Řezníků a uzenářů máme dostatek

26. června 2006, 00:00 - admin
26. června 2006, 00:00

JAN KATINA, VÝKONNÝ ŘEDITEL ČESKÉHO SVAZU ZPRACOVATELŮ MASA: Řeznictví bývalo jednou z nejprestižnějších profesí. Zatímco dnes většina výrobních podniků velmi těžko shání zručné manuální pracovníky, v případě řezníků a uzenářů se situace zdá být spíše vyrovnaná.

JAN KATINA, VÝKONNÝ ŘEDITEL ČESKÉHO SVAZU ZPRACOVATELŮ MASA: Řeznictví bývalo jednou z nejprestižnějších profesí. Zatímco dnes většina výrobních podniků velmi těžko shání zručné manuální pracovníky, v případě řezníků a uzenářů se situace zdá být spíše vyrovnaná.

Uzenáři a řezníci byli dříve považováni za jakousi elitu. Jak se jim dnes daří na trhu práce?

V České republice dlouhodobě dochází ke snižování počtu nově vyučených v oboru řezník-uzenář. Výčet všech důvodů by byl zřejmě velmi obsáhlý, nicméně mezi hlavní příčiny se obecně řadí klesající poptávka po vyučených řeznících ze strany tradičních zaměstnavatelů. Z důvodu technologického pokroku a snižování tuzemské produkce masa totiž dochází jednak k redukci pracovních míst ve fungujících společnostech, ale i k zániku celých firem. Dalším důležitým faktorem pak může být neochota mladých spojit své profesní zaměření s oborem, který se vyznačuje fyzicky namáhavou prací a relativně nízkým osobním ohodnocením.

Je tedy v současné době řezníků spíš nedostatek, nebo naopak nadbytek?

Obor jatečnictví a zpracování masa prodělal v posledních dvaceti letech dvě významné vlny utlumení výroby a s tím spojené snížení poptávky po pracovní síle. Došlo k přirozenému poklesu plánovaným hospodářstvím značně předimenzované výroby masa a masných výrobků. Za jinak shodných podmínek by tento vývoj znamenal citelný nárůst nezaměstnanosti v oboru, nicméně zhruba v polovině 90. let prudce vzrostla poptávka po našich kvalifikovaných řeznících v západních zemích Evropy, zejména v Irsku a Německu. Jejich odchod do zahraničí pomohl řešit problém s výše popsaným poklesem počtu pracovních míst v Česku.

Byl pokles natolik výrazný? Za posledních 10 let klesl počet pracovníků v oboru zpracování masa ze zhruba 36 tisíc na současných 28 tisíc. Některé firmy, které utlumily svoji vlastní produkci, nyní dokonce aktivně spolupracují se specializovanými agenturami a organizují uplatnění svých pracovníků v zahraničí. Tím do určité míry dochází k vyrovnání poklesu tuzemských pracovních míst. V této situaci roste význam příležitostných a nevyučených zaměstnanců, kteří jsou při sezonních výkyvech zaškolováni pouze pro konkrétní pracovní úkon. Lze tedy řeznictví a uzenářství považovat za perspektivní obor?

Spotřeba masa v Česku neklesá, za posledních 10 let pouze osciluje mezi 78 a 83 kilogramy na obyvatele a rok. Co určitým způsobem ohrožuje zaměstnanost řezníků a uzenářů? Je to zvýšený odliv jatečných zvířat do okolních zemí. Tato zvířata se tudíž porážejí mimo Českou republiku a zpátky se k nám dovážejí jen produkty ve formě výrobních nebo výsekových mas a masných výrobků.

Přidanou hodnotu tak z významné části stále více realizují zahraniční zpracovatelé, v lepším případě pomocí českých pracovníků. I přes tyto skutečnosti však učební obor řezník-uzenář jistou perspektivu má. Určitý objem produkce masa a masných výrobků se bude i nadále realizovat. Jde tudíž jen o docílení vyvážené bilance mezi poptávkou oboru po odborně zdatných pracovnících a nabídkou těchto pracovníků ze strany učilišť.

Řezníků je tedy zatím dost. Spolupracuje i přesto Český svaz zpracovatelů masa s učilišti?

Náš svaz sdružuje mimo jiné i několik významných učilišť, která vyučují obor řezníkuzenář. Z této pozice je schopen posoudit jednak aktuální potřeby průmyslu, ale i možnosti odborných učilišť. Na základě poznatků z obou těchto směrů pak svaz aktivně spolupracuje s Národním ústavem odborného vzdělávání, který následně pro ministerstvo školství připravuje učební profily. Tímto přístupem se snažíme co nejlépe formulovat aktuální požadavky na vyučeného řezníka-uzenáře, který po vstupu na trh práce snadno nalezne uplatnění. *

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan…
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít