Šašek provokuje... Povolební zápisník

16. října 2014, 07:05 - Šašek
16. října 2014, 07:05

Tak to máme za sebou, a když se Babiš nerozhodne vyvolat předčasné volby, bude další taškařice snad až za dva roky. Šašek si připravil dvě poznámky ke komunálkám, kterými by tuto národní tragédii rád uzavřel.

Předně to je „problematika“ kupčení s hlasy. Hned několik veřejně škodicích institucí (Transparency International a spol.) krátce po volbách přišlo se zjištěním, že i tyto volby kupčení s hlasy „poškodilo“. Pomiňme, že zhruba tisícina promile voličů, jíž se ono kupčení týkalo, toho opravdu moc nezmění. Pravdou ale zůstává, že nic jako kupčení s hlasy neexistuje. Prostě nemůže.

Když si takhle jdete po ulici a zastaví vás kupčník, vezměte si ty dvě tři stovky a skočte za plentu. Tam si dělejte, co chcete prostě tak, jak vám zákon nařizuje. A že budete o dvě tři stovky bohatší, to opravdu nikomu nevadí. A pokud je problém to, že pak jdou k volbám lidé, kteří volit původně nechtěli, to už si šašek musí vyloženě ťukat na čelo. Opravdu je problém společnosti, že roste volební účast? A jen tak mimochodem, co bylo všechno to zvyšování minimální mzdy, vytváření desetiprocentního pásma DPH či v minulosti pastelkovné?

Tak to bychom měli k té úsměvné stránce voleb. A teď to skutečně smutné. Volby ukázaly jedno jediné. Politika skončila a vrátilo se to, co nemá žádné politologické označení. Češi znovu potvrdili, že chtějí sedět doma, koukat na televizi, popřípadě jezdit na chaty a čekat na vyšší moc, která zařídí obecné blaho. Protože tu nemáme rádi Boha (na to jsme přece příliš chytří), raději hajlujeme na Václaváku, pak volíme komunisty a teď ANO. Protože chceme, aby tak nějak samo bylo líp.

Přitom se znovu zapomíná, že politiku dělají hlavně lidé, že jejich aktivita je alfou a omegou všeho – a to šašek nemyslí trapácká občanská sdruženíčka na podporu stromů a žabiček. Jediná chyba, kterou tradiční strany za posledních 25 let udělaly, je, že to nedokázaly průměrnému hňupovi, pardon voliči, vysvětlit.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít