Rušná přednáška finalisty QPrize

25. ledna 2013, 10:28 - Jaroslav Škrabálek
25. ledna 2013, 10:28

Bereme-li započetí nového dne úderem půlnoci, pak mi ještě doznívá den předchozí. Patřím mezi sovy, a proto noční čas a klid rád využívám k dopracování věcí, které se nestihly přes den. Poslední e-mailová odpověď, rychlé prolistování zpráv a sociálních sítí, abych byl v obraze, co den dal a vzal, naplánování příštích dvaceti čtyř hodin a hurá na kutě, říká na úvod reportáže ze svého jednoho dne ředitel firmy ACEMCEE Jaroslav Škrabálek. Firma působí v oblasti profesionálního event managementu.

Oficiálně mi dnešek začíná o půl sedmé ráno, neboť v 10 hodin bych již rád byl v Ostravě na konferenci IT pro praxi, kde přednáším. V půl osmé ještě vyzvedávám svého školitele doktorandského studia a po nové části brněnského okruhu přes nepředražené Dobrovského tunely vyrážíme směr město horníků – Ostrava.

Po cestě v krátkosti probereme záležitosti k disertační práci a výuce, kterou vedu. Práce na univerzitě je mou druhou pracovní aktivitou, která mne velmi naplňuje a rozšiřuje mi obzory o nové podněty z řad mých studentů. Příjezd do slunné Ostravy už však poznamenávají pracovní telefonáty a první e-maily.

Pozvánka do Londýna

Konference v prostorách Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské již začala a já se potichu zapojuji do dění. Bezdrátový internet tu funguje bezchybně – na rozdíl od jiných, kolikrát mnohem větších a prestižnějších akcí. Mezi přednáškami připravím rychlé odpovědi na standardní e-maily. Ty, co vyžadují obsáhlejší odpověď, nechávám na večer.

Vtom se mi na mobilu objevuje hovor z Británie. Tato čísla nenechávám nikdy bez povšimnutí, a vybíhám ze sálu. Ještě, že jsem si prozíravě sedl tak blízko východu. „Hey,“ ozývá se ze sluchátka a po hlase poznávám Milese Kirbyho z Qualcomm Ventures. Přihlásil jsem náš produkt Takeplace před pár týdny do prestižního klání QPrize 2012 a právě se dozvídám, že jsme byli vybráni. Miles se ptá, zda mohu přijet do Londýna v pondělí.

Dnes je čtvrtek, mám naplánovanou agendu na celý další týden, plány na víkend. Výzva. Po kontrole kalendáře, přehození všeho o tři až čtyři dny dál, volání a mailování asi deseti lidem, zrušení účasti na skvělé konferenci Mexpo v Senci a rezervování letenky Milesovi volám a potvrzuji svoji účast coby finalista evropské části. Přátelé a kolegové mi hned pomáhají zařídit nezbytné věci.

Sláva moderní technice

A to ještě nebylo ani poledne. Další polovina dne se nese ve vzrušení z připravované cesty do Británie, mé první do Londýna. Již teď se těším. Je však třeba se vrátit do reality a připravit se na přednášku. Při obědě se seznámím s ruskými kolegy z konference, osvěžím ruštinu, domluvím prezentaci našeho řešení Takeplace na VŠB a také svou přednášku o mobilních trendech. V Ostravě jsou velmi flexibilní, okamžitě dostávám pracovní dohodu k podepsání.

Ve volném čase se snažím zkontrolovat sociální sítě, především ty propojené s naším řešením, a podpořit tak firemní komunikaci zmínkou o novém úspěchu Takeplace. Mezitím volá nový klient, který by rád schůzku s prezentací Takeplace pro jejich marketingové oddělení. Moderní technologie a zařízení mi v tomto velmi usnadnily práci – synchronizace agendy přes různé smartphony a tablety mi dovoluje operovat takřka kdekoli na světě se stejným komfortem.

V přednášce poprvé prezentuji výsledky našeho několikaletého průzkumu mezi organizátory i účastníky odborných akcí o jejich potřebách. Téma zaujalo, o čemž svědčí i bohatý networking po přednášce, ale to už se pomalu ubírám zpět na jižní Moravu. Ještě krátká zastávka v Hranicích u rodiny a po příjezdu pracovní večeře ohledně vývoje nových funkcí do Takeplace.

Nastává noc a konečně mám dost času věnovat se pozorněji nevyřízeným e-mailům. Ještě rychle prolistuji zprávy, sociální sítě a podívám se na mapu Londýna. Na pátek naplánuji agendu s jediným bodem – připravit prezentaci finalisty QPrize.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít