Rušná přednáška finalisty QPrize

25. ledna 2013, 10:28 - Jaroslav Škrabálek
25. ledna 2013, 10:28

Bereme-li započetí nového dne úderem půlnoci, pak mi ještě doznívá den předchozí. Patřím mezi sovy, a proto noční čas a klid rád využívám k dopracování věcí, které se nestihly přes den. Poslední e-mailová odpověď, rychlé prolistování zpráv a sociálních sítí, abych byl v obraze, co den dal a vzal, naplánování příštích dvaceti čtyř hodin a hurá na kutě, říká na úvod reportáže ze svého jednoho dne ředitel firmy ACEMCEE Jaroslav Škrabálek. Firma působí v oblasti profesionálního event managementu.

Oficiálně mi dnešek začíná o půl sedmé ráno, neboť v 10 hodin bych již rád byl v Ostravě na konferenci IT pro praxi, kde přednáším. V půl osmé ještě vyzvedávám svého školitele doktorandského studia a po nové části brněnského okruhu přes nepředražené Dobrovského tunely vyrážíme směr město horníků – Ostrava.

Po cestě v krátkosti probereme záležitosti k disertační práci a výuce, kterou vedu. Práce na univerzitě je mou druhou pracovní aktivitou, která mne velmi naplňuje a rozšiřuje mi obzory o nové podněty z řad mých studentů. Příjezd do slunné Ostravy už však poznamenávají pracovní telefonáty a první e-maily.

Pozvánka do Londýna

Konference v prostorách Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské již začala a já se potichu zapojuji do dění. Bezdrátový internet tu funguje bezchybně – na rozdíl od jiných, kolikrát mnohem větších a prestižnějších akcí. Mezi přednáškami připravím rychlé odpovědi na standardní e-maily. Ty, co vyžadují obsáhlejší odpověď, nechávám na večer.

Vtom se mi na mobilu objevuje hovor z Británie. Tato čísla nenechávám nikdy bez povšimnutí, a vybíhám ze sálu. Ještě, že jsem si prozíravě sedl tak blízko východu. „Hey,“ ozývá se ze sluchátka a po hlase poznávám Milese Kirbyho z Qualcomm Ventures. Přihlásil jsem náš produkt Takeplace před pár týdny do prestižního klání QPrize 2012 a právě se dozvídám, že jsme byli vybráni. Miles se ptá, zda mohu přijet do Londýna v pondělí.

Dnes je čtvrtek, mám naplánovanou agendu na celý další týden, plány na víkend. Výzva. Po kontrole kalendáře, přehození všeho o tři až čtyři dny dál, volání a mailování asi deseti lidem, zrušení účasti na skvělé konferenci Mexpo v Senci a rezervování letenky Milesovi volám a potvrzuji svoji účast coby finalista evropské části. Přátelé a kolegové mi hned pomáhají zařídit nezbytné věci.

Sláva moderní technice

A to ještě nebylo ani poledne. Další polovina dne se nese ve vzrušení z připravované cesty do Británie, mé první do Londýna. Již teď se těším. Je však třeba se vrátit do reality a připravit se na přednášku. Při obědě se seznámím s ruskými kolegy z konference, osvěžím ruštinu, domluvím prezentaci našeho řešení Takeplace na VŠB a také svou přednášku o mobilních trendech. V Ostravě jsou velmi flexibilní, okamžitě dostávám pracovní dohodu k podepsání.

Ve volném čase se snažím zkontrolovat sociální sítě, především ty propojené s naším řešením, a podpořit tak firemní komunikaci zmínkou o novém úspěchu Takeplace. Mezitím volá nový klient, který by rád schůzku s prezentací Takeplace pro jejich marketingové oddělení. Moderní technologie a zařízení mi v tomto velmi usnadnily práci – synchronizace agendy přes různé smartphony a tablety mi dovoluje operovat takřka kdekoli na světě se stejným komfortem.

V přednášce poprvé prezentuji výsledky našeho několikaletého průzkumu mezi organizátory i účastníky odborných akcí o jejich potřebách. Téma zaujalo, o čemž svědčí i bohatý networking po přednášce, ale to už se pomalu ubírám zpět na jižní Moravu. Ještě krátká zastávka v Hranicích u rodiny a po příjezdu pracovní večeře ohledně vývoje nových funkcí do Takeplace.

Nastává noc a konečně mám dost času věnovat se pozorněji nevyřízeným e-mailům. Ještě rychle prolistuji zprávy, sociální sítě a podívám se na mapu Londýna. Na pátek naplánuji agendu s jediným bodem – připravit prezentaci finalisty QPrize.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít