Šašek provokuje: Jak se stát krysařem? Stačí pár drobných v kapse

07. března 2013, 09:46 - Šašek
07. března 2013, 09:46

Šašek dnes nebude sršet vtipem. Od pondělka, kdy senátoři vydali odcházejího prezidenta Václava Klause soudu, mu totiž život otravují silné žaludeční potíže.

Lidská paměť se enormně krátí, zdá se, že Češi udrží informaci v hlavě tak měsíc a půl. Proto malá rekapitulace. Koncem ledna se většina veřejnosti vezla na hysterii z amnestie, „slušní lidé“ se ohrazovali, že Klaus jim amnestií vrazil facku do tváře.

Šašek doufá, že motivem k těmto pocitům nebyla závist — to by totiž slušní lidé kromě tohoto dárku museli amnestovaným závidět i jiné věci, jako třeba roky se táhnoucí soudní spor, odsouzení za banální autonehodu či život, ve kterém člověka něco nutí vykrádat chaty nebo brát kola ze sklepů… Ne, to určitě ne.

V této době jako rytíř opět povstal expodnikatel Karel Janeček, vytáhl z kapsy tak jeden milion korun a zaplatil si inzertní kampaň „Klausova velezrada“. Zprvu začal sbírat podpisy mezi prostým lidem. Pak oslovil senátory a ejhle, ukázalo se, že Janeček není jediný, komu vlna populistické kritiky Klause s amnestií může prospět.

Senátoři si pod žalobu dopsali pár zástupných důvodů jako „otálení se jmenováním ústavních soudců“ a podobně. Možná jim to poradil někdo, kdo si pamatuje amnestii vyhlášenou Václavem Havlem v roce 1990, proti které bylo Klausovo gesto jen slaboučkým odvarem. Ten, komu došlo, že by bylo blbé jednoho prezidenta pomalu svatořečit a druhého soudit pro velezradu, ač měli za sebou stejně nepopulární skutek… Ale pravda, paměť je krátká.

Šaškovy žaludeční potíže přes to všechno nezpůsobuje hnus ze stádní trapnosti zvané Klausova velezrada. Je to strach. Ukázalo se totiž, že v Česku stačí mít pár drobných v kapse, zahrát na píšťalu a celé stádo, včetně jeho elit, nepřemýšlí a jde. Šašek si představuje, do jaké propasti může spadnout, až jednou nějaký krysař z kapsy vytáhne ne milion, ale třeba tisíckrát tolik.

…někdo ty nepříjemné věci říkat musí


Čtěte také:

Šašek provokuje: ODS si hraje na staré Maye

Šašek provokuje: Ať kradou. Hlavně, když budou skutečně vládnout

Šašek provokuje: Přeceněná krása Kulaťáku


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít