Rty k zulíbání

30. června 2003, 00:00 - Michal Zachar, konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)
30. června 2003, 00:00

ImageMoc se mi líbí dokonale nalíčené rty, ale ne vždy se mi podaří touženého efektu docílit. Prozraďte mi, jak na to?K. Prusková Hradec KrálovéRty jsou dávným signálním prostředkem člověka. Lákají ke kontaktu, usmívají se nebo naopak sdělují, ani se nehni!

Image

Moc se mi líbí dokonale nalíčené rty, ale ne vždy se mi podaří touženého efektu docílit. Prozraďte mi, jak na to?

K. Prusková Hradec Králové

Rty jsou dávným signálním prostředkem člověka. Lákají ke kontaktu, usmívají se nebo naopak sdělují, ani se nehni! Svou barvou rty vystupují z obličeje a jsou většinou prvním místem našeho očního kontaktu s obličejem. Rozhodující pro líčení rtů však není barva, ale TVAR! Móda letos nahrává ženám, které mají plnější rty. V rací se středně syté barvy a lesk s perletí, který dodává rtům objem. I když dnes jsme hodně tolerantní - diktátem je naše vlastní sebevědomí, akceptujeme rty takové, jaké jsou. Při nanesení make-upu na obličej přejeďte i okraj rtů, ideální je zakrýt je celé. Pak se tolik nevysušují, rtěnka lépe drží a její barevnost je stálejší. Na takto připravený povrch nakreslíme konturovací tužkou obrys rtů. Začínáme na horním rtu, vykreslením tzv. srdíčka. Pokračujeme po horním rtu střídavě doleva a doprava, ke konci až do konce. Ústní koutky je třeba vykreslit obzvláště pečlivě! Pak z koutku postupujeme po lince spodního rtu ke středu. A opět z druhé strany. Když chceme, aby byla kontura trvanlivější, můžeme ji přepudrovat denním pudrem. Ale opatrně! Při příliš silném tlaku se nám může tužka rozmazat a rtěnka by se v těchto místech rozpíjela. Kontura se vyplní barvou. Můžeme opět začít na horním rtu, i když každá škola vizáže to učí po svém. Nejlepším pomocníkem je zde menší štěteček s jemným vlasem. Může být i umělý, nezničí se tolik častým praním a dá se lépe čistit. Platí přísná hygiena - štěteček nikdy nepůjčujte! Chceme-li dosáhnout trvalejšího efektu, tj. aby nám rtěnka vydržela, lze ji odsát ubrouskem, přepudrovat a po té znovu nanést barvu. Ale pozor, milé dámy! Žádná rtěnka není neslíbatelná. A všechny je rozpouští tuk.

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi. Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu…
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín, ne na elektřinu
Technologie
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperskyho. Většinu obvinění smetl ze stolu
Asus Lyra je Wi-Fi, které pokryje celý dům. Má tři routery spojené mesh sítí
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít