Rozšiřte si svou knihovnu: Jak získat psychickou odolnost a Cestovní náhrady 2010

28. února 2010, 01:01 - Libuše Frantová
28. února 2010, 01:01

Informace o pohybových aktivitách v moderním pojetí, cestovních náhradách, sportovní psychologii a o manažerských systémech zaměřených na kvalitu, environment a bezpečnost práce naleznete v následujícíh knihách.

Autor: Martin Siebert

B. H. Marcus, L. H. Forsyth – Psychologie aktivního způsobu života

Kniha popisuje experimentálně ověřené metody, které mají lidem pomoci překonat sedavý způsob života. Pohybové aktivity v moderním pojetí nutně neznamenají intenzivní cvičení. Věnuje-li se člověk v dostatečné míře středně namáhavým, ale běžným aktivitám, jakými jsou například svižné procházky, pohybová hra s dětmi nebo mnohé práce na zahradě, je pohybově aktivní. Publikace, která obsahuje mnoho příkladů, přehledů a dotazníků, je určena jak zaměstnancům ve sportovních centrech a fyzioterapeutům, tak lidem, kteří by se rádi stali pohybově aktivními.

Vydalo: Nakladatelství Portál

Jaroslav Sedláček: Cestovní náhrady 2010 Aktualizované vydání komplexně vysvětluje širokou ­oblast cestovních náhrad podle právního stavu k 1. lednu 2010. Objasněny jsou základní pojmy: tuzemská a zahraniční pracovní cesta, pravidelné a přechodné pracoviště, rodina zaměstnance. Podrobně je zpracováno poskytování náhrad při pracovní cestě, změně místa výkonu práce, při používání soukromých motorových vozidel. Najdete zde i informace o paušalizaci cestovních náhrad, prokazování výdajů, o zdaňování cestovních náhrad, lhůtách pro vyúčtování apod. Výklad je bohatě ilustrován řadou názorných příkladů z praxe, včetně oblasti náhrad cestovních výdajů pojímaných jako náklady v souladu se zákonem o daních z příjmů. Vydala: Grada Publishing Graham Jones, Adrian Moorhouse: Jak získat psychickou odolnost, Strategie vítězů, která změní váš pracovní výkon Jedinečná kniha, která aplikuje elitní sportovní psychologii do pracovního i soukromého života, je určena všem, kteří chtějí i ve stresu a pod tlakem podávat trvale vysoký výkon. Podstatou je získání psychické odolnosti, díky níž člověk dokáže tlak aktivně využívat ke svému prospěchu. Naučíte se, jak tlak zužitkovat, a ne jej pouze zvládat, jak si udržovat sebedůvěru i ve chvílích, kdy jste vystaven těžkým zkouškám, jak se dokázat soustředit na důležité věci, i když je mnoho těch, které vás mohou rozptylovat. Spolu s nezbytnými dovednostmi a schopnosti je psychická odolnost klíčová pro dosahování výjimečně vysokého výkonu. Vydala: Grada Publishing Jaromír Veber – Alena Plášková – Marie Hůlová: Management kvality, environmentu a bezpečnosti práce, Legislativa, systémy, metody, praxe**

Obsahem druhého aktualizovaného vydání knihy kolektivu zkušených ­autorů a předních domácích odborníků je především výklad manažerských systémů zaměřených na kvalitu, environment a bezpečnost práce, jak vyplývají z požadavků mezinárodních norem ISO 9001 a 14 001 a normy ČSN OHSAS 18 001. Kniha je určena pracovníkům podnikové praxe, kteří mají zavádět nebo udržují tyto manažerské systémy.

Vydal:Management Press

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít