Šašek provokuje: Mediální šaškárny

13. března 2014, 09:05 - šašek
13. března 2014, 09:05

Jak jaro čím dál agresivněji buší na dveře, tak bohužel nepučí jen meruňky, ale také blbost (pardon, kreativita) v některých redakcích. Absolutního vrcholu například dosáhl nejmenovaný bulvární server, který přišel s neuvěřitelnou informací, která doslova paradigmaticky mění vztah mezi divákem a televizí. Server totiž objevil, že Česká televize lže. Tedy přesněji, že klame diváky. Šok, šílenství, šašek se diví, že na to pár zmatených čtenářů bulváru nereagovalo sebevraždou.

Bulvární investigativec odhalil, že budova, kterou Česká televize situuje do Podolí, ve skutečnosti v Podolí vůbec není. Ba co víc, dokonce ani není v Praze, ale, světe div se, v Kutné Hoře! Skutečný trumf si ale autoři schovávají na pozdější chvíli. Interiéry, které dle ČT jsou ve zmíněné budově, ve skutečnosti vznikly v ateliéru. Nejhorší je ale lidský rozměr. Česká televize totiž naznačuje, že v tomto domě kdysi žila jedna rodina, která s budovou ve skutečnosti nikdy neměla co do činění.

Už tu záhadu rozmotejme. Jde o natáčení seriálu První republika a o dům, který v díle hraje důležitou úlohu. Šaška v souvislosti s tím napadla jen jedna otázka: Opravdu jsou lidé poctivou kultivací bulvárem a nekonečnými seriály už tak zdegenerovaní, že si spletou realitu a fikci? Odpověď, ještě donedávna snad zcela nezpochybnitelně záporná, se dnes už tak jasně nejeví.

Známe studie, podle kterých časté koukání na televizní zprávy a kriminální seriály u diváků vyvolává chorobný strach o vlastní bezpečí. Známe i jiné studie, podle nichž sledování pornografie mění nejen sexuální, ale i společenský život člověka. Ale může u někoho třeba sledování Arabely vyvolat dojem, že snad žijeme v pohádkovém světě, kde otočení prstenu plní všechna přání? Bulvár jasně naznačil, že v takovém světě žijeme, nebo se mu alespoň blížíme mílovými kroky.

Tak doufejme, že to je jen taková předjarní demence ve vybraných redakcích, která nebude mít pokračování. Protože jinak – jak tu šašek už napsal několikrát – nám asi není pomoci.


Čtěte další Šaškovy provokace:

Šašek provokuje: Ani Laibachu se dnešek moc nezdá

Šašek provokuje: Individuální sporty čeká další kolektivizace. Těšme se

Šašek provokuje: Český národní sport se hraje hlavně v mikrolevelu

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít