Salonek hned druhý den? Stěží...

28. února 2005, 00:00 - RADAN DOLEJŠ TOMÁŠ STINGL
28. února 2005, 00:00

KONGRESOVÉ PROSTORY Potřebujete rychle sehnat salonek pro obchodní jednání? Může to být problém. Reprezentativních prostor sice hotely nabízejí obrovské množství, většinou se ale musí objednat s předstihem. Hledali jsme salonek zhruba pro 30 osob, ve kterém nám hotel zajistí i ozvučení a občerstvení.

KONGRESOVÉ PROSTORY Potřebujete rychle sehnat salonek pro obchodní jednání? Může to být problém. Reprezentativních prostor sice hotely nabízejí obrovské množství, většinou se ale musí objednat s předstihem. Hledali jsme salonek zhruba pro 30 osob, ve kterém nám hotel zajistí i ozvučení a občerstvení. Oslovili jsme luxusnější podniky. Z jedenácti kontaktovaných hotelů bychom salonek na druhý den mohli zarezervovat jen ve čtyřech. VOLNO MAJÍ U SOUSEDŮ

V hotelu Marriot v Praze nás třikrát přepojili, než jsme se dostali ke správné osobě. Na druhý den tu byly všechny salonky obsazené.

Protože má ale Marriot společné objednávky s hotelem Rennaissance, který sídlí přes ulici, zeptali jsme se i na něj. V Rennaissance bylo volno. „Na zítra by byl k dispozici salonek pro 40 lidí,“ pravila recepční. Za půldenní pronájem si hotel účtuje 17 tisíc korun. Další příplatky pak jsou za individuální požadavky.

Telefonicky jsme se dohodli na zapůjčení projektoru, plátna, ozvučení pomocí dvou reproduktorů a bezdrátovém mikrofonu. Na jednání jsme si přáli kávu, čaj, nealko a na závěr studený raut.

Hodinu po telefonátu nám hotel e-mailem zaslal podrobný rozpočet s dalšími podrobnostmi. Nejlevnější občerstvení začínalo na 520 a končilo na 690 korunách. Pro ilustraci některé další ceny: sklenička džusu 80 korun, termoska s kávou 290 korun.

USLYŠÍTE SE I BEZ MIKROFONU Další pražský hotel - Four Seasons -nám nabídl rezervaci hned po druhém přepojení telefonu. Doporučili pětihodinový pronájem poloviny jejich největšího salonku. Za to si hotel účtuje 19 tisíc korun bez daně. Ozvučovací techniku nám recepční nedoporučila, protože by šlo o zbytečné výdaje. „V salonku se všichni bez problému uslyší,“ řekla. Závěrečný raut ve vedlejší místnosti musí být v minimální hodnotě 40 tisíc korun, což se prý v počtu třiceti lidí zvládne snadno. Potom je pronájem místností na raut zdarma. Hotel Jalta na pražském Václavském náměstí nabízí salonek pro třicet lidí za 5800 korun bez daně. Na druhý den byl volný pouze salonek v divadelním uspořádání. Ani zde nám recepční nedoporučila ozvučovaní techniku. Závěrečné pohoštění nabízí Jalta ve formě rautu v ceně od 570 korun s daní a bez nápojů. V případě hotelu Sas Radisson ve Štěpánské ulici se potvrdilo, že jde o žádanou adresu. Na nejbližší tři dny měli všechny konferenční místnosti zcela obsazené. TELEFONY NEZVEDÁME

Zkusili jsme také vybrat trochu nezvyklé prostředí a otestovat golfový klub na Karlštejně. Pro důležité obchodní jednání by to bylo příjemné místo s dostatkem parkovacích míst, byť trochu z ruky. Tam však nikdo nebral telefony. Podobně ani v konferenčním centru Štiřín nemají zřejmě o zákazníky zájem. Také nám nikdo nezvedl telefon.

Naopak v brněnském hotelu Voroněž byli ochotní. Hned na druhý den měli volný salonek pro 30 lidí v ceně 700 korun za hodinu pronájmu. Občerstvení, respektive oběd formou rautu začínal na 380 korunách. Ozvučení salonku není z důvodů menšího prostoru nutné a projekční techniku hotel dokáže prý do druhého dne zařídit.

S velmi ochotnou reakcí jsme se setkali i v hotelu International Brno. Obchodní manažerka nás podrobně informovala o výbavě salonku, který stojí na hodinu 590 korun bez DPH. Na následující den byl ale již rezervován. Manažerka nicméně během několika minut zaslala e-mailem obšírné informace o cenách občerstvení a pronájmu techniky. Například bezdrátový mikrofon hotel zapůjčí za 200 korun bez DPH, videorekordér za 400 korun bez DPH na hodinu.

HLADOVÍ ZAPLATÍ VÍC

Luxusní hotel Atlantis v Rozdrojovicích u Brna měl také plno. „Někdy není problém zamluvit salonek ze dne na den. Na zítřek máme ale bohužel zrovna plno,“ sdělil pracovník hotelu. Podle něj podnik disponuje salonkem pro 30 osob, který stojí na hodinu 470 korun včetně daně. Mikrofon by prý nebyl potřeba. Pronájem dataprojektoru činí 500 korun. Káva a drobné pohoštění stojí 140 korun na osobu. „Oběd se pohybuje obvykle kolem 220 korun za osobu. Záleží, co byste si konkrétně přáli,“ upřesnil pracovník.

Ve čtyřhvězdičkovém ostravském hotelu Atom měli hned na druhý den volný reprezentativní Rudolfův salonek. Jeho pronájem vyjde na 800 korun s daní za hodinu. Atom má ještě jeden salonek vhodný pro 30 osob za 900 korun na hodinu, ten byl ale už obsazený. Zástupce podniku nás ubezpečil, že kompletní uspořádání místnosti lze upravit přesně podle našich požadavků. V uváděné ceně je započítáno i ozvučení. Zapůjčení zpětného projektoru stojí v Atomu 500 korun na den, laserové ukazovátko 150 korun, bezdrátová prezentační myš 200 korun.

OBJEDNÁVEJTE RADŠI PŘEDEM

Test potvrdil, že hotely reagují na poptávku po kongresových prostorách relativně pružně. Vyplatí se ale zamluvit si je s předstihem. I proto, abyste mohli porovnat ceny jednotlivých podniků, které se velmi výrazně liší.

VÝSLEDKY TESTU

Hotel Nájem salonku Příklady dalších cen 
Rennaissance Hotel Prague17 000 Kč/denMinerální voda 0,33 l láhev Š 70 kč 
Four Seasons Praha19 000 Kč (bez DPH) za pět hodin 
Jalta Praha 5800 Kč (bez DPH) za den  
Voroněž Brno 700 Kč/hod. raut 380 Kč na osobu
International Brno  590 Kč/hod. (bez DPH) mobilní videokamera  250 Kč/hod. bez DPH 
Atlantis Rozdrojovice u Brna  470 Kč/hod. dataprojektor - 500 Kč 
Atom Ostrava 800 Kč/hod. laserové ukazovátko 150 Kč 

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít