Reality

24. srpna 2007, 13:24 - Kateřina Menzelová
24. srpna 2007, 13:24

Krátce

Luxusní tvrz u Hodonína

Ve slovenském městečku Skalica, které je vzdáleno jen několik minut od hraničního přechodu v Hodoníně, byl otevřen čtyřhvězdičkový hotel Patriot. Investorem projektu je společnost Hotel Skalica, výstavbu zajistila firma Skanska PS. Hotel nabízí 84 ubytovacích míst, kongresové centrum s kapacitou 150 lidí, vinotéku a wellness centrum. Ubytovací zařízení tvoří tři části; podoba vychází z kamenné tvrze. Generální ředitelkou hotelu je Iva Mehaddene, jež dříve řídila Golf Resort Karlštejn.

Snadnější převod pozemků

Vláda schválila novelu zákona o Pozemkovém fondu (PF), díky níž bude moci fond bezúplatně převádět spravované pozemky pod silnicemi druhé a třetí třídy i pod místními komunikacemi krajům a obcím. Nynější situace, kdy jsou pozemky pod dopravními komunikacemi státní, ale ve správě Pozemkového fondu, totiž značně komplikuje situaci krajů při údržbě vozovek nižších tříd. O žádosti kraje či obce o převod pozemků by dle novely v budoucnu rozhodovalo zastupitelstvo. PF už nyní převádí pozemky pod dálnicemi a silnicemi první třídy na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Fond v současnosti spravuje asi 430 tisíc hektarů státní půdy, což je zhruba desetina zemědělského půdního fondu.

Soutěž o Staroměstskou radnici

Pražský magistrát chce v příštím roce vypsat architektonickou soutěž na dostavbu Staroměstské radnice, která byla poničena na konci druhé světové války. Řízení bude pravděpodobně mezinárodní. Magistrát plánuje jednak veřejnou prezentaci všech původních návrhů na dostavbu památky z dřívějších tendrů, jednak utvoření odborné skupiny památkářů a architektů, která na základě návrhů vytvoří zadávací dokumentaci pro nové architektonické klání.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít