Šelma ve verzi N1

10. října 2005, 00:00 - (eha)
10. října 2005, 00:00

SEAT LEÓN Krátce po uvedení na trh se nový model León španělského Seatu představil ve verzi N1. Odpočet DPH stlačil cenu pro podnikatele na 379 tisíc korun. Nová verze leónu se od jeho osobních sourozenců liší především přepážkou oddělující prostor pro náklad od interiéru.

foto: Seat

SEAT LEÓN

Krátce po uvedení na trh se nový model León španělského Seatu představil ve verzi N1. Odpočet DPH stlačil cenu pro podnikatele na 379 tisíc korun.

Nová verze leónu se od jeho osobních sourozenců liší především přepážkou oddělující prostor pro náklad od interiéru. Díky možnosti devatenáctiprocentního odpočtu DPH se dostala na cenu 379 tisíc korun (včetně přestavby). León, který má spojovat sportovní šarm vozů kupé s praktičností pětidveřových hatchbacků, se tak nyní profiluje i jako pomocník v podnikání.

S délkou 4315, šířkou 1768, výškou 1458 milimetrů a 2578 milimetrů dlouhým rozvorem nabízí León N1 interiér pro pět pasažérů a prostor pro zboží či jiný náklad do objemu 341 litrů, který je od prostoru pro cestující oddělený pevnou přepážkou. León přitom stále ještě poskytuje čtyři místa pro pasažéry. Díky mřížování v horní části přepážky se prý řidič nemusí obávat zhoršeného výhledu dozadu.

Zájemci o vůz mohou volit ze tří zážehových a dvou vznětových motorů. Stroj je posazen na podvozek Agile Chassis, který prý Leónu N1 propůjčuje excelentní jízdní vlastnosti. León N1 se dodává ve čtyřech stupních výbavy: Reference, Stylance, Sport a Sport-up.

Výhodou má být také schopnost tahat i těžké přívěsy, a to až do hmotnosti plných 1400 kilogramů.

JAK SE HODÍ K PODNIKÁNÍ

Přepážka leónu má v levé části výklopné okénko, takže v případě potřeby lze ve voze přepravovat i poměrně dlouhé předměty. 

Mohlo by vás zajímat

  • Štěpán Svačina: Paušální úhrady jsou zhoubou českého…

  • Dana Drábová: Chci být jako Thatcherová

  • Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

  • Vratislav Strašil: Auta sice milujeme a žijeme z nich,…

  • Vladimír Beneš: Jediný neurochirurg, po kterém…

  • Jan Vančura: krejčí miliardářů

  • Lenka Vejválková: Jak funguje zákulisí fashion byznysu

  • Euro Business Express

  • Josef Bernard: Stát Škodovce hodně pomohl

Hry pro příležitostné hráče