SCHOLA NOVA 2004 - pro pedagogy, studenty i laiky

22. března 2004, 00:00 - KLÁRA MALÁ
22. března 2004, 00:00

JEDENÁCTÝ ROČNÍK VELETRHU SCHOLA NOVA SE BUDE KONAT V PRAZE 7 VE VELETRŽNÍM PALÁCI, A TO OD 23. DO 25. BŘEZNA. JEDNÁ SE O SPECIALIZOVANOU MEZINÁRODNÍ AKCI, KTERÁ MÁ SVÉ NEZASTUPITELNÉ MÍSTO V KALENDÁŘI VELETRHŮ, JEŽ SE V ČESKÉ REPUBLICE USKUTEČŇUJÍ V OBLASTI ŠKOLSTVÍ A VZDĚLÁVÁNÍ.

Účastníci se dozvědí o změnách ve školství po vstupu do EU

JE URČENA JAK PRO LAICKOU, TAK PRO ODBORNOU PEDAGOGICKOU VEŘEJNOST VČETNĚ STUDENTŮ. ZÁŠTITU NAD VELETRHEM PŘEVZALY MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY A RADA VLÁDY PRO ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ ÚŘADU MÍSTOPŘEDSEDY VLÁDY ČR.

Cílem veletrhu je informovat a představit novinky vybavení a zařízení, které firmy připravují pro zpříjemnění a zmodernizování škol, výuku i mimoškolní činnost studentů. Novinkou na veletrhu je účast zahraničních škol - univerzit, středních a jazykových škol ze Švýcarska, Anglie, Austrálie, Nového Zélandu, Kanady, Rakouska či Velké Británie. Vlastní expozicí se zúčastní Australské obchodní zastoupení (Austrade), což je vládní organizace podporující studium českých a slovenských studentů v Austrálii.

INFORMACE O ZAHRANIČNÍM STUDIU

Studenti, kteří mají o studium v zahraničí zájem, budou moci získat řadu nezbytných informací a podkladů. Novinkou je, že studovat může každý, bez věkového omezení. Studium na nástavbových školách je uznávané jako přípravka na univerzitu. Studentské centrum v Sydney poskytuje plnou podporu studentům po celou dobu jejich pobytu v Austrálii. Všechny typy kurzů jsou akreditované a plně uznávané v ČR.

RADY STUDENTŮM, KDE ZÍSKAT FINANCE N a veletrhu budou zastoupeny i organizace, které studentům poradí, kde a za jakých podmínek mohou získat potřebné finanční prostředky, pokud se ke studiu v zahraničí rozhodnou. „I přes přechodné období je již dnes zřejmé, že po kvalifikovaných pracovních silách z Česka je a bude v zemích EU poptávka. Kdo bude mít opravdový zájem a odvahu vydat se do ciziny, má velkou šanci. Při hledání zaměstnání v zemích EU bude našim občanům pomáhat systém Evropských služeb zaměstnanosti, který bude fungovat u vybraných úřadů práce v sídlech krajů,“ říká náměstek ministra práce a sociálních věcí České republiky Miroslav Fuchs. POMOC STUDENTŮM V PRAKTICKÉM ŽIVOTĚ Pro rok 2004 byl projekt SCHOLA NOVA rozšířen o stále žádanější oblast celoživotního vzdělávání, zaměstnanost a uplatnění studentů v praktickém životě, nabídky personálních agentur, jazykové vzdělávání, konkurenceschopnost absolventů v nových podmínkách EU, rozvoj lidských zdrojů v ČR a poradenství. SOUČÁSTÍ VELETRHU ODBORNÉ SEMINÁŘE Zajímavou a ceněnou součástí veletrhu je doprovodný program (viz dole). Odborné semináře a setkání s odborníky ze státní správy jsou důležitým informačním zdrojem a i příležitostí ke konzultacím a diskuzím o změnách, které v současné době před vstupem do EU ve školství probíhají. Zájemci se budou moci zúčastnit odborných seminářů, konferencí či se seznámit s prezentací nejrůznějších firem. CO S INTERNETEM VE ŠKOLÁCH? 4. ročník konference Internet do škol - a co s ním? (tentokrát s názvem Elektronické vzdělávání - od budoucnosti ke školní současnosti) pořádané na veletrhu SCHOLA NOVA sdružením BMI se zaměří především na dvě aktuální témata, spojená s efektivním využitím internetu ve výuce. Prvním je úloha a možnosti vzdělávacích portálů, druhým jsou zkušenosti z pilotních projektů I. vlny SIPVZ. Pilotní projekty byly určeny na podporu regionálního školství a předpokládají široké zapojení krajů při jejich realizaci. Na konferenci budou prezentovány výsledky projektů týkajících se různých typů škol i rozličných oblastí, v nichž se uplatňuje internet ve výuce. PRO KAŽDÉHO NĚCO**

Účast na veletrhu je vhodná k prezentaci výukových programů středních, vyšších a vysokých škol, které ještě v jarním období mají volné kapacity pro studenty na další školní rok. Podmínky k účasti jsou pro školy výrazně zvýhodněné. Na SCHOLA NOVA 2004 zvou všechny zájemce Veletrhy Brno, a. s., obchodní realizace Praha, přičemž věří, že si každý návštěvník v programu najde to své. Vedení škol se bude moci seznámit s novinkami firem, které vyrábějí a dodávají do škol výukové programy, vybavení, učebnice či audiovizuální techniku. Pořadatelé veletrhu budou rádi, pokud jim zájemci sdělí datum návštěvy a počet návštěvníků, aby mohli dát příslušné instrukce v pokladně veletrhu a tím urychlili formality nutné pro vstup. Úhrada vstupného je možná i předem fakturou.

Provozní doba: 10-17 hodin

Vstupné: 50 Kč (dospělí), 25 Kč (studenti), 15 Kč (hromadné vstupné, za studenta + pedagogický doprovod zdarma)

Kontakt: tel.: 224 210 727, 224 236 959,

fax: 224 228 243,

e-mail: schola@bvv.cz

Další inf.: www.bvv.cz/scholanova

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít