S vylepšením zákoníku souhlasíme

04. června 2007, 00:00 - PETR KUČERA
04. června 2007, 00:00

ODBORY: Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se v minulém týdnu dohodli na úpravách zákoníku práce. Připravená „technická novela“ by se mohla rozšířit o dalších 17 změn. Cesta k vylepšení největších nedostatků zákoníku práce je volná: Tripartita se shodla na návrhu „technické novely“, předloženém ministrem práce a sociálních věcí Petrem Nečasem (podrobný rozbor jsme přinesli v Profitu č.

ODBORY: Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se v minulém týdnu dohodli na úpravách zákoníku práce. Připravená „technická novela“ by se mohla rozšířit o dalších 17 změn.

Cesta k vylepšení největších nedostatků zákoníku práce je volná: Tripartita se shodla na návrhu „technické novely“, předloženém ministrem práce a sociálních věcí Petrem Nečasem (podrobný rozbor jsme přinesli v Profitu č. 13/2007). Technická novela by se mohla rozšířit také o dalších 17 změn, na nichž se krátce před jednáním tripartity dohodl Svaz průmyslu a dopravy s Českomoravskou konfederací odborových svazů.

Konečné znění novely s návrhy odborů a zaměstnavatelů má připravit zvláštní tým. „Budou v něm právníci odborářů, zaměstnavatelů a ministerstva práce. Sejít by se měli již toto úterý,“ říká místopředseda konfederace Jaroslav Zavadil.

Odboráři i zaměstnavatelé věří, že ministr Nečas splní svůj původní slib: tedy že do technické novely zařadí i další body, na nichž se obě strany dohodly.

O návrhu pak rozhodne sněmovna. „Musíme udělat všechno pro to, aby se z projednávání zase nestala nějaká emocionální a bláznivá přetahovačka o jakýkoli pozměňovací návrh. To bychom nechtěli ani my, ani zaměstnavatelé,“ vysvětluje Zavadil. „Doufáme, že novela začne platit od počátku příštího roku,“ dodává viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Martin Jahn.

Navrhované změny mají upravit nebo odstranit problematická ustanovení, která nyní v praxi komplikují život firmám i zaměstnancům. Jde však „jen“ o opravy jasných chyb či nelogičností, nikoliv o změnu celé koncepce zákoníku.

ZJEDNODUŠENÍ KONT PRACOVNÍ DOBY

Podle Martina Jahna jsou nejdůležitější změny, které ulehčují přesčasovou práci vedoucích pracovníků, a změny umožňující pružnější rozvržení pracovní doby. Svaz průmyslu a dopravy se dohodl s odbory na několika vylepšeních, o jejichž návrhu jsme podrobně psali v Profitu č. 20/2007:

Dvě změny se týkají kont pracovní doby: Tu by nově šlo rozvrhnout předem na celé období, v němž bude konto uplatněno. Toto rozvržení bude možné v průběhu uvedeného období měnit s tím, že tato úprava má být zaměstnancům oznámena alespoň týden dopředu a týkala by se období nejméně čtyř týdnů.

U zaměstnavatele, kde působí odborová organizace, by již neměl být nutný individuální souhlas zaměstnanců, je-li konto pracovní doby dohodnuto v kolektivní smlouvě.

Skončit má i dosavadní rozdílná úprava, týkající se možnosti firmy převést zaměstnance dočasně na jinou práci. V současnosti platí: Při převedení s cílem odvrátit mimořádnou událost, jinou hrozící nehodu nebo k zmírnění jejich bezprostředních následků není nutný souhlas zaměstnance. Naopak v případě přerušení práce způsobeném nepříznivými povětrnostními vlivy nebo prostojem musí mít zaměstnavatel jeho souhlas. Zaměstnavatelé uspěli s návrhem na sjednocení úpravy tak, aby nebyl vyžadován předchozí souhlas zaměstnance.

Obě strany se také shodly na zrušení časového limitu 15 minut při dělení přestávek na jídlo a oddych. V praxi totiž docházelo k velkým problémům - zejména tam, kde dříve dělili přestávky na malé (desetiminutové) a velké (dvacetiminutové), přičemž z takového dělení vycházely i harmonogramy směn.

Při pružném rozvržení pracovní doby má dojít k odstranění dosavadního rozlišení rovnoměrného a nerovnoměrného rozvržení. Vyrovnávací období by nově měla být stanovena na dobu nejvýše čtyř týdnů.

KONEC OMEZENÍ PRO MLADISTVÉ

Zaměstnavatelé a odbory se shodli také na prodloužení dosavadního limitu pro zaměstnávání mladistvých. Z dosavadních 30 hodin týdně by se měl zvýšit na 40 hodin týdně (v souhrnu všech prací), ovšem pouze u lidí starších 16 let a na omezenou dobu - například v době letních prázdnin.

Pravděpodobně také odpadne dosavadní omezení pro práci přesčas u zaměstnanců, kteří pečují o dítě mladší než jeden rok. Budou-li si to sami přát, mohli by nyní pracovat přesčas. Návrh také umožňuje, aby firma mohla s vedoucími zaměstnanci sjednat mzdu s přihlédnutím k práci přesčas (v rozsahu nejvýše 150 hodin v kalendářním roce).

Povinnost vracet odstupné se omezí pouze na případy, kdy znovu zaměstnanec vstoupí u téhož zaměstnavatele do pracovního poměru nebo uzavře dohodu o pracovní činnosti.

Zpřesnění se dočkala povinnost vyplatit zaměstnanci odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného výdělku, jestliže pracovní poměr končí z takzvaných kvalifikovaných zdravotních důvodů. Nově by jej firma nemusela vyplácet, pokud by si zdravotní újmu způsobil zaměstnanec svým zaviněním. Obě strany se shodly také na následující změně: Není-li výše příplatku za práci v noci či za práci v sobotu a v neděli sjednána v kolektivní smlouvě, činí nejméně 10 procent průměrného výdělku.

Má také dojít ke stanovení lhůt na projednání pracovněprávních sporů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít