Rozšiřte si svou knihovnu: Investiční horečka a Inner Game pro manažery

07. února 2010, 13:01 - Libuše Frantová
07. února 2010, 13:01

Informace o kapitálových trzích, účetnictví, pracovní výkonnosti a o úspěšné komunikaci naleznete v následujících knihách.

Autor: Martin Siebert

Robert J. Shiller: Investiční horečka – iracionální nadšení na kapitálových trzích

V knize Irrational Exuberance autor zkoumá všeobecnou fascinaci cennými papíry. Uvádí kombinaci faktorů, které vyhánějí cenu akcií tak vysoko (například rozšíření internetu, rozvoj populárních médií zaměřených na finance, převážně optimistické vedení analytiků a ostatních odborníků, klesající inflace a růst průmyslu společných investičních fondů). Varuje investory před nesmyslnou rozjařeností, nabádá je, aby uvažovali o diverzifikaci a ochraně před nevyhnutelným pádem. Upozorňuje, že vnímané dlouhodobé riziko bývá velice nízké, emoce a zvýšený zájem o akciový trh vytvářejí nerozumnou touhu „dostat se do hry“ za každou cenu. Kapitolu věnuje i vrtkavosti trhu s nemovitostmi. Tento světový bestseller by měl mít ve své knihovně každý, kdo vsadil svou budoucnost na úspěch trhu.

Vydala: Grada Publishing

Účetnictví podnikatelů, Audit – ÚZ č. 771 Publikace obsahuje úplné znění zákona o účetnictví, který byl změněn v souvislosti se základními registry a oceňováním u vybraných účetních jednotek. Také obsahuje vyhlášku č. 500/2002 Sb., která upravuje podmínky účetnictví podnikatelů. Zcela nový je zákon o auditorech. Dále uvádí 23 účetních standardů pro podnikatele. Všechny změny jsou zvýrazněny tučně. Vydalo: Nakladatelství Sagit W. Timothy Gallwey: Inner Game pro manažery, Tajemství vysoké pracovní výkonnosti Druhé, doplněné a aktualizované vydání bestselleru Inner Game of Work mezinárodně uznávaného autora, konzultanta a vynikajícího kouče. Úspěšný americký poradce se zabývá uplatněním své originální metody zvyšování výkonnosti – Inner Game – v pracovním prostředí. Vychází ze své dlouholeté zkušenosti s její aplikací ve sportu i ve firmách a pomáhá lidem překonat mentální překážky, které zabraňují, aby se plně soustředili na výkon a plně mobilizovali svůj potenciál. Metoda Inner Game mění vztah lidí k práci a – což je mnohem důležitější – umožňuje organizacím učit se, zlepšovat výkonnost a vytvářet příjemnější pracovní prostředí. Její uplatnění potvrzuje, že je možné vytvářet organizace, které budou ekonomicky úspěšné a současně umožní lidem nalézt hlubší smysl práce, než je zisk. Vydal: Management Press Christine Scharlau: Trénink úspěšné komunikace, Jak uspět v každém rozhovoru v práci i osobním životě**

Jak cílevědomě a úspěšně komunikovat? Jak překonávat překážky v komunikaci? Díky této knize vylepšíte své základní komunikační dovednosti – mluvení a naslouchání. Dozvíte se, jak řídit a strukturovat rozhovory s ohledem na cíl, jak prostřednictvím různých typů otázek získat informace, které potřebujete, jak zajistit, aby vyslyšené bylo také správně pochopené, ale také jak sebejistě přijmout či vyjádřit kritiku. Zvláštní kapitola je věnována pracovním rozhovorům v týmech a skupinách. Tato publikace se čtyřiceti cvičeními a neocenitelnými tipy a radami vám pomůže komunikovat úspěšněji a s přehledem.

Vydala: Grada Publishing

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít