Recenze: RED - V důchodu, extrémně nebezpeční

01. listopadu 2010, 04:05 - Barák Vláďa
01. listopadu 2010, 04:05

I Hollywood si všiml, že generace diváků stárnou společně s jejich oblíbenými filmovými hrdiny, a proto i staří pardi z továrny na sny si mohou zahrát ve výjimečné akční komedii podle stejnojmenné komiksové mikrosérie vydavatelství DC comics. Je sice fakt, že starého Willise novým kouskům nenaučíš, ale díky bohu za to!

Foto: HCE

Renesance akčních hrdinů 80. let pokračuje a na scénu opět přichází Bruce Willis v roli penzionovaného agenta CIA Franka Mosese. Název filmu RED je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný) a náš hrdina sice patří do starého železa, ale to neznamená, že i hodně zrezavělou tyčí nedostanete pořádnou ránu.

Jsou komedie, na kterých poznáte, že hlavní herci si svoje role doslova užívají, a RED je jednou z nich. Ostatně další složení týmu v podání Morgana Freemana, Mary-Louise Parkerové a Johna Malkoviche svědčí o dobrém výběru akčních důchodců. Naše banda zabijáků je sice penzi, ale upřímně se jim po jejich minulosti stýská, a taková vražedná výzva není vůbec na škodu.

Hlavní hrdina Frank si užívá poklidnou penzi na venkově. Rád by si na stará kolena dopřál láskyplný vztah, který si činní agenti nemohou dovolit, protože by jejich rodina byla pro ně Achillovou patou. Jenže poté, co se nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat starou gardu, proběhne první rande s nově vyvolenou doslova na útěku před zabijáckým komandem. Frank se snaží přijít na to, proč je chce někdo zlikvidovat. Do ruky se mu dostane seznam agentů, kteří mají být „eliminováni“. Rozhodne se své penzionované kolegy varovat a společně přijdou na zajímavá odhalení. Nový speciální tým důchodců jde do akce a vy rozhodně přehodnotíte svou vidinu penzisty, který zvládá bojovat maximálně s dálkovým ovladačem. To všechno je prošpikované Brucovým potutelným úsměvem, vtipnými hláškami, vybraným humorem a skvělým hereckým umem všech aktérů. Na škodu je možná až laciná zápletka filmu, jejíž řešení vás napadne dřív, než dostanete všechny potřebné indicie. Film i přesto po celých téměř 100 minut nenudí a originalita jednotlivých postav jen vylepšuje trochu průhledný děj.

Celkové hodnocení: 70 %

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít