Šašek provokuje: Křest svatého Vladimíra

16. dubna 2015, 06:50 - šašek
16. dubna 2015, 06:50

Profánní brutálně prorazilo poslední hranice posvátného, které v této hrdě neznabožské zemi ještě zbývaly. I zlatý hoch z Nagana a avatar hokejového srdcařství se dnes může stát korupčníkem, Vladimír Růžička byl nemilosrdně pokřtěn novou dobou a v peněžních tocích plynoucích kdesi v jeho okolí se začínají vrtat policisté.

Provinil se v podstatě tím, že bohatému papínkovi za jeho těžce vydřené peníze neprosadil synka do slávistického kádru. Kdyby si byl důležitý synátor k extraligovému ledu čichl, měl by dnes Růžička pokoj, Slavia posilovnu a cifršpioni klid. Internet by neobíhalo po estébácku nahrané a pečlivě prostříhané video s názvem „Pravá tvář trenéra Růžičky“ a nikdo by se nemusel ztrapňovat vyumělkovanými tiskovými prohlášeními ani rozhovory pro Blesk.

Ještě nedávno by si „Růža“ odnesl z celé kauzy nanejvýš hobla za trenérskou neústupnost, za býčí důraz na hráčský výkon. Každý soudný člověk by bez zaváhání věděl, že pravá tvář trenéra Růžičky je ten lehce přitupělý žvýkající výraz na střídačce, soustředěně sledující led, na němž vidí vzorce a struktury běžnému smrtelníku zcela nedostupné.

Dnes je z fízlovského videa, které v sobě zcela záměrně nenese vůbec žádné sdělení ani průkaznost, „hokejový skandál“. Experti se předhánějí v odhadech, kolik může trenér české repre vyfasovat a za co to nakonec bude, jestli za korupci, za podvod nebo alespoň za rozvracení nové morálky.

Ne že by pro zlaté hochy z Nagana neměly platit společenské normy a zvyklosti, jakkoli jsme je tenkrát na Staromáku všichni posílali střídavě na Hrad a na nebeský trůn. Ony by mnohé nové společenské zvyklosti neměly platit pro nikoho. Znásilnění posvátného je jen důrazným připomenutím, že dochází k soustavnému znásilňování také všeho ostatního. Skryté kamery v knoflíkových dírkách ještě žádnou společnost nespasily.


Čtěte další Šaškovy provokace:

Šašek provokuje: Řešení pro Blanku za pár kaček

Šašek provokuje: A mužem roku se stává... Vladimir Putin

Šašek provokuje: Mentalita holokaustu

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít