Rozšiřte si svou knihovnu: Jak získat psychickou odolnost a Cestovní náhrady 2010

28. února 2010, 01:01 - Libuše Frantová
28. února 2010, 01:01

Informace o pohybových aktivitách v moderním pojetí, cestovních náhradách, sportovní psychologii a o manažerských systémech zaměřených na kvalitu, environment a bezpečnost práce naleznete v následujícíh knihách.

Autor: Martin Siebert

B. H. Marcus, L. H. Forsyth – Psychologie aktivního způsobu života

Kniha popisuje experimentálně ověřené metody, které mají lidem pomoci překonat sedavý způsob života. Pohybové aktivity v moderním pojetí nutně neznamenají intenzivní cvičení. Věnuje-li se člověk v dostatečné míře středně namáhavým, ale běžným aktivitám, jakými jsou například svižné procházky, pohybová hra s dětmi nebo mnohé práce na zahradě, je pohybově aktivní. Publikace, která obsahuje mnoho příkladů, přehledů a dotazníků, je určena jak zaměstnancům ve sportovních centrech a fyzioterapeutům, tak lidem, kteří by se rádi stali pohybově aktivními.

Vydalo: Nakladatelství Portál

Jaroslav Sedláček: Cestovní náhrady 2010 Aktualizované vydání komplexně vysvětluje širokou ­oblast cestovních náhrad podle právního stavu k 1. lednu 2010. Objasněny jsou základní pojmy: tuzemská a zahraniční pracovní cesta, pravidelné a přechodné pracoviště, rodina zaměstnance. Podrobně je zpracováno poskytování náhrad při pracovní cestě, změně místa výkonu práce, při používání soukromých motorových vozidel. Najdete zde i informace o paušalizaci cestovních náhrad, prokazování výdajů, o zdaňování cestovních náhrad, lhůtách pro vyúčtování apod. Výklad je bohatě ilustrován řadou názorných příkladů z praxe, včetně oblasti náhrad cestovních výdajů pojímaných jako náklady v souladu se zákonem o daních z příjmů. Vydala: Grada Publishing Graham Jones, Adrian Moorhouse: Jak získat psychickou odolnost, Strategie vítězů, která změní váš pracovní výkon Jedinečná kniha, která aplikuje elitní sportovní psychologii do pracovního i soukromého života, je určena všem, kteří chtějí i ve stresu a pod tlakem podávat trvale vysoký výkon. Podstatou je získání psychické odolnosti, díky níž člověk dokáže tlak aktivně využívat ke svému prospěchu. Naučíte se, jak tlak zužitkovat, a ne jej pouze zvládat, jak si udržovat sebedůvěru i ve chvílích, kdy jste vystaven těžkým zkouškám, jak se dokázat soustředit na důležité věci, i když je mnoho těch, které vás mohou rozptylovat. Spolu s nezbytnými dovednostmi a schopnosti je psychická odolnost klíčová pro dosahování výjimečně vysokého výkonu. Vydala: Grada Publishing Jaromír Veber – Alena Plášková – Marie Hůlová: Management kvality, environmentu a bezpečnosti práce, Legislativa, systémy, metody, praxe**

Obsahem druhého aktualizovaného vydání knihy kolektivu zkušených ­autorů a předních domácích odborníků je především výklad manažerských systémů zaměřených na kvalitu, environment a bezpečnost práce, jak vyplývají z požadavků mezinárodních norem ISO 9001 a 14 001 a normy ČSN OHSAS 18 001. Kniha je určena pracovníkům podnikové praxe, kteří mají zavádět nebo udržují tyto manažerské systémy.

Vydal:Management Press

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít