SCHOLA NOVA 2004 - pro pedagogy, studenty i laiky

22. března 2004, 00:00 - KLÁRA MALÁ
22. března 2004, 00:00

JEDENÁCTÝ ROČNÍK VELETRHU SCHOLA NOVA SE BUDE KONAT V PRAZE 7 VE VELETRŽNÍM PALÁCI, A TO OD 23. DO 25. BŘEZNA. JEDNÁ SE O SPECIALIZOVANOU MEZINÁRODNÍ AKCI, KTERÁ MÁ SVÉ NEZASTUPITELNÉ MÍSTO V KALENDÁŘI VELETRHŮ, JEŽ SE V ČESKÉ REPUBLICE USKUTEČŇUJÍ V OBLASTI ŠKOLSTVÍ A VZDĚLÁVÁNÍ.

Účastníci se dozvědí o změnách ve školství po vstupu do EU

JE URČENA JAK PRO LAICKOU, TAK PRO ODBORNOU PEDAGOGICKOU VEŘEJNOST VČETNĚ STUDENTŮ. ZÁŠTITU NAD VELETRHEM PŘEVZALY MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY A RADA VLÁDY PRO ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ ÚŘADU MÍSTOPŘEDSEDY VLÁDY ČR.

Cílem veletrhu je informovat a představit novinky vybavení a zařízení, které firmy připravují pro zpříjemnění a zmodernizování škol, výuku i mimoškolní činnost studentů. Novinkou na veletrhu je účast zahraničních škol - univerzit, středních a jazykových škol ze Švýcarska, Anglie, Austrálie, Nového Zélandu, Kanady, Rakouska či Velké Británie. Vlastní expozicí se zúčastní Australské obchodní zastoupení (Austrade), což je vládní organizace podporující studium českých a slovenských studentů v Austrálii.

INFORMACE O ZAHRANIČNÍM STUDIU

Studenti, kteří mají o studium v zahraničí zájem, budou moci získat řadu nezbytných informací a podkladů. Novinkou je, že studovat může každý, bez věkového omezení. Studium na nástavbových školách je uznávané jako přípravka na univerzitu. Studentské centrum v Sydney poskytuje plnou podporu studentům po celou dobu jejich pobytu v Austrálii. Všechny typy kurzů jsou akreditované a plně uznávané v ČR.

RADY STUDENTŮM, KDE ZÍSKAT FINANCE N a veletrhu budou zastoupeny i organizace, které studentům poradí, kde a za jakých podmínek mohou získat potřebné finanční prostředky, pokud se ke studiu v zahraničí rozhodnou. „I přes přechodné období je již dnes zřejmé, že po kvalifikovaných pracovních silách z Česka je a bude v zemích EU poptávka. Kdo bude mít opravdový zájem a odvahu vydat se do ciziny, má velkou šanci. Při hledání zaměstnání v zemích EU bude našim občanům pomáhat systém Evropských služeb zaměstnanosti, který bude fungovat u vybraných úřadů práce v sídlech krajů,“ říká náměstek ministra práce a sociálních věcí České republiky Miroslav Fuchs. POMOC STUDENTŮM V PRAKTICKÉM ŽIVOTĚ Pro rok 2004 byl projekt SCHOLA NOVA rozšířen o stále žádanější oblast celoživotního vzdělávání, zaměstnanost a uplatnění studentů v praktickém životě, nabídky personálních agentur, jazykové vzdělávání, konkurenceschopnost absolventů v nových podmínkách EU, rozvoj lidských zdrojů v ČR a poradenství. SOUČÁSTÍ VELETRHU ODBORNÉ SEMINÁŘE Zajímavou a ceněnou součástí veletrhu je doprovodný program (viz dole). Odborné semináře a setkání s odborníky ze státní správy jsou důležitým informačním zdrojem a i příležitostí ke konzultacím a diskuzím o změnách, které v současné době před vstupem do EU ve školství probíhají. Zájemci se budou moci zúčastnit odborných seminářů, konferencí či se seznámit s prezentací nejrůznějších firem. CO S INTERNETEM VE ŠKOLÁCH? 4. ročník konference Internet do škol - a co s ním? (tentokrát s názvem Elektronické vzdělávání - od budoucnosti ke školní současnosti) pořádané na veletrhu SCHOLA NOVA sdružením BMI se zaměří především na dvě aktuální témata, spojená s efektivním využitím internetu ve výuce. Prvním je úloha a možnosti vzdělávacích portálů, druhým jsou zkušenosti z pilotních projektů I. vlny SIPVZ. Pilotní projekty byly určeny na podporu regionálního školství a předpokládají široké zapojení krajů při jejich realizaci. Na konferenci budou prezentovány výsledky projektů týkajících se různých typů škol i rozličných oblastí, v nichž se uplatňuje internet ve výuce. PRO KAŽDÉHO NĚCO**

Účast na veletrhu je vhodná k prezentaci výukových programů středních, vyšších a vysokých škol, které ještě v jarním období mají volné kapacity pro studenty na další školní rok. Podmínky k účasti jsou pro školy výrazně zvýhodněné. Na SCHOLA NOVA 2004 zvou všechny zájemce Veletrhy Brno, a. s., obchodní realizace Praha, přičemž věří, že si každý návštěvník v programu najde to své. Vedení škol se bude moci seznámit s novinkami firem, které vyrábějí a dodávají do škol výukové programy, vybavení, učebnice či audiovizuální techniku. Pořadatelé veletrhu budou rádi, pokud jim zájemci sdělí datum návštěvy a počet návštěvníků, aby mohli dát příslušné instrukce v pokladně veletrhu a tím urychlili formality nutné pro vstup. Úhrada vstupného je možná i předem fakturou.

Provozní doba: 10-17 hodin

Vstupné: 50 Kč (dospělí), 25 Kč (studenti), 15 Kč (hromadné vstupné, za studenta + pedagogický doprovod zdarma)

Kontakt: tel.: 224 210 727, 224 236 959,

fax: 224 228 243,

e-mail: schola@bvv.cz

Další inf.: www.bvv.cz/scholanova

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít