Rezidence Spiritka: Elegance a exkluzivita

Komerční sdělení

Víte, jaký způsob cestování do práce je nejlepší? Žádný. Potřebujete k tomu jediné – mít práci tam, kde bydlíte.

Za první republiky to bylo obvyklé. Vážený pan doktor, advokát či majitel prosperujícího podniku jednoduše sešel ze svého bytu o jedno či dvě patra níže a rázem byl ve své kanceláři nebo ordinaci. Na oběd si odskočil zase domů a večer neměl starosti s parkovacím místem před domem. Chcete-li si zařídit život nějak podobně, určitě by vám neměl uniknut projekt Rezidence Spiritka. Solitérní vila, která vyrůstá na jihozápadním svahu strahovského kopce, totiž přesně takové bydlení nabízí, navíc s bonusem originální architektury.

Luxus, kterému neodoláte

Elegantní dvoupodlažní vila ctí svou výškou i hmotou zdejší vilovou zástavbu, zároveň se však od ní výrazně odlišuje a rozhodně nemá ambice splynout s davem. Naopak – svou bílou fasádou kombinovanou s teplou kávově hnědou zaujme na první pohled. Hmota domu zčásti stojí na masivních nohách a svým půdorysem trojúhelníku se zaoblenými rohy kopíruje tvar pozemku. Spodní podlaží, částečně zapuštěné pod úroveň terénu, je objemově menší a je koncipováno jako nebytový prostor. Vrchní podlaží pak díky svým přesahům jakoby uzavírá a „přikrývá“ celý prostor, což vytváří dostatek soukromí. Díky této koncepci nezabírá stavba celou plochu pozemku, tudíž působí vzdušně a subtilně, i když ve vrchním podlaží poskytuje dostatečnou obytnou plochu doplněnou o terasa o velikosti přesahující 60 m2, otevřenou směrem k jihu.

Poloha přidává další body navíc

Projekt těží nejen ze své architektury, ale také z polohy. Další podobné místo byste totiž v Praze hledali jen stěží. Vždyť kde jinde máte hned dva rozsáhlé parky hned „za rohem“ a přitom jste v centru metropole za méně než 20 minut?! A to nejen vlastním autem, ale také městskou dopravou. Dostupnost MHD se ještě zlepší po dokončení prodloužení trasy metra A k motolské nemocnici.

Na dohled Spiritky je park Ladronka, který je známý nabídkou sportovních a rekreačních aktivit, s nichž si vybere opravdu každý, i 9jamkové golfové hřiště v Motole.

Nejen vila

Kromě luxusní solitérní vily jsou součástí projektu také čtyři řadové domy a třípodlažní bytový dům se 13 prostorově velkorysými bytovými jednotkami – i ten nejmenší byt s dispozicí 2+kk se pyšní podlahovou plochou téměř 74 m2. Byty jsou rozděleny kolem dvou přístupových schodiště, v nichž je také výtah. Díky tomu budete mít dostatek soukromí, ale zároveň tento způsob uspořádání zvyšuje bezpečnost rezidentů. Byty v posledním, ustupujícím podlaží mají k dispozici velké terasy s nádherným výhledem na Prahu. Terasy nechybí ani bytům ve druhém podlaží, u přízemních jednotek jsou nahrazené oblíbenými předzahrádkami, které jsou orientovány směrem k zalesněnému kopci. Velkou předností bytů je jejich logické uspořádání s dostatkem úložných prostor, které bude zcela jistě vyhovovat i vícečlenné rodině.

Řadové domy stojí ve svahu o něco níže, jejich průčelí je orientováno do Zdíkovské ulice. Všechny mají jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží, jejich celková obytná plocha je téměř 300 m2. Nechybí prostorná zahrádka, otočená směrem k výše položenému bytovému domu, terasy a lodžie.

Luxusní materiály

Všechny tři části projektu Rezidence Spiritka ovšem mají jedno společné – jde o originální architekturu, s níž jdou ruku v ruce luxusní materiály. I to činí v dnešní době, kdy jediným kritériem při výstavbě bývá co nejnižší cena, tento projekt výjimečným. Těšit se můžete mimo jiné na dlažbu a obklady Porcelanosa, sanitu od značky Catalano nebo baterie společnosti Gessi. Na terasách bude tropické dřevo massaranduba, které skvělé odolává i náročnému tuzemskému klimatu, kdy teploty běžně kolísají v rozsahu 50 ºC. Ve standardní nabídce jsou také italské interiérové dveře Collezione Pivato Inversa vysoké až 2,4 metru a dřevěné dubové podlahy švédského výrobce KAHRS a další.

Prostě – pokud hledáte bydlení na úrovni, je pro vás Rezidence Spiritka tou pravou volbou. Je totiž dokonalou esencí toho nejlepšího z oblasti bydlení a designu.

Užitečné info
Termín dokončení: 4. čtvrtletí 2014
Cena: od 6 409 042 bez DPH
Počet bytů: 13 v dispozicích 2+kk až 6+kk
Počet řadových domů: 4 + 1 solitérní dům
Stav prodaných a před-rezervovaných bytů: 50 %
Vzorový řadový dům: červenec/ srpen 2014
Technické údaje: Vytápění pomocí plynového kondenzačního kotle samostatného pro každou jednotku, radiátory v kombinaci s podlahovými konvektory, podlahové topení; satelit a připojení na internet; příprava na instalaci předokenních žaluzií; příprava na instalaci klimatizace v řadových domech a ve třetí patře bytového domu.
Developer: BM Develop
Architekt: LZ atelier
Kontakt: www.rezidencespiritka.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do…
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Continental znovu vynalezl kolo, aby mohly elektromobily lépe brzdit
Technologie
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Intel: top Coffee Lake má o 11 % lepší výkon v jednom vlákně. Kvůli AMD přejmenuje čipset
Evleaks kazí překvapení dalším Korejcům. Takhle bude vypadat LG V30
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít