Rozšiřte si svou knihovnu: Nastolování agendy a Business English

28. března 2010, 14:00 - Libuše Frantová
28. března 2010, 14:00

Informace o mediálních studiích, účtování, obchodní angličtině a o kvalitě, environmentu a bezpečnosti práce naleznete v následujích knihách.

Autor: Martin Siebert

Maxwell Mc Combs: Agenda Setting – Nastolování agendy: masová média a veřejné mínění

Kniha představuje jeden ze základních konceptů současných mediálních studií, který navazuje na myšlenky klasika mediálních teorií W. Lippmana. Někdy až neomezená moc médií a její účinky na publikum se odvíjejí především od toho, jaká témata ve své agendě vybírají jako ústřední a jaké mínění si o nich vytváří veřejnost. Otázka zní, proč vyzvedávají převážně takzvanou černou kroniku a negativní zprávy a nepřispívají spíše k diferencované politické orientaci a zasvěcenému názoru veřejnosti. Autor je zakladatelem teorií týkajících se konceptu agenda setting (nastolování témat).

Vydalo: Nakladatelství Portál

Věra Rubáková: Praktické účetní případy 2010, Příklady účtování na všech účtech

Kniha pomůže účetním, podnikatelům i studentům středních a vysokých škol při řešení různých hospodářských účetních operací. Její předností je zpracování: účetní případy jsou seřazeny podle účtových tříd a jsou znázorněny v obchodních společnostech (například v akciové společnosti a ve společnosti s r. o.). Zaúčtování jednotlivých účetních případů je znázorněno v podobě přehledných tabulek i „téček“. Příručka je vhodná i jako doplňující cvičebnice pro studenty.

Vydala: Grada Publishing

O’Brien Browne: Business English – Porady, jednání, schůzky

Jednání či porady v angličtině nejsou pro nikoho snadné, zvláště když s nimi nemá velké zkušenosti. V této příručce najdete důležitou slovní zásobu a fráze Business English, které budete při schůzkách a jednáních s anglicky mluvícími obchodními partnery určitě potřebovat. Můžete se cíleně připravit na každou fázi svého jednání. Jsou zde tipy ­týkající se obchodní etikety, správného používání jazyka, rozdílů mezi britskou a americkou angličtinou, cvičení, testy a jejich řešení. Řešení všech testů a cvičení je na konci knihy.

Vydala: Grada Publishing

Jaromír Veber, Alena Plášková, Marie Hůlová: Management kvality, environmentu a bezpečnosti práce, Legislativa, metody, systémy, praxe

Obsahem druhého aktualizovaného vydání knihy kolektivu zkušených autorů a předních domácích odborníků je především výklad manažerských systémů zaměřených na kvalitu, environment a bezpečnost práce, jak vyplývají z požadavků mezinárodních norem ISO 9001 a 14 001 a normy ČSN OHSAS 18 001. Přináší podrobné informace o legislativní úpravě předmětné problematiky a o nejdůležitějších metodách a technikách používaných při zajišťování kvality, environmentu a bezpečnosti práce.

Vydal: Management Press

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít