Rozšiřte svou knihovnu: Koučování, Finanční analýza

22. ledna 2010, 13:01 - Libuše Frantová
22. ledna 2010, 13:01

Informace o financování rozvoje podniku, koučování, time managementu a finanční analýze naleznete v následujích knihách.

Autor: Martin Siebert

Tomáš Meluzín, Marek Zinecker: IPO – Prvotní veřejná nabídka akcií jako zdroj financování rozvoje podniku

Publikace je určena především lidem, kteří se rozhodují, jaký nejvhodnější způsob financování rozvoje podniku mají zvolit. Zaujme odborníka z podnikové praxe, vrcholové a finanční manažery, investory, finanční a právní poradce. Obsahuje teoretický základ, ale zájemcům poskytne také nezbytné praktické informace. Najdete v ní, jaké jsou možnosti financování rozvoje akciové společnosti, jaké výhody a nevýhody přináší použití IPO, jak postupovat při první veřejné nabídce akcií, s jakými náklady přitom počítat nebo jak ocenit prvotní veřejnou nabídku akcií.

Vydal: Computer Press

John Whitmore: Koučování - Rozvoj osobnosti a zvyšování výkonnosti, Metoda transpersonálního koučování

Bestseller uznávaného britského poradce objasňuje přínos koučování pro uvolňování lidského potenciálu a zvyšování individuální výkonnosti, zkoumá dynamiku rozvoje týmu a rozebírá problematiku koučování v podmínkách globalizace. Třetí, doplněné a přepracované vydání obsahuje kapitoly věnované „pokročilému“ stupni koučování vycházejícímu z emocionální a duchovní inteligence a nástrojů transpersonální psychologie, ale i styčným bodům mezi koučováním a vedením lidí.

Vydal: Management Press

Stephen R. Covey – A. Roger Merrill – Rebecca R. Merrill: To nejdůležitější na první místo

Světově proslulý autor manažerské a motivační literatury a jeho spolupracovníci zaměřují pozornost čtenářů na to, aby si kladli otázku, jaké věci jsou pro ně v jejich životě nejdůležitější. Na rozdíl od všech tradičních knih o time managementu, jež kladou důraz především na zvyšování efektivnosti, Covey ukazuje, že na využívání vlastního času je možné se dívat zcela jinak. Kniha vás naučí rozlišovat mezi vašimi úkoly a určovat priority, zaměřovat se na to, co je důležité, a nikoli jen naléhavé, dávat na první místo to nejdůležitější a navozovat rovnováhu mezi osobními a pracovními povinnostmi a zájmy, abyste tak od života dostávali to, co si přejete.

Vydal: Management Press

Petra Růčková: Finanční analýza – metody, ukazatele, využití v praxi

Ve třetím, rozšířeném vydání autorka velmi názorně vysvětluje, jak pracovat se základními účetními výkazy při zpracovávání finanční analýzy. Důraz je kladen na nejužívanější metodu, a to na analýzu poměrovými ukazateli. V publikaci je uveden praktický komplexní příklad, který ukazuje, jak s daty pracovat, co je možné z nich vyčíst, a upozorňuje na možná úskalí. Dokladuje rovněž, že je možné zpracovat analýzu s využitím běžně dostupného softwaru. Publikace je určena pro širokou podnikatelskou veřejnost, neboť jak malé, tak i velké firmy potřebují v současném konkurenčním prostředí pro zdravé fungování znát skutečnou finanční situaci.

Vydala: Grada Publishing

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít