Rozšiřte si svou knihovnu: Marketing při utváření podnikové strategie, Time management

17. ledna 2010, 01:01 - Libuše Frantová
17. ledna 2010, 01:01

Informace o marketingových postupech, živnostenském zákoně, hospodaření s časem a o webdesignu naleznete v následujích knihách.

Autor: Martin Siebert

Milan Kašík, Karel Havlíček: Marketing při utváření podnikové strategie

Text publikace je praktickým zhodnocením zkušeností autorů, vycházející z jejich dlouholeté manažersk­é činnosti. Publikace poskytuje i výklad moderních marketingových postupů nutných ke zvládnutí analýz okolí, tržního postavení podniku až po vypracování situační analýzy jako východiska pro tvorbu podnikového plánu. Kniha přibližuje marketing jako způsob myšlení a praktického chování firem. Autoři se snaží vysvětlit a naučit marketingovému myšlení tak, aby firmy byly schopny i při omezeném počtu zdrojů nalézt a využít příležitosti nejen na domácím, ale i na světovém trhu.

Vydala: Vysoká škola finanční a správní

Živnostenské podnikání, volný pohyb služeb, podpora podnikání, ÚZ č. 753

Živnostenský zákon byl dotčen dalšími novelami, a to v souvislosti s novými zákony o základních registrech a o platebním styku. Změnami prošel také zákon o živnostenských úřadech a zákon o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu. Nový je zákon o volném pohybu služeb s prováděcí vyhláškou. Publikace obsahuje celkem 16 předpisů. Všechny novelizované pasáže jsou zvýrazněny tučně.

Vydalo: Nakladatelství Sagit

David Gruber: Time management, Efektivní hospodaření s časem – klíčová součást beneopedie

Pozdní příchody, přesouvání pracovních schůzek, odkládání či dokonce neplnění pracovních úkolů, vyrušování sebe i druhých, to vše patří v současné době mezi „nešvary“ způsobující zbytečné stresy a konflikty. Třetí rozšířené a doplněné vydání příručky efektivního hospodaření s časem z dílny zkušeného lektora přináší zasvěcené rady, jak si stanovit priority a šetřit čas při obchodních jednáních, týmové komunikaci či při studiu, jak si zkrátka čas efektivně naplánovat a těmto nedostatkům se vyhnout. Autor rovněž zdůrazňuje nutnost dostatečné relaxace a plánovitého využívání volného času. Nové vydání knihy posouvá dovednosti efektivního time managementu na úroveň vyšší generace v duchu nového komplexního oboru,

takzvané beneopedie.

Vydal: Management Press

Jason Beaird: Principy krásného webdesignu – průvodce krok za krokem

Vaše webové stránky sice fungují, ale cítíte, že nevypadají zrovna dobře? Řešení vám poradí tato kniha, která vám srozumitelným a názorným způsobem představí proces, jak převést myšlenku o hezkém designu ve skutek. Kniha poradí, jak implementovat designové prvky a pochopit, co dělá design „hezkým“, jak vymyslet příjemný layout a jaké volit kombinace barev, jaké používat textury, obrázky a fonty, a nakonec jak všechno správně propojit dohromady a dojít od původního konceptu ke krásnému webu. Čtenář kromě mnoha praktických ukázek najde i funkční části kódu.

Vydala: Grada Publishing

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít