Šašek provokuje... Povolební zápisník

16. října 2014, 07:05 - Šašek
16. října 2014, 07:05

Tak to máme za sebou, a když se Babiš nerozhodne vyvolat předčasné volby, bude další taškařice snad až za dva roky. Šašek si připravil dvě poznámky ke komunálkám, kterými by tuto národní tragédii rád uzavřel.

Předně to je „problematika“ kupčení s hlasy. Hned několik veřejně škodicích institucí (Transparency International a spol.) krátce po volbách přišlo se zjištěním, že i tyto volby kupčení s hlasy „poškodilo“. Pomiňme, že zhruba tisícina promile voličů, jíž se ono kupčení týkalo, toho opravdu moc nezmění. Pravdou ale zůstává, že nic jako kupčení s hlasy neexistuje. Prostě nemůže.

Když si takhle jdete po ulici a zastaví vás kupčník, vezměte si ty dvě tři stovky a skočte za plentu. Tam si dělejte, co chcete prostě tak, jak vám zákon nařizuje. A že budete o dvě tři stovky bohatší, to opravdu nikomu nevadí. A pokud je problém to, že pak jdou k volbám lidé, kteří volit původně nechtěli, to už si šašek musí vyloženě ťukat na čelo. Opravdu je problém společnosti, že roste volební účast? A jen tak mimochodem, co bylo všechno to zvyšování minimální mzdy, vytváření desetiprocentního pásma DPH či v minulosti pastelkovné?

Tak to bychom měli k té úsměvné stránce voleb. A teď to skutečně smutné. Volby ukázaly jedno jediné. Politika skončila a vrátilo se to, co nemá žádné politologické označení. Češi znovu potvrdili, že chtějí sedět doma, koukat na televizi, popřípadě jezdit na chaty a čekat na vyšší moc, která zařídí obecné blaho. Protože tu nemáme rádi Boha (na to jsme přece příliš chytří), raději hajlujeme na Václaváku, pak volíme komunisty a teď ANO. Protože chceme, aby tak nějak samo bylo líp.

Přitom se znovu zapomíná, že politiku dělají hlavně lidé, že jejich aktivita je alfou a omegou všeho – a to šašek nemyslí trapácká občanská sdruženíčka na podporu stromů a žabiček. Jediná chyba, kterou tradiční strany za posledních 25 let udělaly, je, že to nedokázaly průměrnému hňupovi, pardon voliči, vysvětlit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít