Šašek provokuje: Ženu na Hrad? Ano, ale ne za cenu nejvyšší

26. července 2012, 10:32 - Šašek
26. července 2012, 10:32

Ač poučený antifeminista a nepřítel myšlenky přímo voleného prezidenta, šašek by na Hradě příští rok rád viděl ženu. Důvodů je hned několik, ale k tomu hlavnímu bude patřit určitě to, že celý politický ansámbl potřebuje nějakou změnu, již by žena mohla (bohužel ale nemusela) vnést. Nápad je to zkrátka hezký, leč jeho realizace se dost zašmodrchává, komplikuje a nepřináší tolik radosti, jak by jeden očekával.

Nemusíme podléhat dojmům ani mýtům, ale reprezentant státu by přece jen měl mít alespoň pár nezpochybnitelných kvalit. Například charizma, důstojnost, eleganci a samozřejmě – v ideálním případě – by měl být schopen dát dohromady větu, lépe souvětí. Na to poslední narážím především v souvislosti s jednou nejmenovanou senátorkou sociální demokracie, která s tím má na veřejnosti problém (a jistě v politice není sama).

Už kvůli těmto poměrně nízkým nárokům na hlavu státu v mých očích odpadly všechny ženy, jež se přiznaly, že by do toho šly. Především již dlouho ne herečka Táňa Fischerová, která se snaží být „u všeho dobrého“, by byla opravdu strašná volba. Přece jen tento typ éterických bytostí sice může tak nějak pobíhat kolem veřejného prostoru, ale, proboha, ať se do něj nevlamuje tak agresivně a při každé příležitosti. Navíc hlášky typu „založila jsem si tuto stránku, protože po odchodu z poslanecké sněmovny již nemám e-mailovou schránku“, jí na důstojnosti nepřidávají.


Čtěte také:

Šašek provokuje: Nahraďme akustický odpad vizuálním

Šašek provokuje: Lúzo, sbal se a táhni


Zbývá tedy otázka – opravdu zde žije tak málo žen, které by byly skvělými českými prezidentkami a zároveň by o to alespoň trochu stály? Doufejme, že se v nadcházejících týdnech a měsících alespoň jedna či dvě skutečné kandidátky objeví. Protože jinak to bude nejhorší prezidentská volba v dosavadních českých dějinách, kde proti jasně vyprofilovanému Zemanovi bude spousta prázdných panáků bez tváře a několik legračních kašpárků obou pohlaví.

…někdo ty nepříjemné věci říkat musí

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít