Rozšiřte si svou knihovnu: Ne šéf, ale lídr; Pět příčin selhávání týmů

10. července 2009, 00:00 - Libuše Frantová
10. července 2009, 00:00

Informace, které vám pomohou vylepšit schopnosti při vedení lidí či delegování získáte v následujích knihách.

Autor: Martin Siebert

John Adair, Peter Reed: Ne šéf, ale lídr

Již třetí vydání této publikace umožní významně vylepšit schopnosti při vedení lidí neboli leadershipu. Uvádí srozumitelné rady, co přesně je třeba udělat pro to, abyste se stali lídrem. Informace jsou prezentovány formou dialogu s mladým řídicím pracovníkem, který se má v krátké době stát výkonným ředitelem. Autor provokuje k přemýšlení a boří zažité představy o vedení lidí, jak je znáte z teorie i praxe. John Adair je mezinárodně uznávanou autoritou v oblasti vedení lidí a prvním univerzitním profesorem leadershipu na světě. Je autorem mnoha knih a článků o leadershipu a rozvoji manažerských dovedností. Nedávno obdržel cenu Leadership Award za celoživotní dílo, dál píše a inspiruje další a další lidi svými nadčasovými vizemi leadershipu.

Vydal: Computer Press

Martin Cipro: Delegování jako způsob manažerského myšlení

Manažeři většinou považují delegování za standardní přístup při předávání odpovědností a pravomocí, ale ve skutečnosti málokdy skutečně delegují. Než by podřízeným vše složitě vysvětlovali, tak si práci raději udělají sámi s jistotou vlastní kontroly kvality. Publikace se zaměřuje na skryté příčiny této neochoty delegovat a na analýzu manažerovy motivace k delegování. Objasňuje přínosy delegování pro manažera, pracovníky a firmu, radí, jak vybrat správného pracovníka pro delegování, či jak poskytovat zpětnou vazbu.

Vydala: Grada Publishing

Patrick M. Lencioni: Pět příčin selhávání týmů

Generální manažerka společnosti Decision Tech čelí naprosté krizi vedení. Čeká ji sjednocení týmu, který je v tak bídném stavu a chaosu, že hrozí kolaps celé firmy. Uspěje? Vyhodí ji? Zkrachuje firma? Příběh ze světa týmového prostředí není pouze poutavý a čtivý, ale také připomíná, že vůdcovství vyžaduje stejně tolik odvahy jako pochopení. Během vyprávění autor postupně odhaluje a do hloubky rozebírá pět oblastí, s nimiž mají týmy, a to dokonce i ty nejlepší, problémy. Ukazuje účinný model a konkrétní akční kroky, které lze podniknout ke zdolání těchto obecných překážek a k vybudování kompaktního a efektivního týmu.

Vydal: Computer Press

Leo Vodáček – Oĺga Vodáčková: Synergie v moderním managementu

Nová publikace zkušených odborníků přístupnou formou vysvětluje, co se synergiemi v moderním managementu rozumí, jak vznikají, jak se klasifikují, jaké kladné a záporné efekty mohou vyvolat a jak je lze měřit. Poukazuje na příležitosti i hrozby při vzniku situací, jež kladné nebo záporné synergické efekty mohou vyvolat. S využitím nejnovějších poznatků a řady příkladů autoři doporučují postupy, jak pomocí synergie získat výhody při vnitřním řízení organizací i při interakci se spolupracujícími partnery a s konkurenty, a ilustrují synergické efekty na modelu kritických faktorů úspěchu organizací.

Vydal: Management Press

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít