Sezona stavebních veletrhů startuje v Praze

08. března 2004, 00:00 - (tj)
08. března 2004, 00:00

JIŽ TENTO TÝDEN ODSTARTUJE NA PRAŽSKÉM VÝSTAVIŠTI V LETŇANECH LETOŠNÍ SEZONA STAVEBNÍCH VELETRHŮ. JEJÍMI VRCHOLY BUDOU VEDLE BŘEZNOVÉHO PRAŽSKÉHO FOR HABITATU MEZINÁRODNÍ STAVEBNÍ VELETRHY NA VÝSTAVIŠTI V BRNĚ, KTERÉ SE USKUTEČNÍ VE DRUHÉ POLOVINĚ DUBNA, A ZÁŘIJOVÝ LETŇANSKÝ FOR ARCH.

Stále aktivnější součástí veletržního dění se stávají orgány místní samosprávy

Už 11. ročník veletrhu bydlení, nábytku, realit, rekonstrukcí a renovací For Habitat začne 11. března v Pražském výstavním areálu v Letňanech. Spolu s ním proběhne iveletrh životního prostředí a úspor energií Eco City, zahradnická výstava Praga Florea a odborná výstava bazénů, solárií a saun. Podle manažerky Hany Forejtové z pořádající společnosti ABF bude letos ústřední expozicí veletrhu obyčejný panelový byt, na kterém specializované firmy předvedou možnosti jeho úprav v duchu moderního bydlení. Nabídku veletrhu For Habitat letos doplní již osmé Fórum krajů, měst a obcí, jehož hlavním tématem budou investiční příležitosti v regionech. Na fóru se setkají zástupci municipalit s potenciálními investory a zájemci o podnikání. Čtyřlístek výstav a veletrhů provází rozsáhlý doprovodný program, který se bude konat jak přímo na výstavišti, tak na dalších místech v Praze.

BRNO BUDE CENTREM STAVEBNICTVÍ V DUBNU „Soubor“ mezinárodních stavebních veletrhů v Brně začne v úterý 20. dubna. Již podeváté se otevřou brány mezinárodního stavebního veletrhu IBF, popáté zahájí veletrh technických zařízení budov SHK a fórum investičních příležitostí, technologií a zařízení pro města a obce Urbis. Podle manažerky veletrhů IBF a Urbis Jany Ostré z Brněnských veletrhů a výstav (BVV) letos pořadatelé zahrnuli do tohoto veletržního komplexu rovněž 11. ročník veletrhu techniky pro ochranu životního prostředí Envibrno, který se uskuteční spolu s odbornou konferencí Envikongres. V rámci odborného doprovodného programu proběhne v den zahájení Evropské stavební fórum, které se bude věnovat vzdělávání a výzkumu ve stavitelství v rozšířené Evropské unii a kterého se zúčastní představitelé tuzemských i zahraničních stavebních fakult a vysokých škol. Následovat budou mj. konference na téma technická zařízení budov v 21. století a také jedenáctý Celostátní kongres starostů a primátorů měst a obcí ČR, jehož hlavním tématem budou důsledky přistoupení ČR k EU. DŮRAZ NA EKOLOGICKÉ STAVEBNÍ TECHNOLOGIE Jedním ze základních témat letošních brněnských stavebních veletrhů bude „udržitelné stavění“. Podle vedoucího manažera BVV Rudolfa Böhma je tento pojem odezvou problematiky udržitelného rozvoje ve stavitelství. „Otázky životního prostředí, jeho ochrany a tvorby více než úzce souvisejí s plánováním, urbanizmem, stavěním,“ řekl. Tématu ekologického stavění se nevyhne ani časově poslední stavební veletrh, zářijový For Arch. Jeho brány se otevřou 14. září již popatnácté. Podle organizátorů se zatím na tento veletrh, do jehož zahájení chybí ještě více než půl roku, přihlásilo přes 200 vystavovatelů, což je přibližně o 30 % více, než ve stejnou dobu před rokem. Nutno dodat, že uvedené tři soubory veletrhů jsou pouze stěžejními celostátními výstavními akcemi v oboru stavebnictví. Na místě je ale připomenout i akce v jednotlivých regionech. Dlouhou tradici mají například regionální výstavy For Arch v Plzni, Českých Budějovicích, Karlových Varech a Znojmu nebo Stavotech v Mladé Boleslavi. n STAVEBNÍ VELETRHY A VÝSTAVY V ROCE 2004

11. - 13. 3. - For Habitat, Praha Letňany

18. - 20. 3. - For Arch, Znojmo

30. 3. - 1. 4. - Stavotech, Mladá Boleslav

31. 3. - 2. 4. - For Arch, Plzeň

6. - 8. 4. - Stavo + Teplo Jeseníky, Šumperk

16. - 18. 4. - Dům a zahrada, Louny

20. - 24. 4. - IBF, SHK, URBIS, Brno

17. - 19. 6. - For Arch, Karlovy Vary

14. - 18. 9. - For Arch, Praha Letňany

7. - 10. 10. - Reality 2004, Praha Letňany

20. - 22. 10. - For Arch, Ostrava

11. - 13. 11. - For Arch, České Budějovice

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít