Šašek provokuje: Pro ty, co nevidí

12. června 2014, 08:09 - šašek
12. června 2014, 08:09

Přituhuje. I v souvislosti s výročím loňského státního převratu je třeba popsat stav, kam jsme za ten rok pokročili. A nebude to hezké čtení.

Během roku od pádu vlády proběhly volby, v nichž jsme si zvolili monstrum. Monstrum, které ovládlo státní správu. Monstrum, které tu otevřeně, jinde skrytě bdí nad téměř vším, co se v tomto státě šustne. Monstrum, které se dostalo ke všem informacím, které ještě nemělo. Stejně je mu to málo a přijde skutečná bomba. Je chytře převlečená za další pokračování plamenného boje proti korupci, tedy něčeho, co by šašek už bez okolků nazval národní pornografií. Stejně jako při sledování obscénních obrázků, také při projevech boje s korupcí se mnozí vzruší. Snad jen škoda, že s tím vyvrcholením to bojovníkům zatím nejde.

I proto ta bomba. Svatá prostota v podobě Hany Marvanové se totiž konečně pokusí i o to vyvrcholení. Z pozice čistoskvoucí světice, navíc s příšerně trpitelským výrazem, se hrdinně vydává bojovat se zkorumpovanými soudci. Tím tak naplní obavy nejmenovaných politiků, kteří predikovali již před několika měsíci, že bude stačit zavřít dva tři soudce a pak už monstru projde všechno. Marvanová možná svou roli nechápe, ale možná si je jí vědoma velmi dobře a už tuší, že v nové krásné budoucnosti, kde všichni budeme moci (a po několika měsících i muset) nosit bílé košile, má připraveno nějaké velmi pěkné místečko.

Lidi to chtěj

Až přijde tato příprava na orgasmus, scénář bude jednoduchý; ostatně pánové Ištvan a Šlachta jej už jednou vyzkoušeli. První fáze – uplete se případ. Druhá fáze – „mediální divize ANO“ případ legitimizuje přetisknutím všeho, co si policisté budou přát, protože „lidi to chtěj“. Potom padne vláda a budou nové volby, jejichž výsledek si asi každý umí představit. Závěrečná fáze, tedy ta, co doposud drhla, už bude v nové marvanovské soudní realitě bez problému.

Být těmi, o koho jde, neměl by šašek lehké spaní, že to policajti zvorají jako teď, když po ročním blábolení o špionážích, vlastizradách a bůhvíčem dalším umotali nakonec trapné zneužití pravomoci veřejného činitele s horní sazbou tří let.

Šašek si vlastně strašně moc přeje, aby se celý tento text mýlil, jinak nám nezbude, než – jazykem uja Andreje – odjebat‘ sa odtialto.


Další Šaškovy provokace:

Šašek provokuje: Poslední nehtík

Šašek provokuje: Šašek by vyměnil nádraží za Obecní dvůr

Šašek provokuje: Marnost nad marnost

Mohlo by vás zajímat

Finance
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít