Siemens v nové hale na elektromotory vytvořil 200 pracovních míst

11. května 2012, 01:26 - Dalibor Dostál
11. května 2012, 01:26

I v době návratu ekonomické recese se společnosti Siemens daří vytvářet nová pracovní místa. Ve svém mohelnickém závodě ve čtvrtek otevřela novou halu o rozloze téměř čtyři tisíce metrů čtverečních, kde najde práci zhruba dvě stě zaměstnanců.  

Foto: Siemens

Již předtím byl přitom závod na výrobu nízkonapěťových asynchronních elektromotorů největší svého druhu v Evropě. V nové hale za 300 milionů korun bude Siemens vyrábět elektromotory v zákaznickém provedení a elektromotory pro speciální použití. Například motory pro ventilátory na odsávání spalin a kouře v případě požáru v tunelech. Ty musejí fungovat i při extrémní teplotě 400°C po dobu dvou hodin. Ventilátory s těmito motory jsou instalovány například v tunelech nového dálničního obchvatu Prahy a budou součástí i série Dobrovského tunelů v Brně.

„Zvýšení výrobní kapacity je odrazem vysoké profesionality našich zaměstnanců a efektivity a kvality našich výrobních procesů. K výrobě standardních motorů nyní přidáváme výrobu speciálních provedení na klíč, dle přání našich zákazníků. Je to další kvalitativní skok v našem systematickém a dlouhodobém rozvoji závodu,“ říká Pavel Pěnička, ředitel mohelnického závodu Siemens. „V nové hale chceme vyrábět až 120 tisíc těchto motorů ročně ve dvousměnném provozu. V hale bude s postupným náběhem výroby k dispozici až 200 pracovních míst. Ta budeme obsazovat stávajícími i novými zaměstnanci,“ dodal Pavel Pěnička.

Celkově chce závod v tomto roce vyrobit až 1,2 milionu elektromotorů. Denně opustí brány podniku téměř 4,5 tisíc motorů. Mohelnické elektromotory jsou určeny k pohonu především průmyslových zařízení, jako jsou ventilátory, čerpadla, kompresory, obráběcí stroje a hydraulické komponenty, či dřevoobráběcí stroje. Siemens je také dodavatelem dopravníkových systémů pro třídění zavazadel. V jednom takovém systému pro jeden letištní terminál najde uplatnění až 10 tisíc mohelnických elektromotorů.

Od opětovného vstupu do závodu v roce 1994 společnost Siemens investovala přes čtyři miliardy korun do modernizace podniku, rozvoje vývoje a výroby, zlepšení výrobních podmínek a ochrany životního prostředí. Dnes je mohelnický Siemens největším závodem na výrobu asynchronních elektromotorů v celé Evropě a zaměstnává téměř 2200 lidí a svou produkcí vytváří stovky návazných pracovních míst u regionálních dodavatelů.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Vytváří bezmála 11 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2010/2011 obrat 32 miliard korun a exportem 19,5 miliard korun patří k největším vývozcům v zemi. 

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít