Šašek provokuje: Hlavně se pořád nedivme

10. července 2014, 06:48 - šašek
10. července 2014, 06:48

Šašek s celkem značnou mírou zájmu pozoroval první víkendy letních prázdnin a čekal, na kolik tun papíru černých kronik to zase vydá.

Bylo toho hodně, což nepřekvapilo, protože Češi toužící vyrazit do Chorvatska (nebo Itálie, která je novým Chorvatskem) opět nezklamali a vyjeli téměř ve stejnou chvíli. Na jejich ohleduplnost vůči sobě či dokonce ostatním samozřejmě nelze spoléhat, výsledek tak byl skutečně výživný.

Šašek sám poznal, zač je toho Čech s autem, když se vracel z víkendu na karlovarském festivalu. Vcelku přehledná a dost rovná silnice mezi Vary a Prahou nebyla nijak přehnaně zaplněná, přesto se lidé v autech předháněli, kdo pojede jako větší hovado. A to jsme ani nebyli v okolí Pardubic, kde tamní jezdí jako největší hovada na světě!

Není se čemu divit. Auta se prodávají stále silnější a zároveň bezpečnější, takže mnozí řidiči propadají iluzi, že je vše v pohodě a pravidla typu dvojité čáry jsou archaismy.

Chce to změnu. A to jednoduchou. Češi, jak známo, se bojí nejvíc o peníze. Proto v cizině jezdí docela ukázněně, nechce se jim totiž platit pokuty v eurech. A právě v tom je zakopaný pes. Nechť se i u nás zvýší pokuty. Ne z pětikila na litr, který možná zlikviduje traktoristu na vsi, co si při šichtě dal patnáct piv. Ale skutečné borečky z dálnic to nijak nevytrhne. Ať je za překročení rychlosti o pár kilometrů pokuta 27 tisíc. Když to uděláš potřetí, sebereme ti papíry, a když pojedeš bez papírů, tak už si nezajezdíš.

Šašek není pro policejní stát ani pro přehnané tresty tam, kde jsou neadekvátní. Ale když už si pořád měříme přirození se Západem, zkusme si z něj vzít příklad i na úrovni trestů. Možná se konečně vyřeší to, že na českých silnicích umírá v létě pro někoho překvapivě moc lidí.


Čtěte další Šaškovy provokace:

Šašek provokuje: Pro ty, co nevidí

Šašek provokuje... Konečně jsme hrdí Evropané. Se vším všudy

Šašek provokuje: Co dělat, když nechci na Kluse

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít