Reportáž: Vítězství ANO. Bez tygra, Leoše Mareše a velkých oslav

13. října 2014, 06:46 - Tereza Čapková
13. října 2014, 06:46

Zaskočená a podrážděná pražská jednička hnutí ANO a kandidátka na primátorku Adriana Krnáčová, rutině sebevědomý šéf hnutí Andrej Babiš a nevýrazní kandidáti do pražského zastupitelstva - oslava vítězného volebního tažení hnutí ANO byla v sobotu trochu rozpačitá.

Ač se hnutí ANO stalo jednoznačným vítězem podzimních komunálních voleb, atmosféra, která provázela sobotní sčítání hlasů ve volební centrále hnutí na pražském Chodovci, tomu nenapovídala. Žádný tygr, luxus a diskotéka Leoše Mareše jako v roce 2013 při sněmovních volbách.

Anketa

Zvítězil v komunálních volbách váš favorit?

Ano   34% Ne   66%

V anketě hlasovalo 418 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

Body a procenta hnutí na obrovské obrazovce během dne a večera ve velkém sále Centra pohybové medicíny přibývaly, spolu s nimi ale i nervozita Adriany Krnáčové. „Už jsem na to odpovídala, nechte se překvapit,“ odbývala novináře s jejich otázkami například na to, s kým bude ANO sestavovat koalici.

Volební hlasy byly definitivně sečtené až v neděli ráno, a tak byli představitelé ANO během večera opatrní. „Příští sobotu budu slavit dodatečně svoje narozeniny, ale volby asi ne,“ reagoval Andrej Babiš. A tak vítězství z volebního štábu během sobotního večera s postupující únavou všech přítomných spíše vyvanulo.

O to razantnější byl nedělní nástup nových hráčů ANO do pražské komunální politiky. „Včera jsme oslovili naše potenciální koaliční partnery, tedy Trojkoalici a ČSSD. Předpokládám, že v průběhu týdne se ještě setkáme a budu ráda, když vám na konci týdne budeme moci sdělit výsledek jednání,“ řekla Krnáčová za zády s Andrejem Babišem, předsedkyní pražské organizace ANO Radmilou Kleslovou a novými pražskými zastupiteli Eliškou Kaplicky a Michalem Haškem.


Čtěte také:

Prahu asi povede Krnáčová, s týmem nováčků za zády

V Praze podruhé za sebou vyhrál nováček voleb

Petr Just: Babiš se raduje ve městech, TOP 09 potvrdila závislost na STAN

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít