Šašek provokuje: Šaškárny roku 2012

03. ledna 2013, 10:40 - Šašek
03. ledna 2013, 10:40

Žebříčků není nikdy dost. Na přelomu dvou roků se vždy objeví spousta mužů roku, žen roku, událostí roku, snad kromě filmů a knih většinou jde o ty nejlepší výkony. I šašek si takto chce usnadnit práci a přichází s vlastním výběrem toho nej.

Disciplína je jasná, šaškárnou roku 2012 bude událost, při níž lidská hloupost překonala všechny korektivy a prosadila se. Na druhé straně zde nebudou události, kde nefungovala hloupost, ale spíše s prominutím vyčuranost. Proto v našem Top 3 nebude zvýšení DPH v recesi, které je sice asi nejhloupějším ekonomickým krokem této vlády, ale chlapci a děvčata jej jistě podnikli při plném vědomí.

3. místo: Vznik a tanečky strany LIDEM

Kvintesence podivnosti českého politického systému současnosti. Nikoli kvůli volnému poslaneckému mandátu, ale spíše kvůli podmínkám, za jakých strana Karolíny Peake a její party vznikla. A samozřejmě si umístění v žebříčku LIDEM vysloužila i vším, co zatím ve vládě podnikla (a v médiích napovídala).

2. místo: Přímá volba prezidenta

Možná to vypadalo jako dobrý úmysl, ale hned od schválení příslušných změn ústavy se přímá volba prezidenta dostala do sféry iracionálna. Problémy v posledních týdnech před samotnou volbou pak jistě nejednoho zákonodárce přesvědčily, že měl hlasovat jinak. V tomto je totiž špatně snad úplně všechno a budeme to pociťovat ještě dlouhá léta.

1. místo: Chrastavské škobrtnutí dějin

Nebyl to atentát. Byl to smutný příběh asi duševně nemocného člověka (kdo jiný v dospělosti chodí v maskáčích a hraje si s pistolkou na kuličky?). Ať tak či onak, v bezvýznamné vísce se odehrála nejhloupější událost loňského roku, na které se uvařil mozek skoro každého z nás. Vyjadřovali jsme se k ní, dávali jsme ji do kontextů, někteří nebožáci kvůli ní přišli o místo. A přitom to byla taková blbost…

…někdo ty nepříjemné věci říkat musí


Čtěte také:

Šašek provokuje: Zbavme se dobra, bolí příliš

Šašek provokuje: Žijeme ve světě samozřejmostí a banalit?

Šašek provokuje: Chovej se jako kašpar. Spasíš vesmír


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít