Rozšiřte si svou knihovnu: Nenásilná komunikace, Exekuce a jiné pohledávky

04. září 2009, 06:17 - Libuše Frantová
04. září 2009, 06:17

Informace o krizi, exekuci a nenásilné komunikaci naleznete v následujících knihách.

Autor: Martin Siebert

Peter D. Schiff, John Downes: Crashproof – Krizi navzdory

Kniha, která předpověděla finanční krizi. I tak by se dala nazvat publikace Krizi navzdory. Ačkoliv v češtině vychází až v době, kdy se nás krize bezprostředně dotýká, v originále se kniha na trhu objevila v časech, které můžeme nazvat prosperitou. Dozvíte se z ní, co ve skutečnosti znemná přebytek kapitálu, jaký je vztah mezi inflací a ekonomickým růstem, proč se americký dolar znehodnocuje a podle autorů bude dál znehodnocovat, ale i zajímavosti o měření HDP a hrozbě spotřebitelského dluhu. Společně s autory můžete přemýšlet také o možném řešení.

Vydal: Computer Press

M. B. Rosenberg: Nenásilná komunikace

Koncept NVC (Nonviolent Communication) – tedy koncept nenásilné komunikace – představuje ucelený výcvik v komunikaci a je založen na naslouchání sobě i partnerovi, ochotě vnímat potřeby a pocity vlastní i druhého. Metoda NVC osvobozuje komunikaci od negativních zkušeností, pomáhá překonávat navyklé vzorce jednání, napomáhá k řešení konfliktů a rozvíjí vztahy založené na úctě a kooperaci.

Vydal: Portál

Marta Škárová a kol.: Vzory smluv a podání

Dvanácté, aktualizované a doplněné vydání Vzorů smluv a podání odráží změny, k nimž došlo v našem právu od poloviny roku 2007, kdy bylo datováno předchozí, jedenácté vydání do listopadu 2008. Zejména se to týká nového insolvenčního zákona, ale také obchodního zákoníku, zákoníku práce, správního práva, předpisů týkajících se katastru nemovitostí apod. Základem je samozřejmě právo občanské (včetně procesních vzorů) a právo rodinné a pracovní. Vzory se týkají hlavně typických situací, s nimiž se čtenář může setkat, ale i některých nikoli běžných případů, které je však dobré znát.

Vydalo: Nakladatelství Linde

Martina Radkova: Exekuce a jiné pohledávky

Příručka poskytuje přehled o exekuci pohledávek dlužníka, které má on sám za svými dlužníky. V České republice taková situace nastává poměrně často a exekuce jiné pohledávky je pro dlužníka mnohdy pomocí. Termín „jiná pohledávka“ slouží k odlišení od exekuce pohledávek na účtech u bank nebo z titulu mezd a jiných příjmů. V publikaci je popsán tento druh exekuce jak daňové, soudní, tak i vedené soudními exekutory. Velká část publikace se zabývá otázkami, které se netýkají pouze tohoto druhu exekuce. Praktické postřehy, odkazy na judikaturu, vzory, polemika se současnou odbornou literaturou a otázky kladené a zodpovídané autorkou pomohou k orientaci dlužníkům, věřitelům, advokátům, daňovým poradcům, soudním vykonavatelům i dalším odborníkům.

Vydalo: Nakladatelství Linde

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít