Rozšiřte si svou knihovnu: Typologie osobnosti pro manažery, Ekonomie dobra a zla

12. září 2009, 02:00 - Libuše Frantová
12. září 2009, 02:00

Informace o Visual Studiu, osobnostních rozdílech nebo o ekonomii naleznete v následujících knihách.

Autor: Martin Siebert

Sara Ford: 266 tipů a triků pro Microsoft Visual Studio

Vyvíjíte pro Windows a většinu času trávíte ve Visual Studiu? Chcete proces vývoje maximálně zefektivnit, zrychlit a zpříjemnit? Rádi byste změnili chování editoru, ale nevíte jak? Publikace přináší celkem 266 tipů a triků, jak si spolupráci s Visual Studiem co nejvíce přizpůsobit podle osobních preferencí. Naučí vás, jak mnohé úkony provést elegantněji a efektivněji. Ukáže vám řadu nástrojů, o nichž jste dosud nevěděli. Rady a návody jsou řazeny do vzájemně souvisejících celků, na chytrý trik tak často navazuje další, který jej rozvine. Díky tomu se dozvíte řadu triků, jež by vás nikdy ani nenapadlo hledat.

Vydal: Computer Press

Michal Čakrt: Typologie osobnosti pro manažery

Nové rozšířené a přepracované vydání populární knihy známého konzultanta a lektora, vycházející z osvědčené jungovské typologie osobnosti, nabízí nástroje, jak pomocí osobnostních typů porozumět sami sobě, jak poznat svůj manažerský a pracovní styl, abychom mohli řešit problémové situace a jednat proaktivně. Uvědomění si osobnostních rozdílů nám umožní porozumět tomu, jak se v práci rozhodujeme a komunikujeme, prožíváme a řešíme konflikty, řídíme svůj čas, jak se stavíme k týmové práci či přijímáme změny.

Vydal: Management Press

Tomáš Sedláček: Ekonomie dobra a zla

Knižní debut Tomáše Sedláčka, lektora Karlovy univerzity, publicisty, někdejšího poradce exprezidenta Václava Havla, v současnosti ekonoma ČSOB a člena vládní rady NERV. Autor dokázal poutavě, čtivě a přitom navýsost erudovaně podat téma, které má nyní v souvislosti se světovou finanční krizí šanci zaujmout široké publikum. V Sedláčkově podání je ekonomie krásná věda, jejíž kořeny jdou mnohem hlouběji, než si moderní či postmoderní člověk dokáže představit. Autor pod heslem „vše se hodí“ podniká zajímavé výlety do hájemství filozofie, etiky, politologie a religionistiky. Díky vytříbené argumentaci, živému jazyku a schopnosti vybrat poutavý detail, Sedláček přesvědčivě vykračuje proti proudu

a kacířsky nabourává stereotypy, s nimiž pracují jak ekonomové, tak běžní lidé.

Vydalo: Nakladatelství 65. pole

Marcela Hrubošová: Optimalizace pohledávek (nejen) pojišťoven

Kniha je průvodcem a návodem pro řešení pohledávek v prostředí finančních institucí (jako jsou pojišťovny, banky, leasingové a splátkové společnosti), ale i obchodních společností, které prodávájí své služby retailovým zákazníkům (např. telekomunikační společnosti). Publikace reaguje na absenci literatury o problematice pohledávek a snaží se o komplexní a ucelený pohled na problematiku. První část je věnována právnímu, účetnímu a technickému pohledu na pohledávky v prostředí virtuální společnosti (pojišťovny). Druhá část knihy se zabývá samotným řešením pohledávek. Poskytuje podrobný návod a vysvětlení postupu při správě a vymáhání pohledávek u jednotlivých případů. Velice praktické jsou samostatné poznámky ve formě komentářů autorky, které dávají vhodná doporučení a upozorňují na negativa a pozitiva zvoleného postupu spolu s přehledem vynaložených nákladů na jednotlivé činnosti.

Vydalo: Nakladatelství Linde

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní…
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Technologie
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít