S prodejem skláren pomůže Deloitte

06. března 2009, 17:38 - István Lékó
06. března 2009, 17:38

Bohemia Crystalex Trading

Finančním poradcem při prodeji Crystalexu Nový Bor a Skláren Kavalier Sázava ze skupiny Bohemia Crystalex Trading (BCT) bude poradenská společnost Deloitte ČR. Podle agentury ČTK se na tom shodli věřitelé, majitelé podniků i insolvenční správci. Crystalex a Kavalier jsou klíčovými podniky skupiny, o jejich prodeji rozhodli věřitelé na počátku února. Právním poradcem chystané transakce je podle informací týdeníku EURO advokátní kancelář Vyroubal Krajhanzl Školout.
„Společnost Deloitte nabídla nejvýhodnější podmínky, navíc nebude požadovat žádnou provizi, kdyby se transakce nezdařila,“ sdělila insolvenční správkyně Crystalexu Marcela Marešová. Crystalex zatím podle ní prodej oficiálně zahájit nemůže, nejprve musí byt prohlášen konkurz, což bude nejdříve 12. března po schůzi věřitelů. „Přesto ve spolupráci se zástupci dlužníka můžeme vše začít připravovat. V zájmu všech je získat nového vlastníka co nejrychleji,“ dodala.
Ve Sklárnách Kavalier je situace jednodušší, zahájení prodeje nic nebrání, protože společnost je v konkurzu od 9. února. „Již v tomto týdnu mám naplánováno první jednání, kde bychom už chtěli zahájit přípravu prodeje včetně odladění harmonogramu,“ poznamenal Vlastimil Volenský ze společnosti Voleský a partneři, která je insolvenčním správcem Kavalieru. Způsob prodeje musí schválit věřitelský výbor, návrh chce správce podat na nejbližším jednání.
Skupina BCT byla ještě v polovině loňského roku největším výrobcem užitkového skla v Česku. Zaměstnávala kolem 5000 lidí a ročně uskutečnila zakázky za více než pět miliard korun. Od loňského září je skupina v insolvenčním řízení kvůli nedostatku provozního kapitálu. Vyrábějí už jen Sklárny Kavalier. Sklo Bohemia ve Světlé a Sklárny Bohemia v Poděbradech zastavily výrobu loni v září, Crystalex přestal vyrábět na počátku letošního roku. Skupina dluží bankám kolem 2,7 miliardy korun. V konkurzu jsou i Sklárny Bohemia a Sklo Bohemia.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít