Šašek provokuje: Školství by nemělo být zamořeno lemplovstvím

08. ledna 2015, 07:51 - Šašek
08. ledna 2015, 07:51

Nekonečný příběh učitelů, kteří si nedodělali pedagogické minimum ani po několika letech, která na to měli, měl definitivně skončit v neděli 4. ledna. Naneštěstí pro všechny ale žádný takový pojem jako konec v této „kauze“ neexistuje. V Českém rozhlase totiž ministr školství Marcel Chládek prohlásil několik smutných pravd, které o našem školství a jeho principech vypovídají mnohé.

Předně školství pojmy jako deadline nebo lhůta nezná. V běžném vesmíru je lhůta termínem popisujícím konečný časový údaj, k němuž se něco musí stát. Nestane-li se to, lze počítat s nějakým postihem. Ve školství je však lhůta definována jiným způsobem. Například k datu 4. ledna nekončí chvíle, kdy učitelé bez pedagogického minima – a takových borců jsou zhruba dvě tisícovky – mohli pracovat. Naopak začíná se počítat zcela nové období, během něhož ředitelé ústavů, ve kterých působí zmíněná individua, musí začít hledat náhradní kvalifikované pedagogy.

I to by mohlo v běžné realitě naznačovat, že zmínění nezmarové učit přestali. Ministr Chládek ale případné stávky na obranu hrdinných učitelů chladil dalším prohlášením. Pokud kvalifikovaného učitele ředitelé neseženou, mohou dál vyučovat ti nekvalifikovaní. A ti budou moci pracovat, dokud ředitel kvalifikovanou pracovní sílu nenajde. Volně přeloženo: Jede se dál.

Tím celé školství s posvěcením svého nejvyššího orgánu vyslalo dosti negativní zprávu všem podřízeným, tedy školákům. V instituci, která je má socializovat a připravovat na skutečný život – šašek záměrně nepoužívá sloveso vzdělávat, protože to by šlo i bez školy – si nedokážou poradit s lemply ve vlastních řadách. Neschopnost dodělat si několikaměsíční školení a přitom
mít ambici vychovávat je totiž lemplovství. Jinak se to nazvat nedá.


Čtěte další Šaškovy provokace:

Šašek provokuje: Soutěž v bezohlednosti má nové šampiony – čtyřkolkáře

Šašek provokuje: I ateista by měl Vánoce trávit jako člověk

Šašek provokuje: Chcete téměř beztrestně vraždit? Staňte se myslivcem

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít