komponenty, či dřevoobráběcí stroje. Siemens je také dodavatelem dopravníkových systémů pro třídění zavazadel. V jednom takovém systému pro jeden letištní terminál najde uplatnění až 10 tisíc mohelnických elektromotorů.

Od opětovného vstupu do závodu v roce 1994 společnost Siemens investovala přes čtyři miliardy korun do modernizace podniku, rozvoje vývoje a výroby, zlepšení výrobních podmínek a ochrany životního prostředí. Dnes je mohelnický Siemens největším závodem na výrobu asynchronních elektromotorů v celé Evropě a zaměstnává téměř 2200 lidí a svou produkcí vytváří stovky návazných pracovních míst u regionálních dodavatelů.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Vytváří bezmála 11 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2010/2011 obrat 32 miliard korun a exportem 19,5 miliard korun patří k největším vývozcům v zemi. 

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít