Rozšiřte si svou knihovnu: Typologie osobnosti pro manažery, Ekonomie dobra a zla

12. září 2009, 02:00 - Libuše Frantová
12. září 2009, 02:00

Informace o Visual Studiu, osobnostních rozdílech nebo o ekonomii naleznete v následujících knihách.

Autor: Martin Siebert

Sara Ford: 266 tipů a triků pro Microsoft Visual Studio

Vyvíjíte pro Windows a většinu času trávíte ve Visual Studiu? Chcete proces vývoje maximálně zefektivnit, zrychlit a zpříjemnit? Rádi byste změnili chování editoru, ale nevíte jak? Publikace přináší celkem 266 tipů a triků, jak si spolupráci s Visual Studiem co nejvíce přizpůsobit podle osobních preferencí. Naučí vás, jak mnohé úkony provést elegantněji a efektivněji. Ukáže vám řadu nástrojů, o nichž jste dosud nevěděli. Rady a návody jsou řazeny do vzájemně souvisejících celků, na chytrý trik tak často navazuje další, který jej rozvine. Díky tomu se dozvíte řadu triků, jež by vás nikdy ani nenapadlo hledat.

Vydal: Computer Press

Michal Čakrt: Typologie osobnosti pro manažery

Nové rozšířené a přepracované vydání populární knihy známého konzultanta a lektora, vycházející z osvědčené jungovské typologie osobnosti, nabízí nástroje, jak pomocí osobnostních typů porozumět sami sobě, jak poznat svůj manažerský a pracovní styl, abychom mohli řešit problémové situace a jednat proaktivně. Uvědomění si osobnostních rozdílů nám umožní porozumět tomu, jak se v práci rozhodujeme a komunikujeme, prožíváme a řešíme konflikty, řídíme svůj čas, jak se stavíme k týmové práci či přijímáme změny.

Vydal: Management Press

Tomáš Sedláček: Ekonomie dobra a zla

Knižní debut Tomáše Sedláčka, lektora Karlovy univerzity, publicisty, někdejšího poradce exprezidenta Václava Havla, v současnosti ekonoma ČSOB a člena vládní rady NERV. Autor dokázal poutavě, čtivě a přitom navýsost erudovaně podat téma, které má nyní v souvislosti se světovou finanční krizí šanci zaujmout široké publikum. V Sedláčkově podání je ekonomie krásná věda, jejíž kořeny jdou mnohem hlouběji, než si moderní či postmoderní člověk dokáže představit. Autor pod heslem „vše se hodí“ podniká zajímavé výlety do hájemství filozofie, etiky, politologie a religionistiky. Díky vytříbené argumentaci, živému jazyku a schopnosti vybrat poutavý detail, Sedláček přesvědčivě vykračuje proti proudu

a kacířsky nabourává stereotypy, s nimiž pracují jak ekonomové, tak běžní lidé.

Vydalo: Nakladatelství 65. pole

Marcela Hrubošová: Optimalizace pohledávek (nejen) pojišťoven

Kniha je průvodcem a návodem pro řešení pohledávek v prostředí finančních institucí (jako jsou pojišťovny, banky, leasingové a splátkové společnosti), ale i obchodních společností, které prodávájí své služby retailovým zákazníkům (např. telekomunikační společnosti). Publikace reaguje na absenci literatury o problematice pohledávek a snaží se o komplexní a ucelený pohled na problematiku. První část je věnována právnímu, účetnímu a technickému pohledu na pohledávky v prostředí virtuální společnosti (pojišťovny). Druhá část knihy se zabývá samotným řešením pohledávek. Poskytuje podrobný návod a vysvětlení postupu při správě a vymáhání pohledávek u jednotlivých případů. Velice praktické jsou samostatné poznámky ve formě komentářů autorky, které dávají vhodná doporučení a upozorňují na negativa a pozitiva zvoleného postupu spolu s přehledem vynaložených nákladů na jednotlivé činnosti.

Vydalo: Nakladatelství Linde

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít