Šašek provokuje: Ano, dáme krmit

04. února 2016, 08:11 - Šašek
04. února 2016, 08:11

Do roku 2026 budou v Česku alespoň jedny volby ročně. Blížící se krajské volby ukazují, jak strašně smutné období se blíží. Tedy smutné především pro nás, horní půlmilion lidí (rozuměj všechny ty, kteří se nepovažují za Zemanův spodní desetimilion). Jestli vydrží trend nastavený posledním týdnem, slíbí všechny strany rozdání hned několika republik a platit se bude snad leda za sex.

Důležitější než případné levné pivo je ale poměrně jednoduchá, zatím však nepříliš popsaná strategie vlády. Především ministr financí za hnutí Andrejovy nespokojené ovečky (ANO) je mistrem v následujícím PR majstrštyku. V médiích – ideálně nejprve ve vlastních a posléze live na České televizi – splní sen nejméně polovině obyvatel. Řečeno s ministrem financí jim „dá krmit“. Co však zamlčí, je fakt, že podobná opatření vláda udělat nemůže, protože to podléhá schvalovacímu procesu v EU. Zatímco rostou preference k nadpoloviční hranici, prostě se nemaká a pro případné schválení v EU se neudělá vůbec nic.

Pak nastává fáze deziluze. Čeští zástupci přijedou s inkriminovaným návrhem do Bruselu, a ten jim ho samozřejmě hodí na hlavu, protože celá Evropa se snaží konzumaci alkoholu příliš nepodporovat.

Snížení ceny piva tedy nečekejte, milí voliči, my pro to udělali všechno, tedy řekli jsme to v médiích, ale odporný evropský úředník nám náš bohulibý záměr škodolibě zatrhnul. A česká společnost na to neomylně uslyší, a proto preference porostou ještě výše. Zároveň úměrně s tím poklesne víra ve smysl evropského společenství, popřípadě vzroste popularita nacionalistických hnutí a obskurních svazků typu V4.

A podobně to je se vším včetně problematických posudků u velkých dopravních staveb o jejich vlivu na životní prostředí nebo třeba Zemanova boje za norské děti. Je tragédie, že národ neustojí smutnou zprávu jakéhokoli typu. Například že pivo a cíga mají být drahé – byť by ministr financí okamžitě mohl ve vládě prosadit zrušení spotřební daně na obojí a ceny by klesly opravdu významně. Nebo třeba že sociálka může sebrat dítě komukoli, když k tomu podle ní nastanou podmínky.

…někdo ty nepříjemné věci říkat musí


Čtěte další Šaškovy provokace

Šašek provokuje: A vo co teda de? Vo diskurs

Šašek provokuje: Omluva obráncům svobody slova

Šašek provokuje: Nebezpečně prázdný rok

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít