Siemens v nové hale na elektromotory vytvořil 200 pracovních míst

11. května 2012, 01:26 - Dalibor Dostál
11. května 2012, 01:26

I v době návratu ekonomické recese se společnosti Siemens daří vytvářet nová pracovní místa. Ve svém mohelnickém závodě ve čtvrtek otevřela novou halu o rozloze téměř čtyři tisíce metrů čtverečních, kde najde práci zhruba dvě stě zaměstnanců.  

Foto: Siemens

Již předtím byl přitom závod na výrobu nízkonapěťových asynchronních elektromotorů největší svého druhu v Evropě. V nové hale za 300 milionů korun bude Siemens vyrábět elektromotory v zákaznickém provedení a elektromotory pro speciální použití. Například motory pro ventilátory na odsávání spalin a kouře v případě požáru v tunelech. Ty musejí fungovat i při extrémní teplotě 400°C po dobu dvou hodin. Ventilátory s těmito motory jsou instalovány například v tunelech nového dálničního obchvatu Prahy a budou součástí i série Dobrovského tunelů v Brně.

„Zvýšení výrobní kapacity je odrazem vysoké profesionality našich zaměstnanců a efektivity a kvality našich výrobních procesů. K výrobě standardních motorů nyní přidáváme výrobu speciálních provedení na klíč, dle přání našich zákazníků. Je to další kvalitativní skok v našem systematickém a dlouhodobém rozvoji závodu,“ říká Pavel Pěnička, ředitel mohelnického závodu Siemens. „V nové hale chceme vyrábět až 120 tisíc těchto motorů ročně ve dvousměnném provozu. V hale bude s postupným náběhem výroby k dispozici až 200 pracovních míst. Ta budeme obsazovat stávajícími i novými zaměstnanci,“ dodal Pavel Pěnička.

Celkově chce závod v tomto roce vyrobit až 1,2 milionu elektromotorů. Denně opustí brány podniku téměř 4,5 tisíc motorů. Mohelnické elektromotory jsou určeny k pohonu především průmyslových zařízení, jako jsou ventilátory, čerpadla, kompresory, obráběcí stroje a hydraulické komponenty, či dřevoobráběcí stroje. Siemens je také dodavatelem dopravníkových systémů pro třídění zavazadel. V jednom takovém systému pro jeden letištní terminál najde uplatnění až 10 tisíc mohelnických elektromotorů.

Od opětovného vstupu do závodu v roce 1994 společnost Siemens investovala přes čtyři miliardy korun do modernizace podniku, rozvoje vývoje a výroby, zlepšení výrobních podmínek a ochrany životního prostředí. Dnes je mohelnický Siemens největším závodem na výrobu asynchronních elektromotorů v celé Evropě a zaměstnává téměř 2200 lidí a svou produkcí vytváří stovky návazných pracovních míst u regionálních dodavatelů.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Vytváří bezmála 11 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2010/2011 obrat 32 miliard korun a exportem 19,5 miliard korun patří k největším vývozcům v zemi. 

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail…
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit
Galerie na středu: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Technologie
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít