Rozšiřte si svou knihovnu: Nečekej na svou loď, Aby vše klapalo čili jak hravě zvládat jakoukoli výzvu

11. prosince 2009, 01:00 - Libuše Frantová
11. prosince 2009, 01:00

Informace o účetnictví, osobním rozvoji a o koučinku naleznete v následujících knihách.

Autor: Martin Siebert

Jiří Dušek: Účetní uzávěrka a závěrka v přehledech snadno a rychle

Již páté aktualizované vydání na zhruba 160 názorných schématech „zobrazuje“ ojedinělým a nezvyklým způsobem činnosti spojené s účetní uzávěrkou a závěrkou. Autor vychází z dlouholeté praxe daňového poradce při provádění kontrol účetních závěrek i z dotazů na školeních. Podává široký soubor přehledů týkajících se zpracování účetní závěrky. Uveden je praktický návod na odsouhlasení hlavní knihy i návaznost na daňovou oblast. Značná pozornost je věnována auditu účetních jednotek. Publikace obsahuje odkazy na Mezinárodní auditorské standardy. Tato praktická příručka je vhodná nejen pro zkušené pracovníky, ale i pro začátečníky.

Vydala: Grada Publishing

Gary Wood: Nečekej na svou loď Kniha je kompletním postupným kurzem pro osobní rozvoj a používá vyzkoušené a otestované principy učení. Všemi etapami kurzu procházejí tři klíčová témata: POROZUMĚNÍ – pochopení, že věci se musí změnit, je první krok k vytvoření pozitivní trvalé změny. VLASTNICTVÍ – loď patří vám a nese náklad vašich cílů. Jakmile poznáte, že věci se musí změnit, je čas provést inventuru osobních silných stránek a hodnot a převzít kontrolu. AKCI – osobní cíle potřebují osobní akci. Vytrvalá pozitivní akce přináší pozitivní trvalou změnu. Vydal: Computer press David Allen: Aby vše klapalo čili jak hravě zvládat jakoukoli výzvu

Autor navazuje na celosvětově úspěšný titul Getting Things Done – Mít vše hotovo, který byl přeložen do více než třiceti jazyků a česky vyšel v loňském roce. Od té doby si i u nás získal tisíce fanoušků, dočkal se několika dotisků a vlastního webového časopisu se stejnojmenným názvem www.mitvsehotovo.cz. David Allen bývá nazýván Henrym Fordem digitálního věku či guruem v oblasti osobní produktivity – faktem zůstává, že jeho metodika pro zvládání pracovních i životních záležitostí pomáhá v práci i životě milionům lidí na celém světě. Allen ji sám pomáhal zavést ve firmách a organizacích, jako jsou Microsoft, Oracle, Sony, Světová banka či U.S. Navy. Nová knížka přináší rozvinutí a prohloubení Allenových myšlenek a řadu praktických příkladů, které autor získal během své praxe kouče.

Vydalo: Nakladatelství Jan Melvil Publishing

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít